הורות באתגר הקורונה

הקורונה היא אתגר לא פשוט ברמה גלובלית אבל איך הורים וילדים יכולים להתמודד איתה? טור מחשבות של אמא – שילי פרלמן

אז צחקתי על הסיטואציה המטורפת הזו… אבל בכל זאת יצאתי והתארגנתי על קניות סטנדרטיות לסופשבוע שכללו 15 חבילות אורז, 4 חבילות נייר טואלט וארגז קמח. אפילו הספקתי להגיע לבית הספר לפני סגירתו הסופית לקחת את כל הספרים לפני שנאטום את עצמנו בין ארבע הקירות לזמן לא ידוע.

הורות באתגר הקורונה הבית של שילי פרלמן

ארגנתי עם הילדים תוכנית יומית, הנדסתי את העבודה שלי ואחרי הכל כשהתיישבתי על הספה לכמה רגעים נחתה עלי עצבות ממקום חדש ופחות מוכר.

מעולם לא חלמתי שילדי יצטרכו לעבור פחד שכזה הכרוך בחשש מהדבקות בנגיף מסוכן ולא מוכר – הקורונה טרפה לכולנו את הקלפים.

רבים יגידו שהילדים מרוצים כי אין בית ספר, מתענגים על כל דקה מול המסכים, מתקשרים ונהנים  לבלות עם ההורים ללא מגבלת זמן – יכול להיות שלמראית עין הם באמת נהנים אבל אני אומרת לכם שהם גם עוברים "סרטים" לא פחות מאיתנו.

הילדים שלנו ממעטים לשאול שאלות, לא תמיד פורקים את מה שעובר עליהם וחלקם מנסים להתעלם מהמצב. תשמעו לי – חשוב לדבר על זה.

אני מרגישה את זה אצלי בבית, אני מעודדת אותם לדבר על המציאות החדשה שנכפתה עלינו ומבקשת לשמוע אותם. לפעמים דרך משחק ואפילו דרך מעשים (מריבות, עצבים, התנתקויות ועוד – כל אלה הם דרכים לביטוי ללא מילים). תפקידי כאמא הוא לנסות לתפוס את הרגעים הללו ולנסות למצוא יחד את המילים– לעודד שאלות, לחלוק מחשבות ושיתוף ולנסות לא לסלק אותם אלא להיות עם זה יחד – לתת דרור לכל מה שעולה.

ומה איתנו ההורים? בואו נהיה כאן יחד כי לא פשוט להיות בסיטואציה הזו לבד. אני מזמינה אתכם לקבוצה שלי, הורות של חופש, בה נדבר עם הכל – על רעיונות להעברת הזמן בבית וגם על האתגרים שלצד כל זה.

אתם מוזמנים לפרסם את הטיפים שלכם, רעיונות ופעילויות לימים משפחתים בבית, לשתף איך עוברים עליכם הימים ויחד נוכל לראות איך אפשר להגיע אל הילדים בדרכים יצירתיות – אל תשארו עם זה לבד הצטרפו לקהילה שלנו!

מחכה לכם – "הורים באתגר הקורונה"

https://www.facebook.com/groups/shailyshome/

shailyshome
נעים מאוד - אני שילי פרלמן, נשואה ואם לארבעה ילדים, תושבת שוהם ובעלת המייזם "הבית של שילי". בבלוג אשתף בטיפים ורעיונות לחיזוק הקשר המשפחתי. מוזמנות לעקוב אחרי