הזמנה לאמנות

כל חלל זקוק ליצירת אומנות, אני משוכנעת שלאומנות יש השפעה גדולה על המראה והתחושה בחלל

כל בית צריך יצירות אמנות מקוריות.
ככה פשוט.
ונכון שאני לא אובייקטיבית כי את התואר הראשון שלי עשיתי באמנות וזה המקום שממנו הגעתי אל עיצוב הפנים.  אבל אני משוכנעת שלאומנות יש השפעה גדולה על המראה והתחושה בחלל.
w-6939B

small1
יצירות אמנות בפינת משפחה "קופבושקות"-רחלי שרפשטיין ובתמונה העליונה מימין פוסטר של "איקאה". עיצוב פנים: מיה גרוסברגר צילום:יוהנס פלטן סטיילינג:ורד בן סימון

כמו בחומרי גמר אחרים שאנו משתמשים בהם לעיצוב הבית, מריצוף ועד ריהוט, גם באמנות אני ממליצה לשלב בין רמות שונות (אלא אם התקציב בלתי מוגבל).
קיימות המון אפשרויות, ברמות מחיר ואיכות שונות, לרכוש יצירות מקוריות של אמנים מוכרים יותר ופחות, מתחילים או ותיקים. ואם התאהבתם דווקא בקדישמן- תמיד ניתן לרכוש הדפס או ציור בפורמט קטן.

small 1
ציור של אמן לא מוכר לצד אוסף כלים מוצג במדפי וינטז' עיצוב פנים:מיה גרוסברגר צילום: מיה גרוסברגר

העולם הפך לקטן ובקלות אפשר גם להזמין יצירות מאמנים שנמצאים בחו"ל, באתרים כמו etsy למשל, אבל אני בכל זאת מעדיפה לעודד את היצירה המקומית.

אז איך מתחילים?

אני ממליצה להתחיל מעוגן שהוא היצירה האיכותית יחסית  שלנו ורק אז להוסיף פוסטרים ותמונות פשוטות שניתן לקנות באיקאה, להזמין  מעלי אקספרס או אפילו להדפיס במדפסת ביתית.

חפשו משהו שאתם מתחברים אליו. לא צריך לחשוב על גווני הספה, כדאי לחשוב על פורמט והגודל ביחס לחלל. קורה הרבה שיוצאים לחפש ציור גדול לפינת אוכל ומתאהבים בציור קטן לחדר השינה.

small2
אמנות בפינת האוכל- מימין: ציור של בלה חבצקין, ציור של סלע קורן, ממול הדפס חתום של יוסל בירגנר עיצוב פנים: מיה גרוסברגר צילום: אלין פריש

 

small2
חדר שינה ציורים:ערן פרטוש עיצוב פנים:מיה גרוסברגר צילום:יוהנס פלטן סטיילינג:ורד בן סימון

 

בסוף השבוע הקרוב יערכו אירועי יריד האמנות "צבע טרי". אני מזמינה אתכם לטייל בתערוכה ובמתחמים, ליהנות וגם אולי להתאהב ביצירה ולרכוש אותה.
https://www.freshpaint.co.il/he

ולמי שמעדיף בכל זאת  להישאר במזגן- הינה כמה לינקים לרכישת יצירות אמנות ישראליות און ליין שאני אוהבת להמליץ עליהם ושהמחירים בהם לגמרי נגישים:

https://www.karma-kollective.com/

עמוד הבית

וכמובן שיש עוד הרבה אפשרויות,  כולל האפשרות הותיקה של פניה לגלריות ולאוצרים ואוצרות פרטיים. אוצרת אחת שאני מעריכה במיוחד היא  קרן בר גיל. שווה לעקוב.

בנוסף, באופן אישי,  אני מלקטת ועוקבת ברשתות אחרי אומנים שאני אוהבת וכך יכולה גם לפנות אליהם ישירות.

להתראות,

מיה

לעדכונים שותפים וסיפורים מעולם עיצוב הפנים (ולא רק) אני באינסטה
mayagros.com