"הדשא של השכן" – תערוכה ייחודית המנסה לחקור את המושג "ביתו של האחר"

כחלק מחגיגות 80 שנה – המועצה האזורית כפר שמריהו תקיים תערוכה ייחודית המנסה לחקור את המושג -ביתו של האחר- אותה אוצר דר גיא מורג צפלביץ. התערוכה תציג במרכז התרבות -מרכז וייל- בכפר שמריהו בין התאריכים10.5-9.7.17

"הדשא של השכן"

כחלק מחגיגות 80 שנה – המועצה האזורית כפר שמריהו תקיים תערוכה ייחודית המנסה לחקור את המושג "ביתו של האחר"אותה אוצר דר' גיא מורג צפלביץ'.

העבודות בתערוכה נוצרו בשיתוף עם תושבי הכפר, בכל שכבות הגיל, שלקחו חלק פעיל בתהליך היצירה – חלקם כאובייקטים לציור וצילום, חלק שיתפו באוספים וחפצים אישיים שהיוו השראה לציורים ומיצגים, ילדי הכפר צולמו עם איורים של הדמויות הנערצות עליהם ואפילו האשפה הפרטית של תושבי הכפר מצאה מקומה במרכז הבמה..

צילום של אמנית הצילום זואי גרינדאה מתוך תערוכת הדשא של השכן

 

בתערוכה יציגו קבוצת אמנים את פרשנותם ל"ביתו של האחר", כאשר בין האמנים המציגים בתערוכה – אורי גרשוני, אמיר אמיל פולק, שחר מרקוס, קרן שפילשר, סיון שטרנבך, אבינועם שטרנהיים, אוהד בנית, יסמין ברקני, רועי פלנט, הדס פרידלנד חיון, זואי גרינדאה רונן רז, מאיה אטון, אדוה דרורי, ליהי חן ועוד.

התערוכה תציג במרכז התרבות "מרכז וייל" בכפר שמריהו בין התאריכים10.5-9.7.17

under construction – עבודה של האמנית רוני לנדה בתערוכה הדשא של השכן. צילום אורלי פלד

 

"הדשא של השכן" תערוכה ייחודית העוסקת בראייתנו את "ביתו של האחר", אותה אוצר דר' גיא מורג צפלביץ',תעלה ב-10.5.17 במרכז התרבות "מרכז וייל" בכפר שמריהו, כחלק מחגיגות ה-80 שנה לכפר שמריהו.

דיוקן של זקנת כפר שמריהו של האמנית יסמין ברקני. צילום יחצ

 

התערוכה תציג עבודות של מיטב האמנים העכשוויים, המציגים את פרשנותם לנושא, לצד פרוייקטים ייחודיים, שנוצרו בעקבות מפגשים בין האמנים לתושבי הכפר, שלקחו חלק פעיל בתהליך היצירה, הן כאובייקטי ציור וצילום והן באמצעות אוספים ופריטים אישיים שלהם, שהיוו השראה ליצירת חלק מהעבודות גינה, פריט משפחתי בעל ערך נוסטלגי, בגדי תינוקות ישנים, אלילי הנעורים ואפילו האשפה הפרטית – היוו השראה למיצגי אמנות שיוצגו במהלך התערוכה, לצד צילומים ייחודיים, ציורים, עבודות תלת מימדיות ועבודות וידאו ארט.

סוציוקטורה – דגם תלת מימד של האמן אוהד בנית בתערוכה הדשא של השכן. צילום אורלי פלד

 

דר' גיא מורג צפלביץ', אוצר התערוכה: "בתערוכה "הדשא של השכן" רצינו להציג פרוייקטים ייחודיים שטרם נעשו. עבודותיהם של האמנים הנבחרים מכריחות את הצופה לחשוב על מקומנו ומקומו של האחר, לצד פרויקטים שנוצרו בשיתוף עם תושבי כפר שמריהו, שמציגים את אורח החיים של תושבי הכפר, חיי היום יום, הזיכרונות האישיים וחיי הקהילה הפעילים".

עבודה של האמן אריק וייס. צילום יחצ

 

סיגל זוז, סגנית ראש המועצה המקומית כפר שמריהו ואחראית על תיק התרבות והקהילה:  "כחלק מחגיגות 80 השנה לכפר שמריהו, החלטנו לערוך תערוכת אמנות ייחודית, בה לוקחים חלק פעיל תושבי הכפר, מגיל ינקות ועד לגיל השלישי. זאת עשינו באמצעות "קול קורא" שיצא לתושבי הכפר ובתהליך מתמשך עם אוצר התערוכה, איתרנו יחד את התושבים המתאימים לאמנים ועבודותיהם השונות.
אנו פועלים רבות ליצירת הווי קהילתי ובהתאם התושבים שיתפו פעולה בשמחה, בין אם באמצעות מסירת פריטים אישיים ששימשו השראה ליצירת פרוייקטים ובין אם בשימוש כמודל עצמי לציורים וצילומים.
אנו מודים לאמנים שנרתמו לפרויקט ויצרו תערוכה שהיא כולה למען התושבים ושל התושבים".

רונית כהן בעבודה של המאיירת הדס פרידלנד המותג two tone והצלמת מאיה שוהם. צילום מאיה שוהם

 

את התערוכה ילוו סדנאות יצירה להורים וילדים כגון:

  • סדנה ליצירת סנדוויצ'ים מעוצבים של אמנית הקולינריה גילת אורקין, בעלת חשבון האינסטגרם year_of_the_sandwich שתתקיים בתאריך ה-17.5.17,
  • סדנת ליצירת לוכדי חלומות בהדרכתה של האמנית ליהי חן שתתקיים בתאריך ה-14.6.17,
  • הכנת שלטים לחדר וסדנת איור שתועבר על ידי האמנית קרן שפילשרו תתקיים בתאריך ה-21.6.17. הסדנאות מיועדות לגילאי 4-7, יתקיימו בשעה 17:30 ובעלות של 25 ₪ (מותנה בהרשמה מראש).

 

עבודה של רועי פלנט בתערוכה הדשא של השכן. צילום מיכל הרדוף רז

 

בנוסף, בתאריך 2.6.17 יתקיים יריד אמנים לקניית העבודות המוצגות בתערוכה, בו ייקחו חלק האמנים המציגים בתערוכה וביניהם אוהד בנית, אשר יציע מנורות בעיצובו, אדוה דרורי, המעצבת בובות אנתרופוסופיות ויריעות רקומות וגילת אורקין, בכובעה כשוקולטיירית, אשר תציע שוקולדים מעוצבים בשלל טעמים. (היריד יתקיים בין השעות 9:00 -15:00).

התערוכה תוצג במרכז וייל לתרבות וקהילה, רח' הנוטע 4, כפר שמריהו
בין התאריכים 10.5-9.7.17
התערוכה פתוחה לקהל הרחב וללא עלות

ערכה: נדיה היבא
הצילומים באישור שימוש היח"צ