החוויה שבהרזיה

וואט דה פאק! או למה באתי לפה? למה עלי לצאת למסע הזה? עד שה"למה" לא יהיה ברור, לא ניתן לצאת לדרך!

אהבה לאסתטיקה ויופי היא דרך חיים עבורי. מי שמכיר אותי יודע עד כמה זה המוטו שלי בחיי היום יום וביצירה שלי. אך לא פחות חשוב זה טיפוח הבריאות הגופנית. כולנו מכירים את החשיבות של נפש בריאה בגוף בריא. כמה שאני אוהבת לפנק ולהשקיע בכולם, לעיתים, אני "קצת" שוכחת את עצמי.

אחת המטרות ששמתי לעצמי השנה, לשפר את הבריאות שלי. הווה אומר, להשקיע בתכנון, לפנות לכך זמן ומשאבים דרושים. חייבת להודות שלבד לא מצליחה. לכן החלטתי לקחת אחריות ולהתחייב. וכשאני מתחייבת בפני אנשים סביבי יש סיכוי טוב יותר להצליח! זה כמו לצעוק את זה בקול! אם כך, כל התנאים מוכנים ויצאתי לדרך.

כך הגעתי לסדנת "החוויה שבהרזיה" של צביה.  שיטה ייחודית ליצירת מהפך חשיבתי התנהגותי המוביל לתוצאות חיוביות לאורך זמן וכדרך חיים. קבוצה קטנה ואינטימית וכך יש לכל אחד מקום להביע את עצמו.

 

zvia1go

צילום: סורינה ניסנבאום

 

מוכרת לכם בוודאי התמונה הזאת של לפני ואחרי בפרסום של שיטת הרזיה כזאת או אחרת או של תוספי מזון שמבטיחים הרזיה בלי מאמץ. אך מה יש שם בין שתי התמונות האלה, חשבתם על כך פעם? זה מה שלא מספרים לנו. זו בעצם אשליה, זה לא מקל קסמים שגורם למהפך בין רגע. למען האמת אף פעם לא נשביתי ב"קסם" הזה, גם מעצם היותי אחות שמכירה ומבינה היטב את הנושא.

צביה היא אשת מקצוע עם המון ידע. מעבר לכך שהיא דיאטנית קלינית בעלת ניסיון מעל 20 שנה, יש באמתחתה ארגז כלים עשיר להתמודדות, לימוד, תמיכה ופרגון לכל מי שרוצה לנהל אורח חיים בריא ולרדת במשקל. היא נעימה וחייכנית, חתיכה הורסת! נאה דורש נאה מקיים. משלבת בסדנה כלים מהפסיכולוגיה הקוגניטיבית   CBT-cognitive behavioral therapy. טיפים מעולים, מתכונים בריאים טעימים ומהירים ועוד הפתעות.

 

fruit1

צילום: סורינה ניסנבאום

 

הגוף שלנו כמו גינה תחשבו רגע על הגינה שלכם, הגינה החלומית, המושלמת. כמה תהיו מוכנים להשקיע בגינה מטופחת ויפה לתפארת? אדמה טובה, דשן, פרחים יפים, שתילים משובחים, וכמובן הגנן. הגנן הוא הדמות החשובה כאן. הוא זה שמתכנן, שותל, מדשן, משקה, משקיע עבודה רבה ומורכבת בעקביות והתמדה לאורך זמן. ואז קורה הפלא הזה, גינה ירוקה ופורחת במלוא תפארתה! כדי לקטוף פירות משובחים מהגינה צריך להתמיד ולהשקיע ללא הרף!

זה המשל שצביה מביאה במפגש הראשון. כמו שגינה זקוקה לטיפול ללא הרף, כך הגוף שלנו זקוק לתחזוקה לאורך חיינו. השקעה בעצמנו, בגוף שלנו, מתן תנאים ראויים לחיים בריאים, לאורך זמן בעקביות ובהתמדה. עלינו לסגל הרגלים בחיי היום יום כדי ליצור תנאים לכך.

וואט דה פאק או למה באתי לפה? לשם מה עלי לצאת למסע הזה? למה הייתי צריכה את זה עכשיו? עד שה"למה" לא יהיה ברור, לא ניתן לצאת לדרך! כדי להגיע ל"למה" האמיתי נדרש אומץ לגעת במה שהכי כואב ומה שהכי מפריע, לקלף ולקלף שכבות פנימיות. וכשהסיבה האמיתית והמשכנעת מתגלה, אני מוכנה להציב לעצמי מטרות ולצאת למסע. כי, כמו שצביה אומרת, בלי סטארטר הרכב לא מניע!

"תנסו להיות הגרסה הכי טובה שלכם" אל תשוו עצמכם לאחרים. השינוי קורה מבפנים. ברגע שזה שם, מתחילים לקרות דברים. והדרך, אין לנו תמיד שליטה על הדרך! יש ימים שהכל נהדר, שמח, שמש זורחת, הכל ירוק ונפלא, ויש ימים אפורים, קודרים. הדרך מלווה במהמורות, בורות, ירידות ועליות. מה שחשוב ללמוד, זה איך לשנות את ההתנהגות בהתאם למה שקורה לנו בדרך.

מבטיחה להמשיך לשתף בתהליך ובדרך.

מוזמנים לבקר בעמוד של צביה- צביה דיאטנית קלינית-https://www.facebook.com/zvia.diet

להצטרף לקבוצת  בפייסבוק -"החוויה  שבהרזיה"- https://www.facebook.com/groups/201937847387945

אשמח לתגובות, למה התחברתם ומה עורר בכם עניין.