הדוכסית מקיימבריג' – יומן הריון מס' 2

נסיכה קטנה נולדה הבוקר לבית המלוכה הבריטי. מה לבשה אימא שלה בהריון?
תשעה חודשי סטייל – כל הבגדים שקייט לבשה במהלך ההריון הזה, עם קישורים ישירים לאתרי הקניות

בחורה עם מחשב נייד

resized_471960192

אין על הנסיכה הזאת, אין. בבוקר היא ילדה והערב – 12 שעות בלבד אחרי, היא כבר עזבה את ביה"ח סנט מרי בלונדון, ביחד עם בעלה הנסיך וויליאם ובזרועותיה התינוקת הקטנה, שהייתה מכוסה בשמיכה לבנה ועטופה בכובע פצפון. קייט נראתה מצוין, מאוששת ורעננה לחלוטין, שיערה הנהדר מסודר היטב (מעצבת השיער של בית המלוכה אמנדה קוק טאקר, הגיעה במיוחד לביה"ח כדי לסדר את שיערה של הנסיכה, היא גובה לפי השמועה 454$ ליום). קייט לבשה ביציאה מביה"ח שמלה פרחונית בצהוב ולבן, של המעצבת החביבה עליה ג'ייני פקהאם. כשנולד הנסיך ג'ורג' לפני קרוב לשנתיים, לבשה קייט ביציאה מביה"ח שמלת נקודות בתכלת ולבן של אותה מעצבת. 

4.5 עדכון: לנסיכה הקטנה יש שם (יותר נכון שלושה שמות, כמקובל במשפחת המלוכה): שארלוט, אליזבת, דיאנה – וויליאם וקייט נתנו כבוד גם לסבא הנסיך צ'ארלס (באנגלית שארלוט, היא המקבילה הנשית לשם), גם לסבתא רבא, המלכה אליזבת וגם לסבתא המנוחה, הנסיכה דיאנה

נ

מוקדם יותר הביא אבא וויליאם את המתוק הקטן ג'ורג', לראות את אימא ולהכיר את האחות הקטנה… 

**********************************************************************************************************************************

נסיכה קטנטנה נולדה הבוקר בשעה טובה ומוצלחת, לנסיך ולנסיכה וויליאם וקייט.

קייט הובהלה הבוקר – שבת ב– 06:00 לבית החולים הפרטי סנט מרי בלונדון, שם באגף לינדו האקסקלוסיבי היא ילדה ב-08:34 את הנסיכה שכל העולם חיכה לה בציפייה דרוכה. בעלה הנסיך וויליאם היה לצידה בזמן הלידה. מהארמון דיווחו, שהאם והבת שנולדה במשקל 3.71 ק"ג, מרגישות מצוין.

הנסיכה הקטנה היא הרביעית בתור לרשת את כתר המלכות אחרי הסבא – הנסיך צ'רלס, האבא – הנסיך וויליאם ואחיה הגדול (כמעט בן שנתיים…) הנסיך ג'ורג'.

ליד ביה"ח התגודדו צוותים של אנשי תקשורת מכל העולם ומעריצים מושבעים של בית המלוכה הבריטי, שאף ישנו בשבוע האחרון ליד הכניסה. קייט וויליאם שלחו להם לפני ימים אחדים כמחווה, תה חם עם עוגות שהגיעו בקופסאות ארוזות בסרט ורוד. בעולם המהמרים התייחסו לכך כאל סימן שהשניים מצפים לבת, אבל לפי כל הפרסומים וויליאם וקייט בחרו שלא לדעת מראש את מין העובר.

ההימורים על השם שיינתן לנסיכה הקטנה, הם כמובן בשיאם והרוב מהמרים על שם מסורתי, עם שורשים מההיסטוריה המשפחתית. השמות המככבים בראש הרשימה הם: אליס, אליזבת, שארלוט, אלכסנדרה וויקטוריה.

מזל טוב לקייט, וויליאם וג'ורג' ולממלכה הבריטית.

**********************************************************************************************************************************

כמעט בן לילה הפכה קייט מידלטון לסטייל אייקון נערץ, אך ההתרגשות סביבה והעניין בכל מה שקשור בסגנון שלה ובבגדים שהיא לובשת, רק גוברים עם הזמן ועוד יותר בכל הריון נוסף. מי שהחליקה בטבעיות לתפקיד הנסיכה הקסומה, היא היום אחת הנשים המצולמות ביותר בעולם והסטייל שלה מלוטש ומדויק מאי פעם. הבגדים שהיא לבשה בהריון הנוכחי, מדגימים היטב את השכלול הזה בהשוואה להריון הקודם, שכן אז היא התלבשה טוב מאוד, אבל בהריון הנוכחי היא התלבשה מצוין.

