הזרקת בוטוקס

ד"ר יואב ירון-אסתטיקה רפואית

הזרקות בוטוקס נחשבות הטיפול הקוסמטי מספר אחד בעולם המערבי. מדובר בטיפול שמבוצע למטרות רבות אך הבולטת בהן היא החלקת קמטים. תכשיר הבוטוקס מוכר מזה כשלושה עשורים. הוא משמש בין היתר גם למניעת הזעת יתר בבתי השחי, בכפות הידיים והרגליים והוא גם מסייע לכאבי מיגרנה והקלה על כאבים באזורים שונים בגוף.
מי מבצע את הטיפול? האם הוא כואב? לכמה זמן הוא יעיל והאם הטיפול משמר את המראה הטבעי?
הזרקות בוטוקס מוכרות לנו בעיקר מהעולם הקוסמטי. אחד מתוך עשרה נעזרים כיום באמצעות שיטה זו כדי לשפר את המראה שלהם ולהעלים קמטים בפנים.

מי מבצע את הטיפול?

רק רופא רשאי לבצע הזרקות בוטוקס. במהלכו הוא דוקר שרירים שונים באזור הפנים. הבוטוקס חודר לרווחים הנמצאים בין העצב לשריר ומונע מהעצב לכווץ את השריר. כתוצאה מזה 'נפתחים' הקמטים והם נעלמים.

זה כואב?

חשוב לדעת שהטיפול נעשה לאחר אלחוש של האזור המטופל והוא מבוצע באמצעות מחט דקיקה כך שמעבר לאי נוחות קלה, המטופל לא אמור לחוש בכאב משמעותי.

האם מדובר בשינוי לאורך זמן?

הבוטוקס עושה את מלאכתו למשך תקופה של כארבעה חודשים אך האפקט שלו עדיין יכול להשפיע עד לחצי שנה. השפעתו פגה עם הזמן, אז ניתן כמובן לבצע טיפול מחדש. ככל שחוזרים על הטיפול שוב ושוב -בפרקי הזמן הסבירים כמובן – השפעתו תתארך יותר, אך על פי רוב זה לא יהיה ליותר משישה חודשים.

בוטוקס הוא חומר בטוח לשימוש?

בגלל שהשפעת החומר היא מקומית בלבד על כן אין כל חשש מפני שיתוק שרירים או הרעלה כפי שיש כאלה המנסים לטעון.
האם השינוי הקוסמטי יהיה שינוי טבעי?
טיפול בוטוקס מוצלח הוא טיפול שמעניק לכם מראה טוב יותר בלי שאף אחד יוכל להניח את האצבע על השינוי. מטרת הטיפול היא לשמור על המראה הטבעי תוך שמירה על פרופורציות נכונות של מבנה הפנים.

כדאי לדעת!

סקר שנערך בארה"ב בקרב קליניקות מובילות, הראה כי מעל ל90% מהמטופלים בבוטוקס חוו הצלחה ורובם העידו כי ימשיכו להזריק בוטוקס. מהסקר אף עלה כי השינויים נצפו רק לאחר כחודש מהזרקת החומר.

ד"ר יואב ירון - רפואה אסתטית
ד"ר יואב עוסק ברפואה אסתטית מעל עשור. מומחה לטיפולי בוטוקס, עיצוב ופיסול פנים, טיפול בחומצה היאלרונית ומומחה במגוון רב של טיפולים אסתטיים