החזרת אהבה,עשרה שלבים לזוגיות וחיים בריאים ומאושרים

בחורה עם מחשב נייד

1. אנרגיה

התנסו באנרגיה באמצעות סריקת גוף בבית: שבו לצד חברכם (או חברתכם) השוכב על גבו על הרצפה או על מיטה. יחד נשמו כמה נשימות עמוקות ומרגיעות. כשאתם רגועים, הביטו בעיני החבר, בשיער, בבגדים, ואז הסתכלו באופן מעמיק יותר. דמיינו בועה של אור מקיפה את גופו.

קערו את כפות ידיכם במרחק של כמטר מעל ראשו, ולאט-לאט התקרבו, כאשר אתם משתמשים בכף-היד ככלי החישה שלכם. שימו לב לנקודה בה אתם נתקלים במעין גבול סמוי של חום, קור, לחץ, זמזום או רטט – הקו החיצוני של האנרגיה שלו. הרימו את היד והנמיכו אותה שוב לכיוון קו הגבול עד שתהיו בטוחים. באותו אופן המשיכו למפות את האנרגיה הסמויה סביב כל גופו של החבר, בלי לגעת בעור. כשתסיימו, התחלפו בתפקידים ואחר-כך החליפו רשמים.

אנשים בעלי אנרגיה חיובית, הם אלה המפיצים סביבם תחושה מזמינה של אכפתיות, חמלה ותמיכה, מקרינים שלווה וגורמים לכם להרגיש טוב יותר כשאתם במחיצתם. אנשים בעלי אנרגיה שלילית יגרמו לכם לחוש תחושת רטט עצבני ומחליש, ציפייה לרגע בו תוכלו להסתלק, תחושת חולשה או חולי, כיווץ או התקפה.

 

2. אהבה

 

התייחסו לעצמכם ולכל אדם אחר באהבה. זהו תהליך מתמיד של התכווננות: למצוא אנשים התומכים ברוחכם, כשאתם בוטחים בהחלטות הבטן שלכם אתכם. כך לא תמצאו את עצמכם במערכת יחסים שנראית בסדר אבל מעוררת תחושה לא טובה, ולא תחמיצו את ההזדמנות לפגוש אדם אוהב משום שהוא אינו תואם את הציפיות שלכם. הפיצו רוחב לב סביבכם, הישארו נאמנים לאינטואיציה שלכם והאנרגיה החיובית שלכם תפרח.

3. מדיטציה

 

מדיטציה, היא כלי-הישרדות יומיומי. שבו בבגד נוח, במקום נוח, ללא הפרעות. כבו את הטלפון הנייד וסגרו את הדלת. חשבו על המקום כעל מקדש השקט.

התחילו בכמה דקות ובהדרגה האריכו את משך המדיטציה.

כשאתם ישובים בתנוחה נינוחה, בעיניים עצומות, התמקדו בנשימה כדי למרכז את עצמכם. כאשר מחשבות מפריעות לכם, הבחינו בהן אבל אל תשפטו אותן. כשתשומת הלב נודדת, חיזרו להתמקד בשאיפה ובנשיפה.

 

בכל נשימה הרחיבו את מודעותכם כלפי מטה, לאדמה. דמיינו את נשימתכם זורמת למטה, לתוך האדמה. דמיינו אותה חוצה את השכבה העליונה של האדמה, את שכבת הסלע, המינרלים וליבת כדור הארץ. בדמיונכם שתלו שורש מגופכם בליבת כדור הארץ. דמיינו זנב ארוך וחזק משתלשל מעמוד השידרה שלכם, מחבר אתכם בשורשים אל המרכז המזין הזה. כשאתם נושמים, חושו את הקשר שלכם עם האדמה מעמיק. תנו לאנרגיה החיובית של האדמה להזין ולייצב אתכם. במדיטציה,ניתן להשתמש גם כשאתם חשים מותקפים בידי בוס תובעני, חבר נזקק או צרה חדשה באזורנו.