הביטחון שהיא רכשה במעמדה המחייב כאשתו של הנסיך וויליאם ניכר – ואל תטעו, מדובר בתפקיד ציבורי לכל דבר עם התחייבויות לרוב וקודים של התנהגות ולבוש, אשר מרווח הסטייה מהם הוא מאוד מצומצם. הביטחון הזה מקרין ללא ספק על הסטייל שלה וגם על האופן שבו הרשתה לעצמה במהלך ההריון הזה, כמה הופעות יותר נועזות, אשר החמיאו לנתונים הטבעיים המוצלחים שלה.

אבל במקביל הקפידה קייט על לבוש מכובד, אשר מתאים במדויק לאירוע ויחד עם זאת צעיר ועדכני מתמיד. בעבר טענתי כי לא יזיק לה להשתחרר קצת עם גזרות וצבעים ולדאוג שהלבוש שלה יהיה פחות שמרני ויותר צעיר. ובכן קייט כנראה שמעה בקולי ובחרה בצבעוניות עדכנית יותר בהריון הזה, המיישרת קו עם מגמות אופנתיות ונעה ברובה בין גווני הכחול – שחור והתכלת מצד אחד ובין הוורודים-סגולים-אדומים מצד שני. אולי בחירה תת הכרתית בין שני הקצוות המזוהים עם צבע של בן (כחול) וצבע של בת (ורוד), כי קייט וויליאם לידיעתכם  – לפחות לפי הרוב הגדול של הפרסומים, בחרו שלא לדעת את מין העובר עד הלידה.

אחד הדברים המרשימים ביותר בסטייל של קייט, שמעיד יותר מכל על האישיות המיוחדת והחזקה שלה, זו העובדה שלמרות הליטוש הנרכש, היא נשארה נאמנה לעצמה ולסטייל המקורי שלה, שבו היא מרגישה כנראה הכי נוח ויודעת שהולם אותה.

רוב ההריון היא לבשה מעילים שהסתירו את השמלות שלבשה מתחת – ואוסף המעילים של קייט בהחלט מעורר קנאה, לאישה רגילה אין כל כך הרבה מעילים בארון – וגיוונה בין מעילים בגזרת שמלה או בגזרת ז'קט, אשר מתאימים למזג האוויר הקר בחורף של בריטניה. המעילים הכבדים נתנו לה מן הסתם הרגשה נוחה, כאשר כולם לטשו עיניים וחיפשו את הבטן התופחת. האקססוריז שלה הם תמיד באותו גוון: שחור, כחול או בגווני הניוד/קרם, כאשר הצבעוניות המרכזית והפוקוס הם על הבגד.

קייט כאמור לבושה באופן מדויק ומתוחכם מבעבר ולובשת אופנה איכותית של מותגי על, אך היא עדיין נוהגת לגוון את המלתחה שלה בפריטים מוצלחים ולא יקרים של רשתות עממיות יותר. אם בהריון הקודם הייתה זו שמלת הנקודות של טופשופ, הפעם היא לבשה בסוף ההריון שמלת נקודות מתוקה של אסוס, שמחירה 63$ בלבד.

בכלל הסגנון שלה גם אם אלגנטי וזוהר וכולל מותגי יוקרה רבים כמו אלכסנדר מקווין, מולברי, ג'ייני פקהאם ועוד מקרין בד בבד צניעות מסוימת (אגב גם במייק אפ שהוא תמיד אצלה מאופק ומעודן). היא אף פעם לא לבושה באופן מנקר עיניים ואפילו התכשיטים שלה, הם ברובם הגדול צנועים יחסית. למעשה כמות היהלומים הנוצצים שעוטות לפעמים כוכבות דוגמת ג'ניפר לופז וביונסה, הם ממש לא הסגנון הראוותני של קייט, אבל על היד שלה ניתן לראות תמיד, את טבעת האירוסין עם היהלומים ואבן ספיר כחולה, שהייתה של חמותה המנוחה הנסיכה דיאנה ושאותה היא איננה מסירה לעולם.

יש עוד שני אפיונים בולטים לסטייל של קייט: היא נאמנה כמעט לחלוטין למותגים בריטיים וזה כמובן יאה וראוי, בהתחשב בכך שהיא מעין שגרירת סטייל של האופנה הבריטית וכל דבר שהיא לובשת נחטף מיד בכל בעולם. בנוסף, היא ממשיכה למחזר בגדים באופן שמעורר התפעלות בכל פעם מחדש.

