הזדמנות

בחורה עם מחשב נייד

שבת חורפית, אני מריח את האח של השכנים, ריח העץ השרוף מחזיר אותי לפשטות טבעית שכזו, כמו לחזור לעידן עתיק מגלגול אחר, שכה מוכר לי אך סמוי לי מהזיכרון.

ריחות מרקים עוטפים פה את המושב, והשקט השבתית הה מעניק לי הזדמנות לכתוב את השבוע שעבר, לפרוק את המילים ולהתכרבל בתוכן.

אני בעיקר נח פה על הדפים, ושותה גם לא מעט תה, הטיול של שלשום, הביא איתו מילים יפות אך גם שפעת, זה סיכון שהסכמתי לקחת, אני מחבק את השפעת הזו,  היא מעניקה לי הזדמנות להתכרבל על הספה, לצפות בטלויזיה, לנוח באמת, אז קצת מילים לנשמה, ואחזור לתנור.

בימים האחרונים אני ממלא את עצמי בנוזלי ופורק אותם על נייר טואלט, אפשר לומר שאני צינור של נוזלים, הגשם הזה הביא איתו הרבה מים, והם מנקים אותי.

אין לי כל כך תיאבון, השפעת הביאה לי הזדמנות לשחרר מאוכל כבד, לחיות על נוזלים, ורגע לנוח ממערכת העיכול,  כבר יומיים שלא שתיתי קפה, אני מבסוט, השפעת הגיעה עם השותפה הצמודה שלה תה עם גינג'ר ולימון, וזה עושה לי טוב.

הצלחה באה אל אלה ההופכים מודעים לה, זוכרים את הידוע הזה? אז בואו תלבישו אותו גם על ההזדמויות שבאות בחיינו, גם הן, ההזדמנויות, הופכות להיות גלויות למי שמודע להן.

הזדמנויות הן ניצוצות החשמל שמניעות את היצירה, הן הדחף שמניע את גלגלי  מערכת החשיבה, והן אפשר לומר, מקדמות את החיים, אלמלא הזדמנויות, העולם היה דומם.

להזדמנויות יש פרקי זמן, והן חד פעמיות, כמו השפעת שעוברת, גם הזדמנויות חולפות, הן לא תמיד ברורות לנו ברגע האמת שהן אכן הזדמנויות ועל אף זאת לכל אחת זמן מוגדר משלה, אתה בבר, העלמה שלידך מביטה בך, זה נעים לך, היא מוצאת חן בעיניי, ואין ספק שצצה הזדמנות להניע את הסיפור הרומנטי שלך, אך אתה מבוהל, היא ממשיכה לדרכה, לא תראה אותה יותר לעולם, והנה חלפה לה הזדמנות.

הזדמנויות מקדמות את החיים שלנו הן מעמידות אותנו מול עצמנו, ושואלת אותנו אם אנחנו מוכנים לצאת להרפתקאה, אם נלך עם ההזדמנות, נתיב חדש בחיים יפתח ויסחוף אותנו, אם נבחר שלא, ההזדמנות כמו רעיון טוב, תמשיך הלאה, לאדם אחר.

הזדמנויות יכולות לעקור אותנו לארץ אחרת, הזדמנויות יכולות להניף את הקריירה שלנו, הן יכולות להפוך אותנו לאבא.

הזדמנויות מפחידות, כי הן דורשות מאיתנו להביט מול עצמנו ולעשות החלטה, הזדמנויות אוהבות החלטות, אחרת הן ממשיכות, אף אחד לא רוצה להרגיש את תחושת הפספוס.

הזדמנויות טובות מפחידות, מוציא לאור מעניק לך הזדמנות להוציא ספר, ההזדמנות מבקשת החלטה, והפחדים מתחילים לדבר,"אני לא מוכן", "הספר לא מוכן", "יש עוד הרבה עבודה", זה כתוב לא טוב", "מה זה אומר שאני צריך להתחייב?", "אין לי זמן" אנחנו מכירים את גלגלי החשיבה שהזדמנות דופקת על דלתנו.

הזדמנויות מגיעות בשלל צבעים, ואירועים, הן סמויות מן העין, והן חכמות, הן מלאכים של היצירה הגדולה, והן כאן כדי לקדם את העלילה הגדולה, ההזדמנויות כאן כדי לוודא אם אנחנו רציניים, הן כאן כדי לעקור אותנו מהפחדים, הן כאן כדי ללמד אותנו משהו על עצמנו.

כמו ההצלחה, גם הזדמנויות הופכות גלויות למי שמודע להן, ויש מהן בשפע.

התאונה הקשה הביאה לי הזדמנות לעצור. בחיים שהתנהלו בריצה כמו היו אחרי מרדף, באה התאונה ועצרה הכל.

התאונה הייתה אירוע מצמית וכואב, אך היא היתה גם הזדמנות אדירה לעצור ולהתבונן בעצמי.

זאת הייתה הזדמנות מעוותת לקחת שנת שבתון אמיתית, ועדיין הזדמנות. לעצור. ולהתבונן החוצה, בפרחים לצד הדרך שפיספסתי במהלך ריצת החיים, לתפוזים שגדלים פה על העצים שלא שמתי לב שקיימים, התאונה העניקה לי הזדמנות לפגוש את המשפחה שלי מחדש ולהבין לעומק עד כמה המשפחה חשובה לחיי, וכמה זה לא מובן מאליו.

