החיים הם כמו רכיבה על אופניים -המלצה חמה לבילוי משפחתי מהנה

יש פתגם שאומר "החיים הם כמו רכיבה על אופניים, בשביל לשמור על איזון אתה חייב להמשיך להתקדם"

טיול אופניים בבנימינה

שבת בבוקר, שותים את הקפה של הבוקר בחצר הבית. כבר אמצע נובמבר והשמש בשמיים מחממת את הלב ומזמינה כל כך לצאת החוצה.  "אז מה נעשה היום"??? המשפט הקבוע של שבת בבוקר אחרי ששוב לא קבענו תכניות מראש.

אולי סרט? יצא לאקרנים פרוזן 2 והרי הבטחנו לקטנה שניקח אותה ובאופן ממש מוזר גם הבנים הביעו רצון להצטרף הפעם.  שוקלים את העניין… בחישוב זריז יש אמנם כרטיסים מוזלים לקולנוע כך שאפילו אם נלך כל המשפחה לא נצטרך לקחת משכנתא על עוד בילוי משפחתי בשבת ונצא אפילו די בזול. מפתה מאד, איזה מקדונלדס קטן אחרי וגם סגרנו את עניין ארוחת הצהריים. אבל במחשבה שנייה מה נשב בקולנוע חשוך שבחוץ השמש זורחת וכך כך יפה, ועוד אח"כ נבזבז את הקלוריות על איזה המבורגר מיותר. זהו שלא היום. מתקבלת החלטה זריזה, נשמור את הבילוי בקולנוע ליום גשום ולא נבלה את השבת באכילה! היום עושים משהו בחוץ נהנים מהשמש המלטפת ומהחולצות הקצרות שנייה לפני שעולות למדף העליון בארון. יאאללה ילדים לעזוב את האקסבוקס ולהתלבש זריז אנחנו יוצאים.

רכיבה בנוף קסום
רכיבה בנוף קסום

שיטוט קצר באינטרנט ומצאנו את היעד היומי לבילוי: טיולי אופניים בבנימינה למשפחות.  אמנם הפעם האחרונה שרכבתי על אופניים היה בערך בכיתה ו' או בשיעור ספינינג בהולמס פלייס אבל שטויות זה לא מה שיעצור בעדי. חצי שעה אחרי ואנחנו כבר על כביש 6 בדרך צפונה מצוידים בתיקי גב עם מים סנודיצ'ים פירות וחטיפים. 50 דקות נסיעה מהמרכז והגענו לנופים הקסומים של בנימינה. התייצבנו במקום בו משכירים את האופניים קיבלנו מפה למסלול ויצאנו לדרך קסומה בין שדות ופרדסים במזג אויר מטריף ונוף משכר.  רכבנו בכייף במשך 3 שעות עם עצירות לאורך המסלול לנשנושים שתייה ומנוחה קלה. כמובן שעל הדרך טעינו בניווט והוספנו בלי להתכוון עוד איזה כמה ק"מ של עליות לא מתוכננות (בעל יוצא יחידה מובחרת כבר אמרתי???) אבל מה זה לעומת כמות הקלוריות שנשרפו תוך כדיי…

אופניים חדש

לסיכום נהנינו מאד! גם עשינו פעילות ספורטיבית, גם הילדים עזבו את המסכים ובילו בחוץ וכולם יצאו מרוצים. אמנם קמנו למחרת עם שרירים תפוסים וכאבים בישבן מהמושב של האופניים אבל היה שווה כל רגע. מומלץ בחום אז צאו לזוז, נצלו את מזג האוויר המשגע  וצאו לפעילות ספורטיבית עם הילדים מבטיחה שכולם יצאו מבסוטים.

 

כולם מרוצים
כולם מרוצים

#makeachange

@holmesplaceisrael

@saloona