החיים על פי יעל לבנטל, מופע סטנד-אפ יחיד חדש.

במשך כשעה וחצי מחזיקה יעל לבנטל החטובה והכריזמטית את הקהל בריכוז מלא ובצחוק גועה. היא משתפת אותו, מתייעצת אתו, היא לא נחה לרגע. כל אחד ואחת מוצאים בתכנים שלה את עצמם. לכך צריך אומץ וצריך כשרון. כמו שאומרים: No guts no glory. כל הכבוד לה.

יעל לבנטל 1 - קרדיט צלמת ענבל מרמרי

יעל לבנטל. צילום: ענבל מרמרי 

יום שישי בשעה 12:00. יום תל אביבי שטוף שמש ואני עם כוס קפה ביד וחברה טובה לצדי, בדרך למופע סטנד אפ ב'הבימה'.

חייבת לומר שאני מגיעה למופעי סטנד-אפ לעתים נדירות אך קיננה בי התחושה שליעל לבנטל יהיה מה לומר מעבר ל'רק צחוקים' ואכן לא התבדיתי.

יחד עם אחוז גבוה מסלבריטאי ישראל, שבאו לפרגן לאמנית המעולה ושחקנית התאטרון והטלוויזיה, צפיתי במופע סטנד-אפ חדש אנרגטי, כובש וסוחף. אחרי שהשתתפה בהצגות תאטרון רבות, ובתכניות טלוויזיה מוכרות-  "החיים זה לא הכל", "אחורי החדשות", "לא לפני הילדים",  יעל עולה במופע סטנד-אפ אישי כאשר היא לבד במרכז הבמה.

במשך כשעה וחצי מחזיקה יעל לבנטל החטובה והכריזמטית את הקהל בריכוז מלא ובצחוק גועה. היא משתפת אותו, מתייעצת אתו, היא לא נחה לרגע. כל אחד ואחת מוצאים בתכנים שלה את עצמם. לכך צריך אומץ וצריך כשרון. כמו שאומרים:  No guts no glory. כל הכבוד לה.

יש לה שיער גולש, חיוך זוהר, רגליים חטובות. בשמלה שחורה קטנה ומקסימה, נעלי עקב אדומות ('450 שקל על חשבון ההפקה…') וגרביונים איכותיים, היא שולחת אש, עיניה זורחות, היא צינית ובעלת מבט מגניב על החיים, יש בה כריזמה וגם סקס אפיל והביקורת והאירוניה שלה אינם מגיעים מתוך פסימיות או ייאוש אלא עם הרבה אהבה ואופטימיות.

בעידן הרשתות החברתיות, כשכולנו גאים להציג חיים מושלמים, יעל מעזה להסתכל על החיים בראיה מפוכחת, כנה חושפנית ומצחיקה. היא מביאה לבמה את חייה, ובעצם את החיים של כולנו, כמו שאנחנו לא מעזים להודות שהם באמת.  מופע סרקסטי, קומי מנקודת מבטה המקורית של אישה, שחקנית, בת זוג,  נהגת, שורדת, מפיקה ואם  שבעצמה נשארה ילדה.

1

ברשותכן מדגם קטנטן:

'המוח שלנו מורכב מתאים, כוורת של תאים. רבועים, רבועים. ביניהם הדבורים מזמזמות ופועלות. אבל אצלם (נחשו אצל מי…) אין דבורים. יש שקט. ששששקקקקטטטט'.

'אני בקושי עומדת על הרגליים, אני הרוגה, לא עומדת ישר, עומדת להתעלף…'

'הוא רק מתיישב על הספה ומיד יכול לנמנם'. מוכר לכן?

'במשך היום יש כמה רגעים שהוא יודע לעשות בהם כלום, אנחנו לא יודעות לא לעשות כלום. הוא גם לא מצפה שתתני לו הצעות מה כן לעשות'. גם לא להחזיר את המכסים הנכונים לסלטים.

'רצינו לעבוד, לגדל, לטפל, להרוויח כסף, לסדר, לארגן, לעשות הכול. קיבלנו מה שרצינו. איזה כיף! עכשיו הוא יכול לעשות כלום'. משפט נפלא על פמיניזם.

'אמא, לא כיף לי בצבא'. 'אבא, כל בסדר, תן לי את אמא'. 'אמא, לא כיף לי בצבא'. בכי פראי בתור לטלפון.

'גם אנחנו רוצות סקס, רק לא אתכם.. סתם, סתם'.

'יש סדר עדיפויות. פעם לא היה לנו משהו משותף אז עשינו סקס. היום יש לנו המון משותף. כל מה שמסביב. ילדים, בית, המוןןן שותפות וסקס הוא רק אחד מהם'.

'כבר שנה אני מסתובב פה עירום ואת לא שמה לב'.

'כל העולם מים וקצה הבולבול שלי הוא אי. היכן תשבי'? בערבית מדוברת לבנונית.

'בין גיל 6-10 מדברים ללא הפסקה. אין התחלה אמצע וסוף. רק הרבה אמצע. אני הולכת והיא אחרי'. היא כנראה הציצה בזמנו אצלי בבית.

'אני במקלחת חופפת את הראש. הבת שלי מבקשת מלפפון קלוף. אבא שלה בתוך המקרר. אבל ממני רוצה מלפפון קלוף. תגידי 'אבא'. היא כנראה המשיכה להציץ אצלי בבית.

'מדוע אתה יוצא באמצע המשפט שלי?' 'הוא ממשיך כבר 15 שנה. בינתיים חשבתי לאכול משהו'.

'שגריר גרמניה נכנס בי מאחור… הצד המספר תמיד אינטליגנטי. והצד שמנגד תמיד מוצג כמדבר מטומטם'.  בנקים, חברות ביטוח, אתם מבינים. אחד הקטעים הטובים.

'הילדים של היום והווטסאפ יביאו את השלום של מחר. ממילא לא יבינו מילה מה כל צד מדבר'.

אהבתי את הבעל שהתאהב בקריינית ה WAZE הצרפתייה. הכול נשמע סקס. הם לא עצרו בשום מקום, לא הגיעו לשום  מקום, רק המשיכו לנסוע ולשגות בכדי שהקריינית תמשיך לתת להם הוראות שנשמעות מחדר המיטות. מוצא חן בעיני ווייז בצרפתית. לא חשוב היעד.

אהבתי את קבוצות הווטסאפ של ההורים שכולנו טובעים בהן ואת היום- כיף בלונה פארק כשנתקעה לבד בבלאק מאמבה. אחרי שהתאוששה באמבולנס הלכה להמליץ לגננת.

אהבתי את העירוב העדתי שלה והמקורות הלבנוניים שלה ואת סבתה שמתקשרת פעם בשבוע עם שאלות כרשימת תיוג, לא חשוב מה תהיינה התשובות.

2

על דיבור ואינטונציה, על נשים וגברים, נשים וחברות, גברים עם חברים, נשים וילדים, אמצע החיים ומה לא?

מצחיק, אינטליגנטי, קצבי, חם ונוגע לכולנו.

מומלץ בחום!

שלכם ה'כותבת',

רוית

צילום פורטרט: ענבל מרמרי.

צילום הצגה: רוית ליפשיץ ציון

תאריכי מופעים קרובים שרצים: כולם בהבימה 4

  • 17.3 – 20:30
  • 24.3 – 20:30

כרטיסים באתר פשבר: http://www.pashbar.co.il/show.php?id=2833

מצ"ב קטעים מן המופע: https://www.youtube.com/watch?v=Pmhcmx9SC6M

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.