ההורות נשארת גם כשהזוגיות נגמרת

הגענו לעולם ההורות מתוך מקום של הבנה וקבלה, אולם לא פעם אנחנו נתקלים באתגרים יום יומיים . אתגרים אלה משתנים עם גילו של הילד, הצרכים שלו והצרכים המשפחתיים שלנו. כל אלו מתעצמים, כאשר זוג מגיע להחלטה הכואבת – להתגרש.

 כעורכת דין ביליתי ימים רבים וארוכים בבית המשפט. עם השנים למדתי, שכאשר נכנסים לבית המשפט  אין לדעת מתי וכיצד יוצאים.

לכן כשזוג העומד להתגרש עומדת בידיכם הבחירה – האם לקחת  את השליטה על התהליך ועל תוצאותיו, או להפקיר אותו בידי שופט שלא מכיר אתכם.

חשוב לי שתדעו שקיימת חלופה, שגם המערכת המשפטית מעודדת אותה – והיא תהליך גישור.

תהליך הגירושין הוא ה"לא נודע". בגישור ניתן לגשר על הלא נודע. אתם הם אלה שקובעים , את הקצב, ואת ההתאמה למשפחה שלכם ביחד נבנה את אסטרטגיית הפרידה שתשאיר אתכם שלמים, גם כשאתם כבר לא יחד.

IMG_6501

צילום: דנה מאירזון

החלטתם להיפרד. גם אם מדובר בהחלטה משותפת וגם אם צד אחד היה דומיננטי יותר , לשניכם צריך להיות ברור שלעד תחלקו תפקיד משותף הילדים שלכם.

המצפן שלי בהדרכת הורים היא ללמד כל אחד ואחת מכם איך לשמור על היחסים בינכם . על ידי התערבות קצרת מועד, אשר תעניק כלים מתאימים לאתגרים החדשים שאתם נתקלים במהלך "הנסיעה " הזו, ליווי המשפחה בשינויים המתחוללים בבית, שימור תחושת הביטחון והיציבות למרות פירוק המשפחה  ויצירת אוירה של תקשורת , שיח ושיתוף פעולה .

רמי ( שם בדוי) הגיע אלי אחרי שבת זוגתו עזבה את הבית, בבית נשארו 3 ילדים בגיל ההתבגרות. השינוי גרם לילדים להסתגר בתוך עצמם. עבור רמי, זה היה סוף העולם. רמי זכר את הבית שלהם, את הארוחות המשותפות שהיו מלאות בשיח ותקשורת, הומור ובדיחות, את כל האירועים המשותפים שהלכו ביחד ופתאום הבית דמם.

במסגרת המפגשים, פרטנו לאט את הדברים החשובים לרמי, נזכרנו בדברים שעשו ביחד וכל שבוע התמקדנו במשימה אחת .

רמי למד כי לעיתים עצם הנוכחות שלו, הדביקות במטרה ובמעשים, תוציא את הילדים מהסתגרות שלהם. רמי המשיך לארגן את ארוחת הערב, קרא לילדים ושיתף אותם במה שעבר עליו בימים שלא נפגשו, "השתיקה מצידם" המשיכה, אולם לאט לאט הילדים נפתחו ושיתפו פעולה.

מונופול

צילום: דנה מאירזון

זכרו שאתם אלה אשר מהווים דוגמא עבור הילדים האהובים שלכם, כי ההורות נשארת גם כשהזוגיות נגמרת.

קצת על עצמי

נעים להכיר, שמי מירב ירושלמי אני עורכת דין, מגשרת ומנחת הורים, כך שיש לי ראיה רחבה של כל המארג המשפחתי ואוכל להוביל אתכם לקבלת ההחלטות הנבונה ביותר עבור כל אחד מכם – הילדים, האבא והאמא.

פייסבוק

אינסטוש

אתר

אם אתם נמצאים במשבר – פנו אלי עוד היום !

מירב ירושלמי
נשואה לאורן, אמא ל5 ילדים, עורכת דין, מגשרת, מתאמת הורית, מדריכת הורים, יועצת שינה. מרתונסטית, אוהבת את החיים, סטודנטית ניצחית ,אוהבת לקרוא , אוהבת את ים ירוק וחופש.