סביר להניח שאין אישה שלא מכירה את יצר הגנדרנות הבסיסי, המזמזם לעיתים בראש ומורה לנו לקנות בגד חדש "כי כולם כבר ראו אותי בזה"… ובכן כשמדובר בקייט זו לא הפרזה – באמת כל העולם רואה את מה שהיא לובשת והתמונות הרבות מנציחות את ההוכחה לעד. ובכל זאת, זה לא מונע ממנה להופיע שוב ושוב בפריטים מוצלחים שלבשה בעבר ובהריון הזה, היא מחזרה שבעה פריטים שונים ששימשו אותה חלקם בהריון הראשון וחלקם כאלה שלבשה פעמיים במהלך ההריון הנוכחי.

אגב שווי מלתחת ההריון הכוללת של קייט הוא £29,428 שהם כ-44,000$ – כי גם צניעות עולה כסף.

ציינתי בעבר ואני מציינת שנית, שסוד הסטייל הגדול ביותר של קייט, לא קשור רק לבגדים שהיא לובשת. האישיות שובת הלב והטבעיות שבה היא מתנהלת בכל מקום אליו היא מגיעה ומתקבלת בכבוד מלכים – וכאן כמובן לא מדובר במטאפורה… היא אכן מתקבלת בהתאם לכל כללי הטקס המלכותי. אבל החום והנועם שהיא מקרינה לכל עבר, החיוך הענק והתמונות הרבות שתופשות אותה צוחקת צחוק גדול ומשוחרר בחברת אלה המארחים אותה, כל אלה בתוספת השיער הנהדר והבגדים המעולים – נו מה? בכל זאת נסיכה… גורמים לכך שקייט הפכה תוך שנים מעטות, לדמות אהובה ונערצת ומודל חיקוי בכל העולם.

כאמור כולם רוצים פיסה מהסטייל של קייט ובימינו זה גם אפשרי. כמעט כל דבר שהיא לובשת, כל בגד וכל אביזר, ניתנים לרכישה באינטרנט ויגיעו אליכן עד הבית אם רק תרצו. בניגוד לעבר, כאשר כל הפריטים שקייט לבשה נעלמו תוך זמן קצר מהמלאי, הפעם כנראה התכוננו החברות המסחריות מראש, לעניין שהלידה מעוררת וחלק מהפריטים חזרו או יוחזרו למלאי (כשקייט לבשה אותם בזמן אמיתי, הם כמובן אזלו מיד) לכן ציינתי כאשר הפריט עדיין ניתן לרכישה.

הנה יומן ההריון השני של קייט מידלטון – כל הבגדים וכל האביזרים שהיא לבשה בהופעותיה הציבוריות בהריון הזה, עם הקישורים הישירים לאתרי הקניות.

תשעה חודשי סטייל מלכותי מהחודש הראשון ועד הלידה, זה המון תמונות – הנה:

* ומי שמעוניין להיזכר ביומן ההריון הראשון של קייט, הפוסט המלאכאן

צילומים:Gettyimages

resized_453154338וכך זה כנראה התחיל… ב -4 לאוגוסט 2014, הגיעו וויליאם (32), הנסיך והדוכס מקיימבריג' ואשתו קתרין/קייט (33), הדוכסית מקיימבריג' – בתארם הרשמי, לבלגיה, כדי להשתתף בטקס לציון 100 שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה. בטקס השתתפו מנהיגי כל המדינות שהיו חלק ממלחמה ההיא.

הזוג המלכותי נראה זורח מתמיד, האם הם יודעים משהו שאנחנו עדיין לא?

resized_453173028

קייט אלגנטית ונאמנה כהרגלה למותגים בריטיים מכף רגל ועד אחרון האקססוריז, לבשה שמלת מעיל עם צווארון בייבי וחצאית קפלים בצבע קרם מבית אלכסנדר מקווין, להם צרפה כובע תואם בסגנון ברט של מותג הכובעים ג'יין טיילור, עם קישוט של פרח אמורפי הנותן גוון צבע ורדרד לכל התלבושת. הנעליים החביבות עליה של L.K Bennett  ועגילי פנינה התלויים על טבעת יהלומים של מעצבת התכשיטים Kiki McDonough .

