הוט אנד סקסי

היא סקסית. שמלת המיני הפרחונית שלה נצמדת לגופה החטוב. רגליה ארוכות. תשכל אותן לא תשכל? תפשוט אותן קדימה או לא? תפסק לרגע שאפשר יהיה להציץ? גם הם פרחוניים? אולי שחורים? אולי חוטיני? אולי בכלל אין כאלה?

בחורה עם מחשב נייד

בואו נספק מייד את הסחורה. היא סקסית. רגליה ארוכות. שמלת המיני הפרחונית שלה נצמדת לגופה החטוב. כשעלתה על הבמה, עבר רחש בקהל, הנשים היטיבו את שמלותיהן, הגברים הזדקפו.

תשכל אותן לא תשכל? תפשוט אותן קדימה או לא? תפסק לרגע שאפשר יהיה להציץ? גם הם פרחוניים? אולי שחורים? אולי חוטיני? אולי בכלל אין כאלה?

גבירותיי ורבותיי, קבלו אותה, את שרון סטון. היפה, האינטליגנטית, החכמה, הישירה, נטולת הפוזות, מלאת החום וההומור.

ישבתי אתמול בפאנל בועידת הנשיא בבנייני האומה בירושלים והתרגשתי מאד. לא בכל יום יוצא לי לעלות לירושלים, ולשבת באולם אחד עם נשיא המדינה ושרון סטון. את כל הבדיחות כבר שמעתי, עליה ועליו, על רגליה ועל גילו, ואני כאן, כדי לספר לכם שזו הייתה חוויה.

שמעון הוא שמעון. הוא כבוד הנשיא הטוב ביותר שהיה לנו, האהוב, המכובד, השגריר הטוב ביותר שלנו שקיים היום בעולם, אבל אני רוצה לדבר עליה. על שרון.

האשה היפה הזו, בת ה-55, פעילה למען המודעות למחלת האיידס, גאה בגילה ובעצמה, לעולם תיזכר כאשה בשמלה הלבנה, מהסצנה ההיא, מהסרט 'אינסטינקט בסיסי', ומאז אתמול, נשאלתי על ידי גברים בוטים יותר או פחות וגם על ידי נשים: נו, היא העבירה את רגליה מצד לצד ולא היו לה תחתונים?

אני לא יודעת. וגם לא ממש מעניין אותי אם היו לה או לא. כי מולי על הבמה, ישבה אישה נהדרת. חזקה, חכמה, מכירה בערך עצמה ונשיותה.

אל הבמה עלו נשים וגברים צעירים, נציגים של ארגון המנהיגים הצעירים של המזרח התיכון "יאללה" (Yala),שהוקם על ידי מרכז פרס לשלום בהשפעת אביב העמים הערבי. בארגון חברים צעירים רבים בכל המזרח התיכון שמניעים תהליכים כלכליים וחברתיים ברשתות החברתיות, מתוך מחשבה שכדאי לבדוק האם ניתן להשתמש בהם באותו האופן בשביל להניע שינוי בשיחות ותהליכי השלום באזור.

כל אחד מהצעירים האלה שלוקחים חלק בשינוי שנראה, אינשאללה, בשנים הבאות, זכה לשתי נשיקות על הלחי משרון סטון. כשנשאלה שאלה הנוגעת לחייה, לעבודתה, או לחיינו בכלל, לקחה לעצמה רגע. והרגע הזה, בו לא נורו מילים או קלישאות מן המותן, בו חשבה על המילים בהן תשתמש לתשובה שנשאלה על ידי אשה צעירה מטוניס, בנוגע לזכויות נשים, הוא רגע שיש לזכור וגם ללמוד ממנו. אין זה משנה ברגע הזה, ובתשובתה היפה על עבודה עולמית משותפת לגברים ונשים, מה היא לובשת או לא.

כשהיא אומרת בביטחון רב ובהומור עצמי לאילנה דיין, שהיא אכן מרגישה הוט אנד סקסי גם בגיל 55, והמטרה שלה להיות כזו, הוט אנד סקסי גם בגיל 90, הקהל מוחא כפיים.

אני אישה. אני מבליטה את נשיותי. אני לובשת שמלה חדשה כשאני הולכת לפגישת עסקים עם מנכ"ל מפעל, והייתי לובשת את אותה שמלה גם אם הייתי נפגשת עם מנכ"לית אשה. המראה שלנו קובע בהרבה את המשך הפגישה העסקית, את הרגעים הראשונים של הדייט הראשון. אני משקיעה במראה שלי. הוא כרטיס הביקור הראשון שלי, אבל אני רוצה להאמין ולחשוב שאני מוערכת בסופו של דבר על מי שאני, על השכלתי, על ניסיוני בעבודה, על אופן ההתבטאות שלי בעל פה ובכתב.

בדרך הביתה, דיברנו עליה, על שרון סטון. היא כבשה אותנו, במראה ובאישיות. הפגישה איתה העלתה ביני ובין חברתי לנסיעה, שיחת נשים עמוקה וכנה שליוותה אותי גם אחר כך.

היה שווה לעמוד בתור שעה ארוכה על עקבים, היה שווה לרכוש שמלה חדשה ולקבל עליה מחמאות, היה שווה לפגוש בלוגריות נהדרות, עצמאיות, דעתניות, שיש להן מה להגיד, והן אומרות זאת בקול גדול, ולקוות, מה לקוות, לדעת,  שגם בגיל 90, נהיה גם אנחנו הוט אנד סקסי.

יעלי כרמי
מרצה ומנחת סדנאות לכתיבה אישית, לכתיבה ברשת ובמדיה החברתית, סיפורים ממגירת הזיכרונות, ליצירת בלוג - 'בלוג משלך', ותוכן אישי- שיווקי באמצעות סיפור. יועצת ומלווה תהליכי כתיבה. בלוגרית וותיקה ואוהבת מילים. בעלת סדרת הרצאות 'מילים רבות יופי' בנושאי אהבה, טעמים וריחות, בתים וגעגועים. ילידת 1964, אמא למעין ונועה, גרה בקיבוץ הזורע, עם ע., בן זוגי האהוב. הבלוג שלי בסלונה נתן לי במה לכתיבה, להבעה וכך יצרתי לי מקום ומומחיות בעולם. אני מאמינה שכל אשה צריכה בלוג משלה. מקום בו היא תוכל לכתוב, להשפיע, לשתף, להשתייך לקהילה, ולהשמיע את קולה. אני אוהבת שירה וספרות, קולנוע וטלוויזיה, שירים עבריים, לחם עם חמאה, שוקולד בטעם תפוז, וקשה לי לעמוד בפני עוד זוג מגפיים או סנדלים בסוף עונה. אני מזמינה את כולן לסדנאות הכתיבה ומתרגשת עם כל בלוג חדש שפותחת אחת התלמידות שלי. הבלוג שלי שינה את חיי, ואני יודעת, שהוא ישנה גם את חייכן. בואי, וגם לך יהיה בלוג משלך.