הודו- הדיסנילנד שלי/ זהבה שילון

ספר זה הוא איננו יומן מסע סטנדרטי, זהו ספר המזמין את הקורא להצטרף לזהבה שילון בשני מסעותיה להודו, להתנסויות חדשות, לפעמים פחות מהנות, אבל בהחלט מרגשות, שמצליחות לעצב מחדש את אישיותה גם בגיל השלישי.

הודו

זהבה שילון (כן כן.. אשתו של יגאל שילון), סבתא עם נכדים, מחליטה לצאת לעשרה ימים להודו עם חברות עם אופציה להארכת שהותה. למעשה היא נשארה שם תשעים ושלושה ימים כתרמילאית. תשעים ושלושה ימים של חוויות מלאות בניחוחות, טעמים, ומפגשים חברתיים ותרבותיים של הודו.
היא חוותה את הודו, את הקסם שבה, שלא ניתן להגדיר ולהסביר במילים.
מאחר ונשאר בה טעם של עוד, היא יצאה שוב למסע שני בן חמישים וחמישה ימים, בו חוותה את הודו כתרמילאית דיירת (היא התנסתה בעבודת התנדבות במנזר- אחת החוויות המעשירות בחייה).
את מסעה השני בהודו היא סיימה באותה נקודת זמן מסויימת בה הרגישה שזהו זה, שהיא מיצתה, שהיא כבר עייפה ורוצה לחזור לביתה.

בספר זה, זהבה מתארת את חוויותיה האישיות משני מסעותיה בהודו. היא לא תיארה את יופייה של הודו, שכן היופי הוא בעיני המתבונן, וכל מי שמטייל בהודו יכול לדרג מקומות ואנשים במדרג היופי על פי טעמו האישי. היא תארה בספרה את התהליכים שהיא עברה בהודו כתרמילאית בגיל השלישי, ואשר עיצבו חלקים מאישיותה.

ספר זה הוא איננו יומן מסע סטנדרטי, זהו ספר המזמין את הקורא להצטרף לזהבה בשני מסעותיה, להתנסויות חדשות, לפעמים פחות מהנות, אבל בהחלט מרגשות. כשהיא יצאה למסע, היא ידעה שלא יהיה קל ואף לא תמיד נעים, אבל היא החליטה לראות את הודו כעין דיסנילנד, שלפעמים חשים שם פחד, ריגוש והנאה בו- זמנית.

זהבה מוכיחה לקורא, שאפשר לצאת ולטייל בכל גיל. שחווית התרמילאות יכולה להיות מפרה ומהנה, לא רק בשנות העשרים. כשהיא חוותה את הודו, היא חוותה גם את עצמה מחדש. אולי לא סתם אנשים נוטים לומר, שהולכים לחפש את עצמם שם. יש משהו בהודו, המפגיש אותנו עם הטוב והרע, של האנושות ושל עצמנו.

מה שבטוח, שספרה של זהבה שילון, נטע בי רצון לנסוע בעצמי להודו דווקא בגיל מבוגר יותר, ולחוות את עצמי שם מחדש.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)