4. עבודה

 

יש לשבור את מעגל ההתמכרות לעבודה. לצורך העניין, היא מציינת גורמים נפוצים לתופעה ומציעה להתכוונן לכל אחד מהם ולראות עד כמה הוא מוכר לכם:

צורך בשליטה, בדידות, ערך עצמי הקשור להישגים, שאפתנות, מזוכיזם, לחץ כספי, התנייה משפחתית, בריחה מרגשות כמו דיכאון וחרדה, נישואים לא מספקים ועוד.

 

אחרי שזיהיתם את הגורמים הרלבנטיים פנו ל"חמלה עצמית". אתם חייבים למצוא לעצמכם זמן איכות אישי, לפחות פעם בשבוע. זו יכולה להיות מנוחת צהריים קצרה, סרט, חמש דקות של האזנה למוסיקה, סוכריות גומי וכל דבר אחר. הכירו בכך שלא כל דבר חייב להיעשות היום. ערכו סדר עדיפויות, עצרו ותראו שהרבה מטלות ברשימה תלויות בנו. אם הרשימה הופכת לתירוץ "לרדת" על עצמכם, אתם כפייתיים. השתחררו מזה. בין השאר על-ידי כך שתלמדו להגיד לא לנוגש העבדים המטורף שבתוככם.

 

כדאי להנהיג "צומות טכנולוגיים" קצרים, הפסקות אנרגטיות ממכשירים או מאינטרנט. למשל, במשך כמה שעות אל תשתמשו בפקס ובמקום זה צאו לטיול או לחילופין, במקום לקרוא חדשות באינטרנט – צפו בסרט מצחיק.

 

5. שקט

 

הזינו את עצמכם בשקט: כשאתם אינכם מופרעים על-ידי רעש, אתם יכולים לחזור לעצמכם ולאהבה שאתם נושאים. זכרו שדיבור הוא צורת תקשורת נהדרת, אבל יותר מדי ממנו אוטם אותנו. לכן, תכננו זמני שתיקה קבועים. התחילו בחמש דקות לפחות של שקט ביום בשבוע הראשון ובהדרגה הגדילו אותו. קבעו את הזמן הזה ביומן. הפכו את הזמן לקודש, הפסקה מדואר אלקטרוני, פקסים וטלפונים. כדי להשקיט את הרעשים בראשכם, זכרו לנשום ולהשתמש בטכניקת המדיטציה. היפתחו לאנרגיה של תפילה. אתם יכולים להתפלל במובן הדתי או באופן אחר. העיקר בתפילה הוא לקשר אתכם עם אהבה ולגרום לה לנוע לעבר מטרה.

6. אוכל

 

עצרו את "אכילת ההגנה" האנרגטית. כשאתם נתקלים בדחף לאכילת יתר, הבחינו בין תשוקה התמכרותית לצורך אמיתי. התשוקה ההתמכרותית כוללת דחף לאכול מזונות מסויימים, המוביל להשמנה. בהתקפי ההשתוקקות אוכלים כדי להפיג מתח, לא כדי לבנות אנרגיה.

בצורך אמיתי אין ערגה לאוכל כדי להישמר מפני אנרגיה שלילית, ולפיכך, סיפוקו גורם ליהנות מהארוחה, לשאוב ממנה את האנרגיה המיטבית ולא להשמין.

 

לכן כדאי שתערכו רשימת מלאי של המזון על המדפים אצלכם, ותבדקו עם עצמכם: מדוע אלה הרגלי הקנייה והאכילה שלכם, האם אתם מרגישים טוב יותר או רע יותר אחרי שאתם אוכלים את המוצרים הללו? הבחינו בין אוכל "חי" לאוכל "מת": למשל, עגבניית סופרמרקט אנמית וחסרת טעם לעומת עגבנייה אורגנית. שתו מים באופן מודע.

