'הזרע' מציגה-חגיגת החקלאות ה-15 במושב ניר ח"ן

חגיגת החקלאות שמתקיימת כבר 15 שנים ברציפות, במושב ניר חן בדרום הארץ וכוללת את מגוון הגידולים של 'הזרע' לשטח פתוח וכן מבחר זני עגבנייה לחממה.

במסגרת היום הפתוח מציגה הזרע מס' זנים חדשים ומפתיעים

בחורה עם מחשב נייד

חגיגת החקלאות שמתקיימת כבר 15 שנים ברציפות, במושב ניר חן בדרום הארץ וכוללת את מגוון הגידולים של 'הזרע' לשטח פתוח וכן מבחר זני עגבנייה לחממה.

לרגל האירוע, יצאתי  לסיור במושב,להתרשם ממגוון הגידולים של חברת 'הזרע'.צוות 'הזרע' הציג בפניי את את הזנים שהחברה פיתחה במיוחד לגידול בשדות הפתוחים. כניסה לתוך חממות זני העגבניות החדשות אפשרו לי להכיר את עגבניית תמר חדשה (רומא) מבית הזרע, עגבנייה טובה מאוד לסלט ולבישול בזכות מוצקות פרי יוצאת דופן המאפשרת קילוף קל ונוח בעזרת קולפן, נחתכת מצוין, ללא נזילות, בעלת מרקם וטעם טובים מאוד. עגבנייה גדולה ואחידה בצורת ביצה, חלקה מאוד. צבע אדום עז, מכילה ליקופן גבוה מהרגיל.

התמונה של ‏‎Mira Raichman‎‏.

אני ממשיכה בסיור וכחובבת חצילים מושבעת מגיעה אל חציל ה'טודלה'- מכלוא מטיפוס בלדי-טיפוס מלכה שחורה. מתוק יותר מחציל רגיל טעים ומתאים במיוחד לבישול ולמילוי. גדל בעין איילה ומשווק עכשיו בשווקים המובחרים. "טודלה" אינו סופח שמן בטיגון ועל כן ייחודו. מתאים לאוהבי חציל מטוגן שאינו 'שוחה' בשמן ושומר על ערכיו התזונתיים. לחציל יתרונות בריאותיים רבים אבל העיקרי הוא שמירה על הלב, ידוע כמוריד לחץ דם ומעלה כולסטרול הטוב וטוב למערכת העיכול.   לגבי מראהו, חציל טודלה בעל מראה אגסי עם קליפה מתוחה במיוחד המעידה על טריותו וכך גם מומלץ לרכוש אותו.

התמונה של ‏‎Mira Raichman‎‏.

בהמשך אני פוגשת בזן חדש של מלפפון 'ארומאטו', ובכן יש לו בהחלט 'נוכחות בשטח',המלפפון יפני איכותי, נגיס וטעים במיוחד. בעל מרקם חלק, צבע פנימי ירוק, פרי מוצק, נחתך מצוין.

C:\Users\nili.snir\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\aromto_301152770 2.jpg

 התחנה הבאה שלי בשדה המלונים, מביאה אותי למסקנה- בקיץ הקרוב מדף הפירות שלנו מתרענן ובגדול. חברת "הזרע", משיקה את אנג'ל, מלון ייחודי מסוג אננס, טעים ומתוק מדבש. אנג'ל משלב את היתרונות של שני טיפוסי המלון הפופולריים בארץ: גליה ואננס. שילוב זה מביא חווית טעם ייחודית של קרנצ'יות שמגיעה מטיפוס גליה, מתיקות גבוהה עם שילוב מנצח של חמיצות בתוספת ארומה וחיי מדף ארוכים. אנג'ל נבדל בצורתו האובלית במקצת, מצטיין במוצקות וחיי מדף ארוכים ולאור יתרונותיו הרבים וטעמו המתוק, מצליח מאד במכירות במדינות השונות ברחבי העולם. המלון החדש זכה לציונים גבוהים במיוחד במבחני טעימה מקצועיים באירופה.  מלון אנג'ל גדל בחצבה שבערבה. הזן מושק בישראל כמלון ייחודי ואיכותי ברשת חצי חינם.

 

התמונה של ‏‎Mira Raichman‎‏.

לסיום הסיור הטעים אני מקנחת במסעדת 'כרמים' המצוינת בסגולה בארוחה עסקית הכוללת: מגוון מנות ראשונות לבחירה מנה עיקרית ושתייה.

https://cramim-sgula.co.il/

התמונה של ‏המבקרת‏.

 

התמונה של ‏המבקרת‏.

לדבריי  איציק עזרא מנהל שוק ישראל ב"הזרע": "המפגש השנתי בניר חן מאפשר לנו לשמור על הקשר עם החקלאים ולחשוף בפניהם את מגוון החידושים העדכניים בתחום. כמו כן, זאת הזדמנות עבורנו לקבל משוב על שביעות רצונם מהזנים כמו גם הצעות לשיפור. הזרע שוקדת כל העת על פיתוחי זנים חדשים שיעמדו בסטנדרטים הגבוהים ביותר עבור קהל הלקוחות שלנו".

"הזרע" נמנית על החברות המובילות בעולם בטיפוח, ייצור ושיווק זרעי מכלוא של ירקות וגידולי שדה. באמצעות מחקר ופיתוח מתקדמים, מספקת החברה למגדלים וצרכנים ברחבי העולם פתרונות ייחודיים וחדשניים ופותחת בפניהם אפשרויות חדשות של צמיחה ושגשוג. בהתאם לדרישות הצרכנים, "הזרע" מפתחת מוצרים בעלי טעם ומראה משופרים, שהינם בריאים יותר ובעלי חיי מדף ארוכים. עם זאת, החברה קשובה לצרכי המגדלים ועוסקת בפיתוח זנים הצורכים פחות מים, מניבים יבול רב יותר, עמידים בפני מחלות וידידותיים יותר לסביבה. זרעי מכלוא אלה ביססו את מעמדה של "הזרע" כמותג עולמי מוביל.