הזורעים ברינה בדמעה יקצורו?

בחורה עם מחשב נייד

להשקיע ולקצור 

צלם-ברק וויטרט
צלם-ברק וויטרט

חג שבועות ,חג הקציר או חג מתן תורה ,הוא החג בו מודים אנו בני האדם לאימא אדמה על שהאכילה אותנו, זהו החג היחידי בו מתאחד האדם ,שוב עם הטבע .שבים אנו אל האחדות האלוהית טרם גירושנו מגן העדן.(א.1)

השכילו אבותינו להבין את הקשר בין הקמח לתורה ,את החיבור בין החומר לרוח בין פרי האדמה לפרי אלוהים. האחדות בין שני מימדים אלו מפרה ומזינה אותנו וההפרדה מנתקת אותנו מהמקור שהוא האחדות. מעגל חיינו הם חוליה הקשורה לחוליה המזינה אחת את השנייה ואם נשכיל ליצור בכל רגע נתון את הטוב המירבי עבורנו, ניצור חוליה מאוזנת המסוגלת לראות את כל החלקים בשלם .

האחדות וההפרדה הם שני הקצוות בהם אנו מתנהלים מרגע הפרייתנו ועד יומנו האחרון כאן, אין לנו את הידיעה המודעת מתי הם יתרחשו על ציר הזמן ,אך מה שביניהם הוא מעשי ידנו, את שזרענו נקצור.

בכל תהליך הוליסטי אנו מחברים את הרוח לחומר כי האין האחד בלי השני , אנו מחברים את שניפרד ונישכח בחזרה אל השלם. התהליך מצליח רק ברגע בו אנו מקבלים אחריות מלאה על מעשנו ומבינים כי חיינו בנקודת זמן זו ,הם אוסף שיבולי חיינו ,אלו שזרענו, גידלנו וקצרנו.

רגע לפני שנאפה את הלחם, פרי האדמה יכולים אנו לנפות את המוץ , יכולים אנו לברור מי ממעשי ידנו יזין אותנו ויספק לנו חיים. זהו תהליך של התבוננות פנימית המאפשר לנו לבחור איזה זרע ,איזה DNA נטמון מחדש  לשנה הבאה ואיזה ממעשינו ובחירותנו אינו מתאים לנו יותר. "אנוש כחציר יומו"

 הערות שוליים:

א.1- אריק פרום-אומנות האהבה

א.2- תהילים פרק קג

א.3 תהילים -קכו

כתבה זו -פורסמה במגזין -"חיים אחרים , גיליון יוני

זהרה לוין-מטפלת הוליסטית בשיטת מוח אחד
שלום, שמי זהרה ואני מטפלת בשיטת מוח אחד. אני אימא לשלוש עלמות, אשתו של, גרה בבאר טוביה ומחוברת אל האדמה בגופי ונשמתי. אל תהליך העבודה שלנו אני מוזגת את אהבתי לאדם את ניסיון החיים והידע הרב שאספתי עם השנים. שיטת מוח אחד רואה את האדם כישות הוליסטית הפועלת בסינרגיה של גוף נפש. בעזרת השיטה אני אלווה אתכם למקום בו תוכלו לממש את הפוטנציאל הטמון בכם, לשחרר את הדפוס שהגביל אותנו ולהחזיר לעצמנו את יכולת הבחירה ממקום מאוזן ולא שיפוטי. אם אתם נמצאים במקום של הלא - ביחד נצעד אל הכן, אל הרצוי לכם, אל המקום בו את/ה תנהל את חייך. ביחד נלמד לנוע מהמקום המצוי אל המקום הרצוי.