החטאים- סרטו החדש והמבטיח של אבי נשר

בצל מלחמת העולם השניה והמהפך המדיני בשנת 1977, שתי האחיות לבית משפחת מילך, יוצאות למלחמה על משפחתן וחייהן. הסרט החדש של אבי נשר, בהשראת סיפור אמיתי ונוגע ללב. מוזמנים להכנס ולקרוא.

14976843_1338543956195629_996891218564623340_o
צילום: יח"צ

בצל מלחמת העולם השניה והמהפך המדיני בשנת 1977 , שתי האחיות לבית משפחת מילך,יוצאות למלחמה על משפחתן וחייהן.
ספי, הבת הצעירה, מוזיקאית עם קריירה מבטיחה מגיעה לגרמניה עם המקהלה של האקדמיה. לאחר הקונצרט ניגשת אליה אישה מבוגרת, דוברת גרמנית ומטיחה בה שאביה רוצח. ספי על סף דמעות, מבינה שמאחורי ההיתקלות הזו יש סוד אפל, שככל הנראה, מסתתר לו במשפחתה.
כשהיא חוזרת הביתה היא פונה לאחותה הגדולה לעזרה. ננה היא עיתונאית חסרת מעצורים, היא משוחררת ונועזת. כל מה שספי לא. אבל, שלא תטעו מאחורי שפע המעצורים שלה, מסתתר לו הר געש של רגשות שעומד להתפרץ…
ספי וננה חוברות יחדיו למסע גילוי האמת על אביהן. כל המשפחה עוברת מהפך מרגש, בו כל אחת מהאחיות עוברת מסע פנימי משל עצמה ולומדת להכיר את עצמה ואת אחותה טוב יותר. אב המשפחה מגולל בפני בנותיו על המלחמה ההיא, על הזוועות שהתחוללו בחייו והכתימו את נפשו. ככל שהאמת נחשפת ומתגלה,כך גם היא מצליחה לשחרר את המשפחה מהקללה שנפלה עליה לפני שנים רבות.

סיפור הסרט נכתב בהשראת מערכת היחסים של המלחינה הישראלית אלה מילך־שריף, אשתו של נועם שריף, ואחותה, מבקרת התיאטרון המנוחה שוש אביגל, שהייתה נשואה לכתב הראשי של השבועון "בול", עמוס גפן.

הסרט דן בנושא מוכר לרבים מאיתנו, נושא כואב ברמה של כלל החברה, הפוסט טראומה של מלחמת העולם השנייה- השואה. עדיין חיים בקרבנו ניצולי שואה ודור שני ושלישי לשואה. השואה חרותה עמוק בלבנו, גם אם לא הינו שם… לטענת אבי נשר, אמנם הדיון בנושא לא פותר את הבעיה, אבל זה בהחלט עוזר להבין אותה. אנחנו חיים בפוסט טראומה, ולכן חייבים לעסוק בנושא זה, אחרת הוא לא יעלם וימשיך להתקיים.

אבי נשר עשה שימוש מרהיב במוזיקה מקהלתית. מוזיקה מקהלתית בנויה על הרמוניה וקונטרפונקט, שהן התנצחות ותובנה. הבחירה במוזיקה זו, היא לא מקרית, שכן זהו בעצם הסיפור האנושי בסרט…

בסרט תוכלו לצפות כבר מיום חמישי הקרוב, ה-1/12/16, בבתי הקולנוע.

XOXO

אחת שיודעת 😉

"החטאים"- בימוי: אבי נשר| בכיכובם של נלי תגר, יבגניה דודינה, דורון תבורי, ג'וי ריגר, תום אבני ומולי שולמן

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)