הורות מודעת או: איך לנשום בחופש הגדול

החודש במרחב מודעות אנחנו מקדישים את העבודה לנושא ההורות, ומזמינים גם אתכם להצטרף אלינו… שלוש הנחות יסוד בנוגע להורות מודעת, ועוד מדיטציה אחת שתעזור לכם להיות הורים טובים יותר. לעצמכם ולילדכם. מוזמנים להנות ולשתף.

בחורה עם מחשב נייד

333

יש מי שהחופש הגדול עבורו הוא סוג של איום… חודש שלם ועוד אחד שלם אחריו ללא רגע דל, ללא מנוחה, מקניון לקניון, מהפעלה להפעלה, כשתפילה חרישית לאלוהי הילדים שיגיע כבר הראשון לספטמבר… ויש מי שגילה את הסוד כיצד להפוך את התקופה הזו לחגיגה משפחתית ולמצוא את השקט גם בתוך הרעש והבלגן.

תפישת המטאיזם גורסת כי ללא מישים ובטח שלא בכוונה, אנחנו משחזרים את פצעי הילדות שלנו אצל האהובים מכל: אצל ילדינו.  על פניו, אנחנו מנסים לתת להם את כל מה שלא קבלנו, זו הסיבה שעלמה שלי טובעת בחדר hello kitty ורוד-מסטיק-דביק רק כי אמא שלה, אני, מפנטזת על kitty עוד מימי ילדותה… על אותו משקל אני מכירה ילדים שמנגנים על פסנתר בגיל 5, שוחים אולימפית ב6 וב-7 כבר מוגדרים "גאונים". הכל כדי למלא הם החסרים של הוריהם…. אלא שהמטאיזם – תפישה חוקרת תודעה, מתייחסת לרבדים העמוקים של הלא מודע…

תת המודע, משחזר את הסיפור שלנו באופן מובהק ומדויק אצל ילדינו. זוהי הנחת יסוד מספר #1
אנחנו לא מבינים איך לכל הרוחות, עם כל האהבה ותשומת הלב שהילדה שלנו מקבלת, היא עדין מרגישה דחויה ונעלבת? אנחנו לא מצליחים לקלוט איך הילד הקסום והממגנט שלנו יכול בכלל לחוש שקוף או דחוי? אלא שבשביל לעזור להם נצטרך קודם לעזור לעצמנו. אנחנו צריכים לפגוש את הילדים שאנחנו. שכן, הילדים שלנו, אלה שבבית עכשיו ויצאו לחופש הגדול, הם רק "השתקפות" – הולגרמה, לילדים הפנימיים שאנחנו.

להיות ההורה של עצמך

הנחת יסוד מספר #2: "ככל שההורה ירגיש שלם – הוא יעביר את חווית השלמות לילדו". המסרים העמוקים והלא מודעים שלנו לא עוברים במילים אל ילדינו, בטח שלא בצעצועים. אלה מסרים לא מילולים, מסרים שתת המודע שולח ורוטט לכל עבר.ועד שלא נרפא את הילדה הקטנה שבתוכנו, עד שלא נאמין בילד הקטן שאנחנו שום מסר מילולי או וירטואלי לא באמת יחדור את תת המודע של הילדים שלנו. בעבודת העומק שנעשה במרחב החודש נגלה "שהדרך הכי טובה לרפא את ילדיכם – היא לרפא את עצמכם! (הנחת יסוד #3)

הילדים שבתוכנו – הם נטולי גיל… לא משנה בני כמה אתם או כמה תארים אספתם בדרך… כולנו ילדים. וזוהי נקודת המוצא. החודש הזה אנחנו לומדים להיות הורים ראויים  לילדים שבתוכנו (!!) וכתוצאה ישירה ומידית, נהפוך להורים טובים יותר גם לילדינו.

החופש הגדול הגיע. זמן לחגיגה!

71c3d7c394606db7c27fff97fb5c008b_341X227
 יש לכם מגוון חומרי עזר שיסייעו לכם לעשות עמנו עבודת עומק מרחוק:
"להיות הורים מודעים" מאמר מאיר עיניים מאת אורית בוקסבוים פורת – מנהיגה במרחב מודעות, מטפלת בשיטת המטאיזם.
ואם אתם עדין לא בקהילת הפייסבוק שלנו – זה הזמן להצטרף. דיונים מרתקים ותכנים תומכי התפתחות תודעתית על בסיס יומיומי. 

שלכם באהבת אמת,
פריידי וצוות מרחב מודעות