קייט נמצאת בשלב זה ככל הנראה בשבועות הראשונים להריונה. האם היא כבר יודעת על כך? לא יודעת? לא ברור. אבל מאותו יום ועד כמעט סוף חודש אוקטובר, קייט לא נראתה יותר בציבור.

resized_Kate-2nd-Second-Pregnancy-Announcement-Clarence-House-Tweets-September-8-2014-

ב-8 לספטמבר 2014 מפרסם הטוויטר והאתר הרשמי של הדוכס והדוכסית מקיימבריג', את הידיעה הראשונה (לעיל) כי הזוג מצפה לילד. זה קורה אחרי למעלה מחודש שבו קייט כאמור לא נראתה בציבור. גם הפעם סבלה קייט בתחילת ההריון מבחילות קשות, שבהריון הראשון הצריכו את אשפוזה בביה"ח. מדובר בתופעה קיצונית, המכונה היפרמזיס גרווידרום ויכולה להוות סכנה לאם ולעובר. זו הסיבה שקייט נאלצה לבטל את כל השתתפויותיה באירועים רשמיים ולכך שהארמון מיהר לצאת בהודעה רשמית, כבר בשלב כל כך מוקדם של ההריון.

resized_457590390 21.10

21.1014  חופשת המחלה הסתיימה וקייט וויליאם נוסעים במרכבה המלכותית לארמון בקינגהאם, לקבלת הפנים לכבוד נשיא סינגפור המבקר בממלכה.

resized_457598388 21.10

קייט בהופעתה הראשונה אחרי שנודע כי היא מצפה לילד ובערך בשבוע ה-13 להריונה, נראית מאוששת לחלוטין מהבחילות שכנראה חלפו ושבה למלא את התחייבויותיה המלכותיות. היא לובשת שמלת מעיל עם גזרת החצאית המתרחבת שאהובה עליה, בגוון אפור משובץ, מבית אלכסנדר מקווין וכובע ברט תואם של ג'יין טיילור. קלאץ' הזמש השחור מדגם רוקסי של ג'ייני פקהאם ותליון זהב לבן ויהלומים של Mappin & Webb.

resized_457586846אופס, כמעט תקלה… לא סתם הסבתא של בעלה (והמלכה אליזבת בשבילכם) עמדה על כך שקייט תאריך את המכפלת בשמלות (כך לפחות ע"פ הרכילות). לקייט יש עשרות תמונות מאירועים שונים, בהם משב רוח עז מעיף לה את השמלה ופוטוגני ככל שזה נשמע (גם אתם מדמיינים את הסצינה המיתולוגית מהסרט "האישה באדום"?) קייט צריכה לקחת את העניין בחשבון, כשהיא בוחרת מה תלבש

resized_457613436 21.,1021.10.14  כבר באותו ערב נכונה לקייט עוד התחייבות, בטקס חלוקת פרסי הצילום במוזיאון לטבע של לונדון. זוהרת להפליא וחושפת זוג רגליים חטובות ושריריות בשסע סקסי, היא מגיעה בשמלת ערב בגזרת מעטפת בגוון תכלת בייבי, של ג'ייני פקהאם.

resized_457615934 21.10

הקלאץ' (לעיל) מבית אלכסנדר מקווין, הסנדלים מזמש בצבע ורדרד עם סרט על הקרסול מדגם Agata של LK Bennet (אזלו כמובן מזמן) וסט תכשיטי יהלומים: שרשרת ועגילים של Monica Vinade.

resized_457728566

23.10.14 קייט מגיעה לארוחת ערב למען קרן צדקה שבה היא פעילה, בשמלת קוקטייל נועזת של עוד מותג בריטי חביב עליה Temperley London. נעליי הזמש השחורות (695$) הן של ג'ימי צ'ו, מותג הנעליים שהיה חביב בזמנו גם על קארי ברדשו "מסקס והעיר הגדולה"

resized_457728558 23.10

השמלה מבד סריג רך עם חיתוכי לייזר היוצרים משחקי שקיפויות בבד, אדג'ית ונועזת יחסית לסגנונה המאופק בדר"כ של קייט, אך צעירה למראה ומכובדת, בזכות הבטנה הבהירה שמתחת

resized_458620502 8.118.11.14 – קייט וויליאם בביקור בווילס. קייט לובשת מעיל צמר ברכיסה כפולה עם כפתורי כסף' של מתיו וויליאמסון בצבע תכלת המכונה "פאסיפיק אופל" (2650$). מגפי הזמש של Aquatalia (עדיין במלאי ועכשיו גם במחיר שאחרי הנחה – 1897 ש"ח). הקלאץ' של סטיוארט ויצמן

resized_458736292 9.11

10.11.14 – יום ראשון השני בחודש נובמבר, הוא מסורתית יום זיכרון באנגליה, לזכר כל הנופלים במלחמות וטקסי זיכרון מתקיימים בכל רחבי הממלכה הבריטית. פרחי פרג אדומים הם הסמל של היום הזה והאנגלים נוהגים לענוד אותם בסיכה על הדש, בדיוק כפי שעושות קייט והחמות קמילה – הדוכסית מקורנוול, בטקס האזכרה הממלכתי.

