"החטאים" – סרטו החדש של אבי נשר

שנת 1977 – "המהפך" – ישראל משנה כיוון.
בשבילי, עוד שנה כייפית ומהנה בגן בארגנטינה (ברור שלא יודעת ששנתיים אחרי, נעלה למדינת ישראל). 1977 – שנתיים לפני ה"מהפך" הפרטי שלנו, שנתיים לפני העלייה שלנו לארץ.

חוזרת עכשיו נפעמת ומאושרת מסרטו החדש של אבי נשר – "החטאים"

"סלונה", תודה !

שנת 1977 – "המהפך" – ישראל משנה כיוון.

בשבילי, עוד שנה כייפית ומהנה בגן היהודי בארגנטינה (ברור שלא יודעת ששנתיים אחרי, נעלה כולנו למדינת ישראל). 1977 – שנתיים לפני ה"מהפך" הפרטי שלנו, שנתיים לפני העלייה שלנו לארץ.

 (אבל כפי שכבר כתבתי… זה פוסט בפני עצמו. כשאעיז ….)

סרטו החדש של אבי נשר מבוסס על סיפור אמיתי של אלה מילך-שריף, ומגולל את סיפור חייהן של שתי אחיות ירושלמיות, בצל המהפך הפוליטי הגדול של אותה שנה, שגדלות בצלו של סוד, שאינן יודעות את פשרו. הסרט מתרחש במהלך שנת 1977, ושם דגש גדול על הפוסט – טראומה של השואה על החברה הישראלית.

האחיות שונות מאוד האחת מהשנייה, אך קשר הדם, כמו תמיד, מכריע!

נלי תגר בתפקיד אהרונה (או בכינויה – ננה) וג'וי ריגר בתפקיד יוספה (או בכינויה – ספי). שתי שחקניות מדהימות שמשחקות אמיתי לגמרי!

נלי תגר, שמשחקת את האחות הבטוחה בעצמה, הבכורה (אך לא בהכרח הבוגרת), הדעתנית – מדהימה בהופעתה, נכנסת לדמות כל-כך טוב ומשחקת למופת, כרגיל.

ג'וי ריגר  המופלאה, למדה שנה שלמה שיעורי פיתוח קול ומוסיקה, על מנת לבצע את הביצועים המדהימים שלה (פייר, הייתי בטוחה לגמרי שזו זמרת אופרה מקצועית ששרה מאחור…) – פסקול הסרט מקסים ומרגש (מוסיקה – סיריל אופור, אלה מילך-שריף, אבנר דורמן)!

כרגיל, לא אספר יותר מידי על הסרט, כי אחרת .. מה טעם??

לקראת סוף הסרט, היה משפט שנחקק חזק במוחי – "הגיע הזמן לסלוח" – קחו לכם רגע למחשבה… תסלחו, אל תשפטו, תזרמו, תחליקו… הביטו תמיד, תמיד קדימה, השאירו את הכעס מאחור. החיים יפים, אין טעם לחיות בכעסים… YOLO.

 IMG_0912

אספר כי המפגש בסוף ההקרנה עם אבי נשר ונלי תגר היה חוויתי במיוחד. הבנו הרבה מאוד "מאחורי הקלעים", כמו למשל שאבי נשר סיפר כי קודם נכתבה המוסיקה, וסביבה נבנה הסרט – מרוב שיש כל-כך הרבה רגש במוסיקה, ניתן לבנות סביב זה סיפור שלם. כמובן שגם דיברנו על "הפולניות" – אבי נשר טוען כי המונח "פולניה" מייצג בעצם את ה"פולניות" שלאחר השואה, מעין פוסט-טראומה של מה שקרה. נלי תגר סיפרה על העבודה שנעשתה בצילומי הסרט, על "סודות" של מאחורי הקלעים.

 IMG_0920 FullSizeRender (4)

הזמנתם כבר כרטיסים? יום חמישי את יודעת – הסרט יוצא לאקרנים !

שרית אסיף ברדה
סטייליסטית אישית, בוגרת שנקר. נשואה ואימא לבן ובת. ארגנטינה - באר שבע - הוד השרון... סטיילינג, אמנות, לייף סטייל שבא מהלב - טיפים, המלצות וחוויות. איזה ספר לקרוא? לאן יוצאים השבת? אילו אקססוריז מתאימים לי? מאילו אתרים שווה להזמין? ועוד. נשיקות