החיים שנועדו לי, רומן שמצליח לגעת

עם רגל אחת בתוך סוגת הרומן הרומנטי ורגל אחת בחוץ כותבת קריסטין הרמל סיפור על געגוע, על אהבה, ועל הילדים שזקוקים לנו יותר מכל, אלו שננטשו על ידי הורים שלא יכלו לגדלם

life intended_cover

לאחר הצעת נישואין רומנטית, ועל סף הנישואים לדן, בחור מושלם לדעת כולם, מגלה קייט שאינה יכולה להביא ילדים לעולם. גילוי זה מטלטל את עולמה הנוח ומציף זיכרונות כואבים. בעלה הראשון של קייט,  פטריק, נהרג 13 שנה לפני כן בתאונת דרכים, וקייט נותרה עטופה בצער וכאב. האהבה לפטריק, אהבה בוערת של אנשים שמשלימים זה את משפטיו של זה, נמצאת בה בגעגוע שאינו מרפה. דווקא ברגע שבו נדמה לה כי הותירה את הכאב מאחור, על סף חיים חדשים עם דן, פורצים לעולמה חלומות מציאותיים עד מאוד על פטריק. החלומות מתרחשים במציאות הווה חילופית, בה הם נשואים עדיין באושר, והיא אף אמא לילדה כבדת שמיעה ופסנתרנית מחוננת. קייט מתמסרת לאימהות שבחלום, ובמציאות מוצאת את עצמה לומדת את שפת הסימנים, כדי לתקשר עם ילדת החלום. שפת הסימנים מפגישה את קייט עם אנדרו, מורה לשפת הסימנים ומנהל עמותה שמסייעת למצוא בתי אומנה לילדים בעלי לקויות. קייט מגלה שההתנדבות בעמותה ממלאת ומספקת אותה, והולכת ומתרחקת מדן, שאינו מצליח להשתלב בעולם החדש שהיא בונה לעצמה. מכאן העלילה מתגלגלת כדרכו של רומן אל קשרים חדשים ואהבה חדשה.

העלילה מצליחה רוב הזמן להפתיע ולחדש, ועל הדרך גם לחשוף אותנו לעולמם של ילדים עם לקויות שמיעה, לכאביהם של ילדים שהוריהם אינם מסוגלים לגדלם והועברו למערכת האומנה, וגם לאופן שבו טיפול במוזיקה יכול לגעת גם במי שאינו שומע היטב.

קריסטין הרמן משלבת אהבת אמת (שבעיני מצויה בעיקר בספרים) בעלילה סוחפת על אישה המתמודדת עם אבדן ומחפשת את דרכה מחדש אל החיים. היא אמנם משתמשת בתחבולה "הוליוודית" אך יוצרת מציאות רגשית משכנעת של געגוע, פרידה, התבוננות פנימית וצמיחה. זהו סיפור על אישה שמוכנה לוותר על הקרקע היציבה כדי לצאת למסע, אישה שמוכנה לשאת בכאבי הגדילה, על העצב והשמחה שהם מאפשרים. אם נרשה לעצמה להרפות מהמסר הדידקטי קמעה שלפיו עלינו להניח לחיינו המשמימים ולמצוא אהבת אמת, נמצא רומן סוחף שידבר לכל אחת מאתנו.

החיים שנועדו לי מאת קריסטין הרמל
הוצאת הכורסא / ידיעות אחרונות
ענבל כהן חמו
צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.