קייט לובשת מעיל צמר שחור והולם, מבית אלכסנדר מקווין וכובע השחור של Jane Corbett. הסיכה שקייט עונדת, היא מתנה שניתנה לה ע"י אישה בשם אמה רוברטס -סמית, שבעלה החייל, בן רוברטס – סמית קיבל את עיטור הגבורה הגבוה ביותר של צבא אוסטרליה (ממדינות חבר העמים). הסיכה דומה מאוד לפרח הפרג, אבל למעשה זו כלנית וזו היא רפרודוקציה של סיכה מאוסף קרל פברז'ה, המוצג במוזיאון המטרופוליטן בניו יורק

resized_458854872

6.12.14 קייט מבקרת במרכז הספורט השייך לארגון SportsAid שהיא פטרונית שלו. הארגון פועל למען מימוש הפוטנציאל אצל ספורטאים צעירים.

קייט לובשת שמלת חולצה יום יומית ונוחה עם חגורה מובנית, מדגם ורלנד של Goat (עדיין במלאי ועכשיו ירד מחירה מ-725$ ל -580$). מגפי הזמש (£395.00) והקלאץ' השחור (570$) הם מבית סטיוארט ויצמן ושניהם במלאי

resized_458923684

13.11.14 קייט וויליאם מגיעים להופעה הנוצצת של ה- Royal Variety. ההריון ללא ספק הולם את קייט והיא זוהרת במיוחד, לבושה בשמלת תחרה ארוכה ושחורה של דיאן פון פירטנסברג  (898$ ובמלאי) עם שיער אסוף באלגנטיות מאחור. עגילי היהלומים והטופז הכחולים של Kiki McDonough.

resized_459247656 19.11

19.11.14 עוד אירוע צדקה הפעם בארמון קנסינגטון, קייט בטופ פפלום עם שרוולי שיפון ונקודות של Hobbs אליו צירפה חצאית קפלים כחולה באורך מידי, ממשי-סאטן, של ג'ייני פקהאם, את הלוק היא השלימה עם חגורת מותן של אלכסנדר מקווין ונעלי זמש של ג'ימי צ'ו

resized_459250068 19.11

עגילי זהב של Cassandra Goad במלאי ויהיו שלכן תמורת £1,395

resized_459250052 19.11

מהצד גם בגלל הזוית הצילום וגם בזכות החגורה, ניתן כבר להבחין בבליטה קטנה

resized_459559222

25.11.14 יפיפייה באדום – קייט בחרה באדום חי ומלבב ושיער אסוף לקוקו, לארוחת צהריים בנורפולק (מזרח אנגליה) לרגל חנוכת הוספיס חדש לילדים של ארגון – EACH

resized_459562130 25.11

השמלה המחמיאה של Katherine Hooker (שאזלה מהמלאי במהירות האור) וזר הפרחים שקייט קיבלה עם הגיעה לשם, משמש כאקססורי מושלם ביחד עם האביזרים בשחור (נעלי זמש – ג'ימי צ'ו וקלאץ' – סטיוארט ויצמן)

 7-9.12.14  – הביקור של הזוג המלכותי בניו יורק  

הפוסט המלא על ביקורם של קייט וויליאם בניו יורק עם כל הפרטים – כאן

resized_460117818 7.12קייט מגיעה לניו יורק כשהיא לובשת מעיל בצבע סגול מרסלה מטוויד, של מותג בגדי ההריון האהוב עליה Seraphine. המעיל הנהדר עדיין במלאי (495$) והקלאץ' של סטיוארט ויצמן

resized_460156352

למחרת בבוקר בביקור במרכז להתפתחות הילד בשכונת הארלם, היא לובשת שמלת מעיל בסגנון רטרו/ סיקסיטיז סטייל, עם דיטיילים בלבן (835$) של עוד מותג שחביב עליה- Goat 

resized_460167182

לקבלת פנים ומשחק של ליגת ה-NBA – קייט, אולי כמחווה למותגים אמריקאים, לובשת מעיל מדגם בטינה בגוון אפור מנצנץ של טורי ברץ', מעל מכנסי ג'ינס שחורים המיועדים לנשים בהריון של ג'יי קרו. הקלאץ' השחור של מותג בריטי דווקא Mulberry, נעליים סטיוארט ויצמן ועגילי תנין חמודים מכסף (אל תגידו שאין לה חוש הומור..) של Patrick Mavro, סה"כ £70 ויש במלאי.

