ההצלחה בהישג ידך:אסרטיביות, מוטיבציה, ניהול זמן והתמודדות עם לחץ

ספר עיון חדש-ישן עלה על מדפי הספרייה. בעריכה מצוינת של אלישע בן מרדכי, הוצאת אסטרולוג.

ספרי עיון יש המון וברמות שונות, אני מנסה להביא לספרייה ספרי עיון שמתאימים לכל קורא, גם כזה שאין לו רקע אקדמי של עשרות ואף מאות שעות של קריאת מחקרים.

ואם אפשר גם ספר שמרכז אליו כמה גישות וכמה חוקרים זה עוד יותר טוב.  את פרקי  הספר כתבו ארבעה כותבים שמאחוריהם מחקרים ופרסומים מקצועיים רבים אך הכל כתוב באופן ברור וקליל, בחלק מהפרקים יש גם "מדריכים מעשיים" – שאלונים ושאלות מנחות שיעזרו לקורא להבין קודם כול את עצמו ובהמשך גם את הסביבה.

למה כתבתי שהוא חדש-ישן? כי הספר מורכב מארבעה ספרים שראו אור בעבר אך הפעם הם מרוכזים בכריכה אחת, 3 מתוך הארבע תורגמו על ידי שירה גפן ואחד על ידי דרורה בלישה.

הפרקים בספר הם:

אסרטיביות בדגש שבעה צעדים פשוטים כיצד לאמץ התנהגות אסרטיבית, איך להתמודד עם כשלונות, שפת גוף מתאימה כל מה שצריך כדי להיות אסרטיבי בצורה החיובית של המושג.

מוטיבציה כדרך לאמץ גישה חיובית שעוזרת להגיע למימוש של יעדים ומטרות. הפרק מורכב מכמה שיטות מעשיות לעולם האישי ולעולם העסקים והוא מורכב כמעט כולו מתרגילים, רשימות שנועדו לעזורבבנית מוטיבציה אצל האדם או אצל האחר.

זמן, הדבר הזה שאף פעם אין לנו מספיק ממנו, אז הפרק הזה הוא לדעתי הפרקטי מכולם, ניתן לקבל כלים וגישות שונות לניהול של זמן  אישי ומקצועי, החל מאיך לתעדף את יום העבודה העמוס שלנו ואיך לנהל את העובדים תחתינו.

לחץ, מה זה לחץ בכלל, בחיים האישיים ובעבודה. בפרק ישנם כמה רעיונות איך לעזור לקורא לזהות לחץ שלילי ואיך להפחיתו.החל מסמנים פיזיים ועד ההשלכות של לחץ על חיינו וכלה בפרק שלם שנועד לעזור לעצמך ולעזור לאחרים

 מומלץ למי שרוצה ללמוד ולקבל תוך כדי שלל כלים יישימים בנושאים הללו. מוגש בשפה ברורה ומובנת לכל

הצלחה

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.