החורף כאן, איך תשמרו על חיוניות העור והגוף?

מזג האוויר החורפי ,שאני באופן אישי מאוד אוהבת, מביא איתו יובש, רוחות קרות, חימום במזגנים

וחימום ברכב. כל אלה גורמים לעורנו לאבד לחות ולהתייבש במיוחד באזורי העיניים והשפתיים

אבל לא רק שם. אלה האזורים שצריך לתת להם תשומת לב יתרה בעונת החורף.

בעלות עור יבש ירגישו יובש יתר בכל אזורי הפנים והצוואר ולעיתים גם כתמים אדומים באזורי הלחיים וסביב השפתיים. לבעלות עור מעורב, אזור T שמן, מומלץ לתת תשומת לב לאזורים שמחוץ לאזור זה. יחד עם זאת, לאזור הצוואר כולנו צריכות לתת תשומת לב.

הפתרון הוא, כמובן, להעניק לעור הזנה עמוקה, להרבות בשימוש בסרומים ולהקפיד על רכיבים טבעיים וכאלו שגם נותנים פתרון בתחום האנטי אייגינג.

זכרו: יובש גורם לקמטים נקודה.

מדוע ללכת על רכיבים טבעיים? מכיוון שהרכיבים הטבעיים נכונים לעור שלנו, אינם גורמים לאלרגיות, הם מרגיעים ומזינים את עורנו באופן שטבעי לו. פשוט ביותר.

אילו רכיבים כדאי שיהיו במוצרי הטיפוח בהם אנו משתמשים בעונת החורף?

חמאת שיאה אורגנית, תמציות שמנים טבעיות כמו זית, נבט חיטה, חוחובה, גטוליינים שהינם רכיבים פעילים בתחום האנטי אייגינג. חומצה היאלרונית טבעית המעניקה הזנה עמוקה לתאי העור כאשר היא נמצאת על בסיס פטנט של סרום, שמן שומשום עשיר וכמובן תמיד שמן נר הלילה לאיזון הורמונלי של התאים, אובליפיכה, מיצוי צמח הבוראג', ויטמינים ומינרלים טבעיים.

ומה לגבי השיער?

בעלות שיער שמן אמורות להיות מרוצות בעונת החורף היבשה ולבעלות שיער יבש מומלץ במיוחד להרבות בשימוש במרכך ובמסכה ולהקפיד שיהיו נקיים מרכיבים סינטטיים, מSLS ומפאראבנים אחרים שכולם בסופו של דבר גורמים ליובש ומזיקים לשיער. הרי כולנו רוצות שיער נעים, רך וריחני.

בעניין הריח – מומלץ להקפיד על שימוש במוצרים שאינם מכילים בישום מסיבות רבות שהעיקרית ביניהן שבושם במוצרי טיפוח גורם לפיגמנטציה.

בחורף גם כדאי לשנות מעט את התזונה. כדי לדאוג לגוף בחורף הרבו בשתיית תה צמחים או מים בטמפרטורת החדר, התמתחו אחת לשעה. בנוסף, על על פי הגישה של רפואת האיורוודה מומלץ לאכול מאכלים חמים ורכים כמו מרקים. להם כדאי להוסיף מגוון עלים ירוקים וכדאי שיהיו אורגניים. נסו להשתמש בתבלינים מחממים כמו כורכום או ג'ינג'ר.

והכי חשוב – היו טובות, שמחות ומפרגנות

.שלומית רוזן

anandalifestyle
שלום לכולכם,שמי שלומית רוזן ואני עוסקת בwellness ובאנטי אייג'ינג של המכלול על פי הפילוסופיה האיורוודית כעשרים שנה. מתרגלת איינגר יוגה,תורמת לשיפור איכות החיים על ידי שינוי תזונתי,תנועה ואורח החיים בכללותו. מייסדת מותג מוצרי הטיפוח האורגניים ananda bio cosmetic וכותבת כאן על כל הקשור לwellness ,חיים בריאים וומודעים,וכל מה שעושה לנו טוב ויכול לשפר את איכות חיינו,לשמח אותנו ולגרום לנו לצמוח. wellness הוא תהליך אקטיבי שבמהלכו האדם הופך למודע יותר,מבצע בחירות נכונות לחיים טובים ומוצלחים יותר ותורם באופן משמעותי למימוש הפוטנציאל האישי וההגשמה העצמית.