resized_460197732 9.12היום האחרון לביקורם של קייט וויליאם בניו יורק, נפתח בביקור במוזיאון ובאתר ההנצחה לזכר קורבנות פיגועי 11 בספטמבר. כאילו בהתאם היה זה יום קודר, אפור וגשום, אבל קייט האירה את היום תרתי משמע, כאשר הופיעה במעיל בצבע ורוד פוקסיה לוהט, של מותג היוקרה הבריטי מולברי/ Mulberry והעולם עצר את נשימתו בהתפעלות. המעיל הנהדר ברכיסת כפתורים כפולה, שמחירו במקור היה 2600$ נחטף כמובן מיד ואזל מהחנויות, אבל קייט נתנה לו עוד הופעה משמעותית אחת במהלך ההריון הזה, תוכלו לראות בהמשך

resized_460204896 9.12לאירוע שנערך אחה"צ הגיעה קייט בשמלה שחורה ופשוטה למראה, אך צעירה ומחמיאה, של מותג בגדי ההריון המוצלח Seraphine ששימש אותה גם בהריון הקודם. השמלה מדגם ונסה עם צווארון גולף וגזרת חצאית המתרחבת מהמותן היא סופר מחמיאה ומחירה 99$ בלבד!! יש במלאי!

השרשרת שהיא עונדת עם טבעות הזהב והיהלומים, קצת יותר יקרה… והיא של מותג התכשיטים קרטייה

resized_460223506 9.12

את שמלת הערב הזאת משיפון בצבע פטרול של ג'ייני פקהאם, לבשה קייט שלוש פעמים בעבר, אך זה לא הפריעה לה ללבוש את אותה שמלה בערב האחרון שלה בניו יורק, לנשף הגאלה שנערך במוזיאון המטרופוליטן לציון 600 שנה לאוניברסיטת סנט אנדריוז בסקוטלנד, שגם וויליאם וקייט הם מבוגריה. חגורת הקטיפה השחורה מבליטה את הבטן הקטנטנה של קייט, שלבשה את השמלה גם לפני שנכנסה להריון. נעלי הזמש הם של ג'יימי צ'ו, אך לא פורסם מי העניק לה את התכשיטים המרהיבים (עגילים וצמיד) משובצי האמרלד והיהלומים

resized_460560388 16.12

16.12.14 חזרה בבריטניה. קייט עולה על סווצ'ר שחור עם קופוצ'ון של UK Scouting והסקיני ג'ינס המיועדות לנשים בהריון של ג'יי קרו, לביקור בסניף הצופים באזור מזרח לונדון. מגפי הזמש של  Russell and Bromley

resized_460827318 25.12

24.12.14 בוקר חג המולד בבריטניה. קייט וויליאם נמצאים באחוזת סאנדרינגהאם השייכת לבית המלוכה, בכפר שבמחוז נורפוק במזרח המדינה. כאן הם בפתח כנסיית סנטה מריה מגדלנה שבמקום ועיתוני בריטניה שמחו לדווח, איך השניים צעדו ברגל לכנסייה יחד עם כל תושבי הכפר הקטן, כשהם אוחזים יד ביד.

כתבת הדיילי מירור הוסיפה וצייצה בטוויטר שלה, שכאשר הזוג נשאל מדוע לא הביאו איתם לכנסייה את הנסיך הקטן ג'ורג', קייט התנצלה והסבירה שהיו שומעים בכנסייה רק אותו…

קייט בחרה בפלטת צבעים בגוון שוקולד והיא לובשת מעיל ארוך עם כפתורי זהב של Moloh, כובע חום תואם עם סרט בצד של Lock and Company, נעלי זמש חומות מדגם ולריה שוקולד של Emmy Shoes (יש במלאי – £400.00), כפפות צמר מעוטרות בסרט של קורנילה ג'יימס/cornelia james וצעיף משי של Really Wild Clothing. עגילי עלים מזהב (£140.00) של Catherine Zoraida משלימים את המראה.

resized_461574092 15.115.1.15 שנה חדשה אירועים חדשים: קייט מגיעה לפתיחת חדר לאומנות בבית ספר בלונדון, אירוע שקייט הייתה מיועדת להגיע אליו עוד בחודש אוקטובר, אך הביקור נבצר ממנה בגלל הבחילות הקשות מהן סבלה אז.

