ההשפעות על החיים האמיתיים של פסקי הדין צריכים להיות עניינן כמו גם החוק

מפיו של השופט הראשי ג'ון רוברטס טען במפורסם שתפקידו של צדק הוא פשוט "להתקשר לכדורים ולמכות". עם זאת, פרשנות שיפוטית מורכבת יותר ממה שהאנלוגיה של הבייסבול של רוברטס מודה. במקרים רבים טקסט חוקתי וסטטוטורי אינו מדויק או אטום, מודה בפרשנויות מרובות. במקרים כאלה, השופטים שוקלים משתנים רבים, כולל ההשלכות בעולם האמיתי של החלטותיהם.

בראון נ 'מועצת החינוך היא דוגמא פרדיגמטית. שם, השופטים לא הגבילו את בירורם להיקף התיקון ה -14 או להחלת תקדימי עבר, כמו פלסי נ 'פרגוסון. במקום זאת, הם שקלו מגוון דברים, כולל נתונים על מדעי החברה שהצביעו כי על הפרדה גזעית השפעה פסיכולוגית מזיקה על הילדים השחורים שהועברו לבתי הספר הציבוריים הנמצאים תחת ג'ם קרו.

בנוסף לדאגות המקומיות הללו, בית המשפט בראון התעמת עם השפעות ההפרדה על הדיפלומטיה האמריקאית בחו"ל. בקצרה בנושא עמיקוס, משרד המשפטים ציין כי ההפרדה הגזעית "השפיעה לרעה על יחסינו עם מדינות אחרות", והביאה את האווירה לטחנות התעמולה הקומוניסטיות וסכנה את "המנהיגות המוסרית" של המדינה ברחבי העולם. לפיכך, כאשר בית המשפט הצביע פה אחד על ביטול "נפרד אך שווה", הוא ידע כי החלטתו לא רק תפרק את ההפרדה של היורה בדרום, היא תשקם את תדמיתה של אמריקה ברחבי העולם.

כמובן ששיקול השלכות ההחלטה לא תמיד מוביל להחלטות ציון דרך כמו בראון. לעתים קרובות יותר, תשומת הלב של בית המשפט למעשיות בעולם האמיתי היא פרוזאית יותר. בפרק העיר שיקגו נ 'מוראלס, בית המשפט פסל תקנה נגד שיקוף של שיקגו שנועדה להפחית את אלימות הכנופיה. בכך התרכז בית המשפט בעניינים מעשיים, לרבות הקושי באכיפת הפקודה. התקנון לא הועיל, הציע לשוטרים הדרכה מועטה לאכיפה מתאימה, ותנאיו הבלתי מדויקים הרתיעו אזרחים מן התנהלות חוקית אחרת. אפילו ההתנגדות התמודדה עם ההשפעות המעשיות של הפקודה והחלטת בית המשפט להפסיקו. השופט אנטונין סקאליה לא התקשה עם הפקודה, אותה קבע "מחיר קטן לשלם" כדי להבטיח את רחובות שיקגו. השופט קלרנס תומאס דאג כי ההחלטה תטיל משפט על "אזרחים שומרי חוק לחיי טרור וסבל".

מונח זה, בית המשפט ישמע אתגרים לחוק טיפול במחיר סביר ואיסורים ברמה המדינה על נישואים מאותו המין. התוצאות במקרים אלה ישפיעו על חייהם של מיליוני אמריקאים בדרכים פרוזאיות ועמוקות כאחד. מכיוון שהתיקים הללו כוללים הוראות חוקתיות וסטטוטוריות הנתונות לפרשנויות מרובות, שיקולים מעשיים יודיעו, ברמה מסוימת, על קבלת החלטות בית המשפט. מימוש זה עשוי לעורר טענות על אקטיביזם שיפוטי. אולם תשומת הלב לתוצאות העולמיות האמיתיות של החלטותיה מילאה תמיד תפקיד בעבודת בית המשפט. זה פשוט חלק מהעסק הקשה של הכנת כדורים ושביתות.

למידע נוסף ולמאגר פסקי דין והחלטות בית משפט חופשי ברשת כנסו לקישור >> https://isracourt.com/

למה לצפות כשמגיעים לבית המשפט

[youtube wpu-FuaC8pE]

פסקי דין
שלום לכולם, שמי עליזה, בת 53 אמא ל-2, עורכת דין כבר למעלה מ20 שנה. המון לקוחות שואלים אותי לגבי פסקי דין שמפורסמים ברשת האינטרנט. אתר ישראקורט הינו מאגר פסקי דין והחלטות בית משפט אשר מוצגים בחופשיות לאזרחי ישראל. אין חוק שאוסר על פרסום פסקי דין אלו.