התאונה הניעה אותי לעשות החלטות מיידיות של מה נכון ומה לא נכון, מה מועיל לי לחיים ומה עליי לשחרר, התאונה איווררה את החדרים וניקתה את נפשי.

היא הפגישה אותי עם הגוף, העניקה לי הזדמנות לאהוב את גופי ממקום שלא ציפיתי, דווקא מתוך הכאב והנכות למדתי את אנטומיית הגוף שלי לעומק, למדתי את צרכיי הגופניים, ולהזין את עצמי באוכל נקי, מזון בריא עם ערך תזונתי עשיר.

התאונה נתנה לי את ההזדמנות לשבת ולכתוב את החיים שאני רוצה, להתחבר אל הרצונות העמוקים, כמו פשוט ללכת, התאונה הפגישה אותי עם דוקטורים, ואחיות ורופאים, ושלל של אנשים ודמויות, היא הפגישה אותי עם סיטואציות שלא חשבתי לפגוש בכלל, התאונה העניקה לי הזדמנות לכתוב יותר שעות ביום על מה? אין לי מושג, פשוט לכתוב וזאת הייתה הזדמנות נפלאה לחדד את כישורי הכתיבה.

הזדמנויות קיימות תמיד, ויש לנו בחירה להיות תמודעים אליהן. להיות מודע להזדמנויות זה לבחור לראות את החיים בצורה בוגרת יותר, רוחניות יותר, שאומרת שכל דבר בחיים לא קורה לך, זה קורה בשבילך.

ההזדמנויות מקדמות את דפוס החשיבה הזה, שמאלץ אותך להתחבר עם זרם היקום שדואג בשבילך, ואתה כאן כדי להקשיב, להיות צינור.

לא צריך אירועים דרמתיים כדי לעורר הזדמנויות, על אף שהם בהחלט עושים עבודה טובה, אבל אם נבחר ללכת יד ביד עם ההזדמנויות, היקום מתחשב, שיעור אמיתי אפשר ללמוד גם בשמחה, ובחיוך לאו דווקא מתאונת דרכים.

אנחנו מחפשים הזדמנויות, כמו רעיונות, אנחנו מחפשים הזדמנויות כדי לקדם את החיים שלנו עוד קצת, אולי זה ערב שייגרום לנו אחת ולתמיד להקריא את השירת מגירה שלנו.

אבל לא צריך לחפש הזדמנויות, אפשר גם ליצור הזדמנויות

בל נשכח שאנחנו יוצרים, אנחנו יכולים ליצור הזדמנויות, תנו לרוח היצירה שלכם את החופש ליצור עבורכם הזדמנויות, כתבו מערכון, הוא יביא לכם הזדמנות לחקור את הקומדיה שלכם, לצפות בתכנים קומיים, לצאת למועדוני סטנדאפ, תבשלו מרק, הזדמנות לצאת לחנות התבלינים לחפש מתכון באינטרנט, להרחיב את הקולינריה שלכם.

צרו מלא הזדמנויות, תרססו אותם לשמי נפשכם, וזכרו את הידוע של 'הנטייה להתחבר' גם ההזדמנויות האלה ייתחברו, הרשו לקסם הגדול לחבר את הזדמנויות חייכם, ראו מה הוא מביא, תביאו לו את המנחה הזו של יצירת הזדמנויות.

Margin reform – From challenge to opportunity

קחו את המילים הללו כהזדמנות להבחין בהזדמנויות, הזדמנות לחקור את חייכם ולהעמיק עוד בתנועת היקום שתמיד עושה בשבילכם!

יש פקק תנועה? הזדמנות רגע לעצור.

עומדים בתור לקופה? הזדמנות להקשיב לנשימה.

רעבים, יצאתם החוצה, הכל סגור? מעולה. הזדמנות טובה להניח לבטן ולמערכת העיכול, שתו מים, לא תמותו, להיפך הגוף יכבד אתכם על זה.

בהמתנה אצל הרופא? הזדמנות לשרבט איזה משהו על הדף.

פגשת בחורה? הזדמנות להכיר מישהי.

ביטלו עבודה? הזדמנות לנקות את הבית

הכרת מישהי? הזדמנות לחוות אהבה, או כאב לב.

חווית כאב לב? הזדמנות לכתוב על שבר הלב הזה.

מישהו מקהל מפריע באמצע הופעה? אלה הזדמנות לאלתר, להקשיב להיות נוכח.

יש גשם? הזדמנו נפלאה למרק.

הזדמנויות מקדמות את החיים, הן עוגנים של תנועה אנרגתית, זקיקי אור, חשמליים. אורות קטנים שהופכים לאור איתן. איזה הזדמנות קיבלת הבוקר?

ראו את החיים כרצף של הזדמנויות ותגלו שהעולם הולך אתכם, החיים הופכים להיות בשבילכם, וההזדמנויות באות כדי לקדם את הרעיון האדיר הזה.

ההזדמנת היא בשבילך.

וזה ראוי לחטוף הזדמנויות שמגיעות, הזדמנות היא רגעית היא עכשיו אי אפשר לקחת הזדמנות ולשמור אותה למועד מאוחר יותר, יש לה דד ליין וזמן תפגוה, כמו סטורי, גם ההזדמנות תעלם ברצף גלילת החיים.