להופעתה הראשונה בשנת 2015, קייט לובשת שמלה מתוקה בכחול נייבי, עם דיטיילים צבעוניים ורדרדים וכפתורי זהב, של מותג שלא לבשה בעבר Madderson London, הקלאץ' השחור של מולברי.

resized_461622280 16.1

16.1.15 באירוע צדקה של ארגון האימוץ הגדול בבריטניה, קייט לובשת שמלת חולצה קלילה יחסית, עם חגורת מותן בצבע שוקולד של Hobbs. עד לא מזמן עוד ניתן היה לרכוש את השמלה באתר האמריקאי של המותג, תמורת 95$ בלבד (בסייל), אולם למרבה הצער המלאי ניגמר, פיניטו, קאפוט.

הקלאץ' של מולברי, נעלי הזמש -סטיוארט ויצמן ועגילי הזהב המקסימים דגם לוליטה  (£30.00 – בלבד!! ויש במלאי) של Mirabelle.

resized_46177907819.1.15 היה יום עמוס לקייט, אך למזלה כל ההתחייבויות התקיימו באזור קנסיגטון, לא רחוק מהבית בארמון קנסינגטון. את הבוקר היא פתחה בביקור בארגון העוזר למשפחות במצוקה Family Friends.

בכניסה היא קיבלה זר פרחים ורדרד, שהשתלב נהדר עם מעיל התכלת שלבשה (דגם נטשה – £195.00 יש עוד מידות מסוימות במלאי) של מותג ההריון האהוב עליה Seraphine. המעיל אגב נחטף מיד אחרי שהתפרסמו התמונות, אבל הוחזר למלאי וכאמור נכון לעכשיו נשארו מס' מידות.

resized_461778732

בהמשך היא ביקרה בבית ספר לאומניות והתקבלה ע"י הילדים בדגלים ומאוחר יותר עברה את הכביש, למרכז הספורט החדש לילדים שנמצא ממול.

קייט התעכבה במיוחד ליד מרטינה בת ה-17 נכה בכיסא גלגלים, שאמרה לקייט כי היא מקווה שיש לה בת בבטן… קייט ענתה לה שהיא איננה יודעת עדיין את מין העובר, אבל מרגישה היטב את התינוק/ת: "הוא זז ובועט כל הזמן.." סיפרה לה.

resized_461779098 19.1מקבלת מתנה עבור הנסיך הקטן ג'ורג', ברווז צהוב מתנפח…

resized_463767122 18.2מתחת למעיל היא לבשה שמלה עם הדפס פרחוני, אף היא של מותג Seraphine (ויש במלאי  179$). את הלוק השלימו אביזרים מזמש כחול: קלאץ' של סטיוארט ויצמן (570$) ונעליים של אלכסנדר מקווין

resized_46325324412.2.15 – קייט מבקרת בפורטסמות' – עיר הממוקמת בחופה הדרומי של אנגליה על האי פורטסי – בקרן צדקה נוספת שלה היא משמשת כפטרונית 1851 Trust.

היא לובשת מעיל חדש ואלגנטי בצבע שמנת, עם חגורה דקה של Max Mara (במקור מחירו היה כ-900$ אך הוא כמובן כבר מזמן סולד אאוט). האקססוריז שלה כולם בכחול נייבי, כיאה לסביבת הביקור המוקפת ים וספינות. נעלי הזמש הכחולות של ג'ימי צ'ו והארנק  LK Bennett.

resized_463255166 12.2תלמידי ביה"ס המקומי היו עסוקים בפרויקט ציור ענק, לאורך חומה מקומית וקייט הצטרפה למציירים בתרומת ציורית קטנה משלה. המורה לאומנות מביה"ס, שעמד בצמוד אליה, סיפר אח"כ שהוא חשש כל הזמן שקייט תלכלך את המעיל היפה והצחור שלה… "חבל שלא הבאתי איתי את בייבי ג'ורג'" היא אמרה לו, "רק אתמול ציירנו ביחד והוא היה מת על זה…"

resized_463268280רק כשקייט מסירה את המעילים הכבדים שהיא לובשת במזג האוויר החורפי של בריטניה ושאיתם כמעט לא ניתן לראות שהיא בהריון, אפשר להבחין בבטן הקטנה.