7. שינה

 

התעקשו על שינה קבועה במספר השעות הדרוש לכם. אם לוח זמנים עמוס אינו מאפשר לכם זאת, חטפו תנומה קצרה כדי לפצות על המחסור או שנו יותר בימים אחרים. הורים טריים חייבים לתפוס תנומה קצרה, ולא לנסות להשלים עבודה כאשר התינוק ישן. הפכו את השינה לנעימה, בעזרת כתונת משי, פיג'מה נוחה או שמיכה מתאימה. השקיטו את הכרתכם לקראת השינה באמצעות כמה דקות של נשימה עמוקה או מדיטציה.

8. פחד

 

הפחד הוא גנב האנרגיה הגדול ביותר. אנשים רבים הופכים משותקים בגללו ומאפשרים לגישות שליליות לתפוס פיקוד. כדי להגן על החדווה שלכם, אתם חייבים להסתכל לפחד בעיניים ולומר לו: "אתה לא תשלוט בי. אני חזק ממך. לך מפה".

עשו זאת שוב ושוב. אתם מתחילים להצליח כשאתם רואים כל התנסות, דיכאון, אובדן, בדידות, כדרך להפוך גדולים יותר, מלאי חמלה יותר, במקום להיסגר.

 

כדי לנטרל את הפחד, קראו לו בשם, זהו את המפלצת, אחר-כך, התכווננו למצב האמיתי. לפעמים אנחנו חייבים לצפות סכנה כדי לשרוד, אבל פעמים רבות פחדים לא הגיוניים או לא אמיתיים מכניסים אותנו לכוננות סוחטת ומיותרת. במקרה של פחדים עקשניים פנו לטיפול או לסדנת כעסים. כשאתם מזהים פחד, נשפו אותו החוצה מגופכם. הימנעו גם מספיגת פחדים של אחרים.

9. כעס

 

הפיגו את הכעס שמאיים להשתלט עליכם בעזרת "חוק 48 השעות". זהו במהירות את מקור הכעס, הרשו לעצמכם לקטר במשך 48 שעות לכל היותר, ואחר-כך התחילו לשחרר אותו. תארו ביומנכם את האירוע כדי לשחרר את כל האנרגיה, או התפללו עד שהכעס יסתלק. בטאו את כעסכם בפני הפוגע. אם הוא יהיה פתוח, זכרו שהמטרה אינה לצלוב אותו, אלא לבטא את הצד שלכם ולהישמע. אם זה לא המצב, אל תיכנסו למאבקי כוח. הישארו מרוכזים בידיעה שביטאתם את האמת שלכם.

10. מין

 

האם המין הפך למונוטוני, לחובה מעיקה? אירוטיקה מלאת-חיים, אמיתית, היא בהישג ידו של כל אחד מאיתנו, קובעת אורלוף. המיניות מטעינה וממלאת אותנו, היא משחררת רגשות תקועים וקושי פיזי, וכך מפחיתה מתח.

אנרגיה מינית חיובית ממקדת את ליבכם בחיים האירוטיים שלכם: גישה מינית, יותר מאשר התמקדות בלעדית באיברי המין.

 

הקדישו מעט זמן שקט, ללא הפרעות, להתנסות משעשעת בניואנסים של אירוטיקה. השתמשו בשיחה מן הלב כדי לעורר תשוקה. בטאו את צרכיכם ללא האשמות, דברו על דברים שמפריעים לכם, תקשרו בעת ההתעלסות ועשו אהבה מן הלב. במהלך המשחק המוקדם התכווננו ללב. היו כמה רגעים זה בזרועות זה כדי להחליף אהבה דרך עיניכם. הרגישו את האנרגיה התוססת ביניכם, נשמו יחד בתיאום בין שאיפות לנשיפות. הירגעו. לאנרגיה הזאת יש תנופה משלה. תנו לה לעטוף אתכם.

החזרת אהבה
davidd
שלום אהובים ואהובות שמי דוד דהן מחבר השיטה מעבר לקשת איזון גוף ונפש בעזרת סודות הקבלה וביו אנרגיה עוסק בתחום 25 שנים מטפל, מייעץ, מכוון ועוזר לאלפי אנשים בארץ ובעולם