הורים, בואו נתכונן לזה, לא נכנס להלם מזה

כשמתכוננים להגעת תינוק לעולם, קונים רהיטים לחדר שלו, בגדים, טיטולים וצעצועים. אבל מה באמת עושים איתו? איך מרגיעים אותו? איך "מתפעלים" את הדבר הקטן והבוכה הזה?

אני עולה לבמה.
400 הורים לעתיד הם הקהל שלי. זה הופך לשיגרה בחיים שלהם. שלי.של כולנו. הרצאות קבועות להורים לעתיד.מתחילה לייצר פה אוירה והבנה שכשרוצים לעבור טסט, לומדים נהיגה. כשרוצים לשוט בים הרחב, לומדים להיות סקיפר. כשתינוק מגיע לעולם, לומדים איך לטפל בו. זה הדבר הכי יקר בעולם שלנו, איך לא שמנו לב שאנחנו לא מוכנים לקראתו?

עדי קורנגולד חיון, צילום עצמי

פעם, חיינו בחברה שבטית. הנשים, הנערות והילדות היו בחברותא כל הזמן. כשמישהי ילדה, היו מסייעות לה בלידה עצמה, ובכל התקופה שאחרי. במקומות מרוחקים מאיתנו אלף שנות אור, עדיין השיתופיות קיימת. השכנה היא חלק מגידול הילדים שלך. כשהיא תלד, היא כבר תדע מה לעשות כי היא כבר חוותה את זה איתך. הילדה שלך תעזור לה, ואז גם היא תדע. אבל אנחנו? אנחנו, חיים בחברה אינדיוידואליסטית שמקדשת את הפרטיות ואת המרחב האישי. אחרי הלידה, נכנסים הביתה ונועלים אחרינו טוב טוב את הדלת. היחידי שיכול לעזור, וגם זה רק אם ממש מאמינים, הוא האל.

בהווה, אני מגיעה לבתים, להדרכות לאחר הלידה של טיפול בתינוק, הנקה ושינה ואני מוצאת הורים מבוהלים, מבולבלים ובשוק. הם לא מוכנים ולא ערוכים למה שקורה עם התינוק בבית. בחלום שלי, ההורים יגיעו הביתה עם ידע, עם כוח ועם הבטחון לגדל ילדים בריאים ומאושרים.

אני רוצה שכל ההורים ידעו איך להרגיע את הבייבי שלהם. אני רוצה שיידעו איך לקלח בכיף ובבטחון. אני רוצה שידעו כמה ההנקה חשובה ויחליטו מתוך ידע האם להניק או לא ולא מתוך פחד או חוסר ידע. אני רוצה שהורים ידעו להמנע מגורמי הסיכון למוות בעריסה ויידעו לעשות החייאה במידה ומשהו קורה. ואני ממש, אבל ממש רוצה שירדו כל מקרי הדיכאון לאחר הלידה שידוע לנו היום שמחריפים מאד בשל ההלם הזה שבטיפול בתינוק וחוסר ההכנה אליו.

עדי קורנגולד חיון צילום עצמי

אני רוצה שהורים יהנו מקשר אישי וישיר עם מקור הידע ולא יחפשו כל הזמן "טיפים" שעלולים לסכן אותם. גם בחלומות שלי העתידיים, ממשיכה לעשות ייעוצי הנקה, ייעוצי שינה והדרכות לטיפול בתינוק. אני ממשיכה לענות בהתנדבות לשאלות הורים בקבוצת הפייסבוק המקסימה שלי "שאל אחות – הנקה, שינה ומה שבינהם", רק כדי שיהיה מקור מוסמך לשאלות הקטנות – גדולות של החיים.

כדי להגשים את החלום שלי, אני חייבת חשיפה ממש גדולה. מישהו שייספר לכל ההורים בארץ וגם בחו"ל איך אפשר להתחיל את החיים אחרת. אני ממש רוצה פינה קבועה בתכנית שרואים אנשים לפני לידה, לא אחרי לידה כמו "תכנית החסכון", "שש עם" וגם, מישהו שיכול לעזור לילהגיע לקהילות הישראלים בחו"ל כמו JCC.

אם אתם הורים, אתם יודעים כמה זה חשוב. כמה אתם הייתם זקוקים לעזרה.
תייגו חברים בהריון, תייגו את כל מי שצריכה וכל מי שצריך. צריך הכנה לפני שהבייבי מגיע.
בעיקר תייגו בבקשה כל מי שיכול לעזור לי להגשים את החלום שלי שיגשים את החלומות של עוד המון הורים.

עדי קורנגולד חיון,
בייבי בית
אחות, יועצת הנקה ויועצת שינה

הנייד שלי: 054-7247414

האתר שלי:

www.babybait.co.il

קבוצת הפייסבוק "שאל אחות – הנקה, שינה ומה שבינהם":

https://www.facebook.com/groups/2197667793852171/?ref=bookmarks

דף הפייסבוק שלי:

https://www.facebook.com/BabyBait.AdiKorngoldHayon/

האינסטגרם שלי:

https://www.instagram.com/baby.bait/