הזמן השבור 2- אל העיר האפלה / אריאלה בנקיר

מיקי, בתו של דר גונן, שבנה פורטלים המאפשרים מסע בזמן ונאלץ לברוח ממעסיקיו, יוצאת למסע בעקבות ספרים שהשאיר לה אשר יובילו אותה אליו בזמן ומקום אחר. מוזמנים לקרוא ולהצטרף למסע.

6fb6da_b391955ee20b44c38a9410813a11b547~mv2_d_1569_2473_s_2

ד"ר גונן עסק בבניית פורטלים המאפשרים מסע בזמן. ברגע שהניסוי שעליו עבד במעבדה הסודית הצליח, הוא ברח ולקח עימו את הנוזל המאפשר את המסע בזמן. הוא ידע שלא יוכל לחזור להווה ולישראל. את בתו מיקי הוא נאלץ להשאיר מאחור, אבל הוא מחכה לה בזמן אחר ובמקום אחר. הוא השאיר עבורה ספרים, אשר יובילו אותה אליו.
כך מתחיל מסעה של מיקי בזמן…

ב"זמן השבור 1" מיקי בת השש עשרה, חובבת הספרים בורחת שוב לספרית בית הספר, למצוא לה מנוחה ושקט מחבריה לכיתה, שנהגו להציק לה. אך הפעם היא מצאה משהו אחר לגמרי… חייה של מיקי משתנים, כאשר היא נשאבת לתוך ספר עתיק שמצאה בספרייה. היא מוצאת את עצמה בימי הביניים, בממלכה עתיקה בשם ארבוראה. עד מהרה היא מגלה שלא במקרה היא נשלחה אחורה בזמן. בין חומותיה של ארבוראה מסתתרים כמה רמזים בלתי-צפויים שיעזרו לה לגלות את האמת על אודות מותו של אביה. היא מגלה שאביה לא נהרג, אלא נמלט מפני מעסיקיו, אנשי המעבדה רבי-העוצמה. גם חייה שלה בסכנה והיא נאלצת לצאת שוב לדרך, והפעם ברחובותיה האפלים של שיקגו במאה התשע עשרה.
בארבוראה מיקי פוגשת בפייטרו, מאלף בזי ציד צעיר. בין השניים מתפתח סיפור אהבה ולמענה הוא יעזוב הכל ויחבור אליה למסע קסום בזמן.

ב"חלק 2- אל העיר האפלה" מגיעה מיקי יחד עם פייטרו ויעל, חברתה מישראל, לשיקגו.
בתקופה שאליה הם מגיעים, שיקגו היא מטרופולין סואן ומשגשג, מלא פיתויים וסכנות, חידושים והפתעות. אך גם עוני נוראי ואלימות. על רקע המציאות המורכבת הזאת החלה פעילותה של ג'יין אדמס בשיקגו. הבית שהקימה, "בית האל", הפך במהירות לפרויקט מופלא ששינה את חייהן של אינספור משפחות מקצה לקצה. "בית האל", הוא בית חברתי במטרה ליצור חברה שתעניק לכולם (לבני כל המעמדות) הזדמנות להתפתח ולפרוח.
השלושה, מיקי, פייטרו ויעל, מגיעים היישר להתנדב ב"בית האל". בין בישולים והכנת הילדים להצגה, מיקי מנסה בעזרת חבריה למצוא את הספר הנוסף שיוביל אותה לאביה. אבל, זה לא כל כך פשוט.כדי לאתר את הספר, היא תצטרך לצלוח קרבות עם נערי רחוב עניים ולהתגנב לנשף הכי מדובר בעיר. וכשתמצא את הספר, מכשול נוסף יעמוד בפניה, הכנת השיקוי. דבר המתגלה כמשימה לא פשוטה כלל וכלל. על מנת לצלוח במשימה זו היא תצטרך להגיע לשמורה אינדיאנית מבלי להיטרף על ידי הזאבים ומבלי שיקרקפו אותה. ובכלל, מי מבטיח להם שהאינדיאנים יסכימו לעזור…

אבל לא רק בסכנות אלו היא צריכה להתמודד, אויבים מסוכנים עוד יותר עורבים לה בקרב האנשים הקרובים אליה . דווקא אלו שהיא חשבה לאויבים התגלו כאנשים בעלי לב אמיץ ורחב. ומי שחשבה כדמות קרובה נתגלתה כאויבה האמיתי. במקרה הזה המשפט "שמור על חבריך קרובים ועל אויבך קרובים עוד יותר" מקבל משמעות כפולה.

האמת טומנת בחובה סודות אפלים, אשר יובילו את מיקי להחלטות קשות וגורליות.

מיקי ופייטרו רוצים לשרוד ולעצור את אנשי המעבדה מלהניח את ידיהם על חומר שיכול לשנות את האנושות. האם יצליחו?

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO
אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)