החבר הצמוד שלי/שקד צדיק, הוצאת צמרת 2019

שקד, ילדה כמו כל הילדות, מוצאת את עצמה יום אחד מתמודדת עם מגבלה פיזית זמנית. בצעד אמיץ היא בוחרת לשתף את העולם בסיפורה האמיתי ומפרסמת את היומן שלה.

 החבר הצמוד שלי/שקד צדיק, הוצאת צמרת 2019

 ספר קצר יחסית, 113 עמודים ובני הנוער היום בהחלט מחפשים ספר "קצר" ומי שתקרא את הספר הזה תגלה עולם שלם על ילדה אחת אמיצה, שקד צדיק, שבוחרת לשתף את העולם ביומנה האישי.

היומן מלווה אותה מגיל 10 ועד גיל 15. ילדה כמו כל הילדות שמוצאת את עצמה יום אחד מתמודדת עם מגבלה פיזית זמנית. בבת אחת נקודת המבט שלה על העולם משתנה וזה קורה בשנים הכי קריטיות של גיל ההתבגרות. החברויות, האהבות, האם להסתיר את קושי או לשתף? היחס של הסביבה ועוד.

מומלץ בחום לנערות מכיתה ד-ה ומעלה.

תקציר:

האם שמעתם פעם על פרידה שמחה מחבר צמוד, אבל לא כזאת פרידה "מהסרטים", אלא אחת כזאת הלקוחה מהחיים האמתיים? בדיוק על פרידה מהסוג הזה אני עומדת לספר לכם.

הספר נועד לכם, נערים ונערות בגיל ההתבגרות. כמה פעמים אתם חושבים, ולפעמים אפילו משוכנעים, שהדשא של השכן ירוק יותר? הקריאה בספר זה עשויה לגרום לכם להסתכל על החיים שלכם בצורה קצת שונה ורחבה יותר.

הספר מזמין אתכם להיחשף ליישום חשיבה חיובית, הוא מצביע על היתרון שיש בתרגול שלה נוכח הקשיים החדשים המתגלים יום-יום. אני מאמינה שאם נעבור אותם בהדרגה אחד-אחד ולאט-לאט, נהיה בסוף מוכנים לחיים האמתיים. בסוף הקריאה ייתכן אפילו שההרגשה האישית שלכם והאמונה שלכם בעצמכם ישתפרו פלאים.

זהו סיפורה של ילדה ככל הילדים, שהפכה לנערה עם מגבלה פיזית זמנית. היא נחושה ככל יכולתה להמשיך בחיים ה"רגילים" שלה בגיל ההתבגרות ומסרבת לאפשר למגבלה שנכפתה עליה למנוע ממנה את כל מה שחשוב לה ולהכתיב לה את סדר היום.

איך הילדה מקבלת את הבשורה הקשה? איך מגיבים החברים כשבת כיתתם משכבר הימים מספרת שקרה לה משהו ששינה את חייה? רוצים לדעת באיזה חבר מדובר? מה הכוונה בפרידה שלא כמו בסרטים? בואו והתלוו למסע האישי שלי.

הספר זמין להשאלה בספרייה, לרכישה בחניות הספרים ובאפליקציית עברית.

my_close_friend_master

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.