הוא פתאום צוחק משטויות אותי זה מקפיץ, מה קורה לזוגיות?

בטח שמעתן על כך שאנשים מחפשים חיבוק במצב לחץ ועל כך שכמות הלידות עולה בעקבות מלחמה. אם אתן שואלות את עצמכן אופס למה אצלי זה לא קורה ? איפה החיבוק שאני כל כך רוצה איפה האמפטיה. או למה עכשיו מגע מעצבן אותי חיבוק מרגיז אותי?

אם אתן חשות לבד ברגעים אלה דעו שאתן לא לבד בתחושה הזאת………

בחורה עם מחשב נייד

בטח שמעתן  על כך שאנשים מחפשים חיבוק במצב לחץ ועל כך שכמות הלידות עולה בעקבות מלחמה. אם אתן שואלות את עצמכן אופס למה אצלי זה לא קורה ? איפה החיבוק שאני כל כך רוצה איפה האמפטיה.

או למה עכשיו מגע מעצבן אותי חיבוק מרגיז אותי?

אם אתן חשות לבד ברגעים אלה דעו שאתן לא לבד. התגובות של  נשים וגברים למצבים שאינם נורמאליים שונות ולעיתים בלתי נצפות.

ר. מתאמנת   איתה נפגשתי היום עודדה אותי לכתוב את הפוסט הזה ואף נתנה את הסכמתה שאכתוב את שני הציטוטים שבהמשך.  ר. היא אישה באמצע שנות שנות הארבעים שמנהלת זוגיות טובה כבר כעשרים  שנה. היא הגיע אלי לפני שלושה שבועות על מנת להתאמן על ביטחון עצמי להלן מה  שאמרה במפגש הראשון בינינו : "דווקא בזוגיות הנושא של ביטחון עצמי לא מטריד אותי זה המקום היחיד שבו אני חשה מוגנת ובטוחה"

והרי המשפט שנאמר הבוקר " נירה אני ממש מבולבלת מרגישה שהקרקע נשמטת לי מתחת לרגליים אני דרוכה כקפיץ ומרגישה לבד בכל הבלגאן הזה בן הזוג שלי מרחף מצחקק ונמצא לגמרי במקום אחר…..אני גם מבוהלת עכשיו ממה שקורה לקשר שלנו…."

פרט נוסף שעלה בשיחה הוא שתחושתה היום מחזירה את ר . למה שהרגישה במלחמת המפרץ.

שאלות ששאלתי את ר. ואתם מוזמנים לשאול את עצמכם.:

איך אני מרגישה עכשיו? ,מה עולה לי כשאני שואלת את עצמי את השאלה הזאת?

האם יש משהו שונה בהתנהגות שלי?

האם אני משתפת בתחושתי בדרך כלל ? את מי?

האם אני משתפת בתחושותיי בימים האלה?

האם אני פתוחה לתחושות בן הזוג? האם הוא משתף בדרך כלל?

האם יש שינוי מצידי בהתעניינות?

האם יש שינוי מצד בן הזוג בלשתף ביוזמתו?

מה עוצר אותי מלשתף?

האם התעניינתי איך בן הזוג מרגיש?  (הכוונה שוחחנו על כך ולא פרשנויות)

למי שחווה את מלחמת המפרץ

מה הרגשתי במלחמת המפרץ?

האם שיתפתי אז? את מי?

אם שיתפתי מה היו התגובות ? מה עזר לי בהתמודדות אז? מה הפריע ? (אם זכור שמשהו חסם)

מצב שונה ,מצב חריג שאנו חווים בימים אלו מזמן התמודדיות בדרכים שונות מדרכי ההתמודדות  המוכרות לנו. יש שהומור מסייע להם , יש שהמתח גורם להם לדריכות , יש שהדריכות ברמה שמאפשרת תפקוד רגיל , יש שמתפקדים חלקית … יש שמגע, חיבוק מרגיע אותם ,יש שמקיפים עצמם במין בועת מגן וכל ניסיון לעבור אותה מפריע להם.

ההתנהגות שלנו מושפעת מאמונות, התנסויות : ניסיון העבר בחשיפה, חשש מתגובות זלזול, החשש להיתפס כחלשים, הפחד שמשהו יעשה שימוש נגדינו אם נחשוף בפניו חולשות, הקושי שלנו להודות בנקודות שנתפשות על ידינו כלא מתאימות לנו לדימוי שלנו בעיני עצמינו ו/או בעיני הסביבה., החשש שלא יבינו אותנו…..

כל אלה עוזרים לבנות תסריט של למה לא ולהימנע מחשיפה ושיתוף. לאי השיתוף יש מחיר .בנוסף לגורם שמקשה גם שומרים "סוד" יש כאן מעגל קסמים שצובר שכבות עד שהגרעין מוסתר. אבל המועקה והחותם נשארים. לעיתים מי שמסתיר הופך למסוגר יותר או ההפך לדומיננטי במקומות בהם הוא לא במצב רגיל. יש כאלה שמגע מסייע להם ,אחרים מגע מרגיז אותם ואילו רק דוגמאות. השוני בהתנהגות מבלבל את בני הזוג ..

המלצתי לכן ולבני הזוג שלכן אל תחזיקו בבטן תתעניינו באחר תבררו לגבי הרגשתו ושתפו בהרגשתכם, זכותכם להרגיש כפי שאתם מרגישים זה בסדר לפחד זה בסדר להיות מבולבל במצב מבלבל אל תהיו שם לבד.

אם בכל זאת אתם מתקשים לשתף את הקרובים אליכם החשיפה מאיימת עליכם  פנו לגורם מקצועי שיאזין  לכם וביחד תמצאו את הדרך לשמור על הדבק בזוגיות גם בזמנים של סערה. נצלו את המצב למסע של גילוי של החומרים שמחזקים אתכם ואת בן הזוג.

אל תרגישו לבד ואל תצברו תסכולים.

זכרו מודעות ובחירה לעשות הם המפתח לשינוי.

נירה  פרי

מאמנת אישית ומאמנת קבוצות,

מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים השונים

חברת לשכת המאמנים

נירה פרי
נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים