ההתערבות / אורנה לנדאו

אם בעלך שוכב עם נשים אחרות לתקופה מסויימת בהסכמתך, האם היית מחשיבה זאת לבגידה? ואם זה היה ההפך, שאת היית שוכבת עם גברים אחרים, בהסכמת בעלך, זה נחשב שבגדת בבעלך?
מוזמנות להגיב בתגובות לפוסט, כמובן אחרי שתקראו את הפוסט עד הסוף…

20161108_070303_HDR~2

יואב ומיה נשואים כבר המון זמן. הביאו ילד כשהיו בני עשרים ושלוש והשגרה בגיל המעבר הופכת אט אט לכובלת. ארוחת ערב אחת ביום הולדתה של מיה והתערבות אחת תוביל אותם למקום בלתי הפיך ביחסיהם ובחייהם.

בארוחת הערב לכבוד יום הולדתה הארבעים וחמש, שיחה אחת, לכאורה תמימה, חשפה חששות, פחדים ורצונות כמוסים.
משפט אחד של יואב, אמנם חצי בצחוק, שינה את הכל. הוא אמר לה שעכשיו שהיא כבר בת ארבעים וחמש היא בטוח לא תעזוב אותו, כי לא תמצא משהו אחר שירצה בה. כצפוי (גם אנחנו בטוח הינו נעלבות) מיה נפגעה והתערבה שלמרות שחצתה את גיל הארבעים, היא עדיין יכולה למשוך גברים. יואב גיחך והפור נפל.

הם החליטו על תקופה של 3 חודשים. בהם הם לא ידברו וכל אחד יכול לעשות כרצונו, להתנסות ולנסות. תקופה בה הם יוכלו להוכיח לעצמם וזה לזה כי הם עדיין מסוגלים למשוך את בני המין השני.

ליואב זה התאים. הוא חש צורך לצאת להרפתקה חדשה, להתנסות עם נשים אחרות ולהרגיש שהוא פשוט יכול.

יואב עבר להתגורר בסטודיו. כבר למחרת הוא קבע דייט עם המוכרת בחנות ממנה קנה ג'קט במחיר מופקע, רק כדי להרשים…
אבל, למרות שזה היה מרגש לא הכל היה כפי שציפה. משחק באש. זה בדיוק מה שעשה, ואיכשהו רק עכשיו הוא מבין עד כמה המשחק הזה מסוכן.

מיה מצידה החליטה, למרות הצביטה בלב, לא להיכנע. היא נכנסה לאתר הכרויות ופגשה ברמי. רמי אמנם לא ריגש אותה אינטלקטואלית, אבל, בראש ובראשונה הוא רצה בה! וכבונוס, הוא היה טוב במיטה. טוב יותר מיואב…
היא נצחה. היא אמורה להיות מרוצה. מאושרת. הנה, היא הצליחה להוכיח שעדיין יש ביכולתה לגרום לגבר אחר לחשוק בה. היא מצאה גבר כזה, ולא ערה בכך- היא גם שכבה איתו, רק כדי להוכיח את צדקת דבריה.
כשהיא מנסחת זאת לעצמה באופן הזה, היא חשה ילדותית ומטונפת.
מה שלא צפתה, מה שלא העלתה בדעתה אפילו, זה שלצד המועקה הכבדה היה בה גם סחרור נפלא של חופש. של עוצמה. הגילוי המפתיע כל כך של מיניותה. איפה יואב אמור להשתלב בכל זה, אם בכלל?

למרות הריגוש, שניהם הרגישו אבודים. ראש השנה הגיעה וכשבנם חזר הביתה לחופשה, יואב חזר הביתה. אמנם זה היה עבור בנם , המשפחה והחברים. אבל עמוק בליבם, הם רצו זאת. רצו לחזור להיות יחד.
לאחר שסידרו את הבית לאחר ארוחת החג, הניצוצות בערו ביניהם. הם עשו אהבה והתרגשו כבני נוער.
לכאורה, ההתערבות הציתה מחדש את הקשר והמשיכה ביניהם. אולי בכל זאת, זה היה דבר טוב…

כאן לא תם סיפורנו. האמת היא שכאן אנחנו רק באמצע הספר. ההשלכות של ההתערבות המשיכו להשפיע על יחסיהם.
מיה ראתה מספיק זוגות נפרדים בגלל בגידה שלה או שלו, ובכל זאת, ביואב לא חשדה. היא- שכל כך פחדה להיות מובנת מאליה, ראתה אותו כמובן מאליו ובטחה בו לחלוטין. איך יכלה לטעות ככה?

אורנה לנדאו מעלה דיון על מונוגמיה, על הנישואים בעידן המודרני, על אהבה, על פחדים וערך עצמי ועוד…

מה עלה בגורל נישואיהם של מיה ויואב? את זה חברים אני לא יכולה לספר.

תצטרכו לקרוא בעצמכם 😉

קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)