הזמנתי את עצמי למימונה~

מימונה מקור המנהג הוא בעיקר במסורת יהדות מרוקו, אבל כמו כל דבר טוב אצל הישראלים הפולנים הם רוצים גם. ואני כרגיל לטריפולניה אמיתית תמיד נדחפת. הזמינו אותי, הלכתי ,טעמתי,צלמתי והשמנתי~


מימונה 2014את אפרת לקט אני מכירה מהפייסבוק כן מהפייסבוק. יש לנו  יותר מ-50 חברים משותפים בפייסבוק. לא  ממש יודעת איך התחברנו אבל אצלי זה לא ממש משנה באם יש חיבור אז זורמים. אתמול  בדיוק דברתי עם לליב שאני  מאד רוצה להיות מוזמנת למימונה.  אבל אף אחד לא הזמין אותי.  לא שאין לי חברות מרוקאיות אבל משום מה נעלמו ..התאדהו ..נו שיהיה.

הגעתי הביתה, והסתבר שיש לי הזמנה  בפייסבוק מאפרת ובעלה אסף לבא להתרבח ולסעוד איתם עם עוד 87 איש!! יו .. אמרתי לעצמי  אלך ואז אכתוב פוסט ממש חובה.

צלצלתי לאפרת, הודעתי לה שאני חייבת לכתוב על חגיגית המימונה שלה ועל "פתיחת הבית" העצומה הזאת שלה ומה מקורה. היא הסבירה שלי שמנהג המימונה שמקורו במרוקו כמובן, בא אחרי שבוע של פסח שלא היו נהוג לארח בבתים חברים ורק בצאת החג הנשים היו פותחות את הבית ומשוויצות בשולחנות המתוקים שלהם.  הן היו מארחות מכל טוב להוכיח שההמנעות מהאירוח במשך חג היתה בגלל החשש של רמת השמירה  כי בכל בית היו מנהגי שמירת כשרות שונים ולא משום שהתקמצנו חלילה.  נו באמת , שהמרוקאים יואשמו בקמצנות באירוח ? איו מצב!!  ובעצם לא אמורים להזמין כי הבית פתוח לכל אחד שחפץ לבא. וואלה, לא נראה לי שבישראל 2014 רצוי לפרסם את העובדה הזאת ,אחרת כל בית שיש בו חגיגת מימונה יתמלא בפולנים סקרנים שרוצים גם.

אריאל הצטרף , הגענו עם בקבוק יין שווה ותותים מהשדה שקטפנו אתמול. דלת  בית משפחת דקל ברמת גן  נפתחה ,  אחותה של אפרת  היתה זאת שפתחה את הדלת כמובן שטעיתי וחשבתי שהיא אפרת נו.. מה לעשות  אפרת ואני מעולם לא נפגשנו. הבית הריח טיגון משהו שמזכיר סופגניות  מוסיקה מזרחית ברקע היה מזמין ומיוחד.

אפרת היתה לבושה בתלבושת  מרוקאית מסורתית  ואסף בעלה  וילדיה בהתאם . השולחן  היה ערוך למופת. היא טרחה במטבח הפתוח לסלון והכינה  ערימה של מופלטות והכל תוך כדי שהיא מקבלת אורחים .

לגבי המופלטות : מה שאני יכולה לסכם שאלוהים יעזור לתחת שלי. ועוד יש למרוח חמאה ודבש על כל אחת. מכה מכה של קלוריות אבל טעים ומריח נפלא!

הבית התמלא באורחים. אפרת מדי פעם השתמשה בלשון  לגלגל אותה ולבצע את הקולולו המפורסם. ערימת הפולנים צבאו על הבית זוגות זוגות כהרגלם  של הפולנים. הרי הם טובים בלהטמיע  מנהגי עדות לא להם.

היה כייף של ערב.  קיצרתי ועפתי הביתה. לרוץ לעלות את התמונות ולכתוב את הפוסט.  כי אני רצה לספר לחברה…

חשבתי לעצמי עד שאפרת תסיים את הערב עם משפחתה היא תזכה בתיעוד מלא ממני. כתודה על ההזמנה לחגיגה ככה סתם כי הם אוהבים לארח.

תודה על האירוח מקוה שיזמינו אותי בשנה הבאה~

paasover in isael (28)

עבדה קשה אבל נהנתה לדעתי מחר בטח היא תהייה סופר עייפה~

paasover in isael (44)

אפרת בהפעלת הלשון לקולולו…

paasover in isael (14)

שולחנות ערוכים ומדהימים בהשקעה.

 

paasover in isael (39)

מתוקתק להפליא~

paasover in isael (37)

הבית והמטבח הפתוח אהבתי~

paasover in isael (22)

אפרת, אסף, אביתר ואלה

paasover in isael (25)

 

אחותה של אפרת עם ילדיהם.

paasover in isael (51)

הבן שלה מדהים הא?

paasover in isael (50)

 

paasover in isael (31)

עוד קלוריות

paasover in isael (30)

paasover in isael (38)

 

 

 

נאוה רייץ
Tel Aviv born , living in the USA since 1982 a mother of two boys Ariel 23 and Jordan 21, will live partly in new york city , Amsterdam and mainly Tel Aviv .after a brain surgery in 2012, early retirement from my line of work as a baby bedding designer at www.navasdesigns.com ,attached to dutch guy Albert ~ ~ love my new life in Hebrew and English~