השמלה המתוקה שהיא לובשת עם כיסים ושרוולים קצרים, היא של Alice Temperley ל –John Lewis collection

resized_463268266 12.2

אם תסתכלו היטב, תוכלו לראות שהדבר הכי מדליק בשמלה הם סירות המפרש הקטנות המודפסות עליה. כבר אמרתי שלקייט יש חוש הומור ויש לה גם חוש טיימינג מעולה מבחינה אופנתית – השמלה הולמת היטב את הסביבה המקומית עם הים והספינות שמסביב וגם את אופי קרן הצדקה שבה היא מבקרת, המשלבת חינוך באמצעות לימודי שיט וימאות.

ועכשיו לחדשות היותר טובות: השמלה תחזור למלאי בחנות בחודש מאי ומחירה £99.00 בלבד (בערך 150$).

על היד היא עונדת את שעון הקרטייה שלה מהדגם הקלאסי Ballon Bleu (תקבלו עודף מ-27,000 ש"ח לא משהו מוגזם לנסיכה)

resized_463489944ב- 16.2.15 הופיעה קייט בסרטון וידאו למען קרן צדקה נוספת שלה היא משמשת כפטרונית, קרן Place2Be המטפלת בילדים עם בעיות נפשיות. קייט לובשת שמלת משי מודפסת של Jaeger וזו אחת ההופעות הבודדות הלא מאוד מוצלחות של קייט בהריון הזה. השמלה המודפסת נראית קצת מרושלת (אולי גם מפני שקייט יושבת) ודומה יותר מידיי לחלוק (ונכון שטרנד חליפות הפיג'מה עדיין לוהט, אבל זה צריך להראות שיק ולא כאילו את באמת בדרך למיטה). הטעות לא מורידה לקייט שום נקודה, מאחר והשמלה כפי שתוכלו לראות מהתמונות המתפרסמות באתר החברה, אכן נראית מיוחדת ומעניינת לכאורה, אולם במציאות הטלוויזיונית איך שהוא זה לא עבד. יש לציין, שבדים מודפסים לא תמיד מחמיאים לנשים בהריון וצריך לבחור בדייקנות. קייט לא מרבה ללבוש בגדים עם פרינטים ומעדיפה לרוב צבעים חלקים, אבל גם כאשר בחרה בדוגמאות מודפסות,  עשתה זאת בדר"כ נכון ובטעם.

resized_46376340818.2.15 קייט במעיל כחול של Max Mara ליין ה- Sportmax. מתחת היא לובשת את השמלה הפרחונית של מותג Seraphine אותה לבשה גם ב -19.1. נעלי הזמש הכחולות של ג'ימי צ'ו.

resized_4656751169.3.15 לאירוע השנתי לרגל יום מדינות חבר העמים (53 מדינות שהיו פעם מזמן, חלק מהאימפריה הבריטית) שנערך בכנסיית ווסטמינסטר לונדון בנוכחות המלכה אליזבת וכל בני המשפחה המלכותית, לבשה קייט חליפת מעיל ושמלה תואמת בורוד בייבי בהיר עם כפתורי פנינים, מבית אלכסנדר מקווין. החליפה לא חדשה וקייט לבשה אותה בהריון הקודם, להופעתה האחרונה בציבור לפני הלידה של בייבי ג'ורג'.

הכובע –ג'יין טיילור, הארנק והנעליים בורוד תואם – פראדה ועגילי היהלומים התלויים עם אבן החן הורודה – Kiki McDonough

resized_465839080

11.3.15 – גם את השמלה הזאת של Hobbs עם הדפס החברבורות הדלמטי, לבשה קייט בסוף ההריון הקודם שלה ביוני 2013. אז היא בחרה להוסיף לשמלה כובע שחור עם שיער פזור, שהכביד על המראה ולא התאים לשמלה הקלילה. הסטיילינג הנוכחי עם הקוקו השובב הרבה יותר מדויק ומחמיא לה. נעלי הזמש השחורות מבית סטויארט ויצמן והקלאץ' של Mulberry

resized_465839730כשהיא אוספת את השיער לקוקו, זהו קוקו של נסיכה…

resized_465958186 12.312.2.15 – למחרת היה לקייט יום מלהיב במיוחד: היא הגיעה לביקור בסט הצילומים של הסדרה הבריטית המעולה דאונטון אבי/ Downton Abbey שהפכה פופולארית בכל העולם.

קייט לובשת מעיל צמר בצבע קרם מליין ה- Princess (כמה הולם..) של מותג בגדי הילדים וההריון הבריטי JoJo Maman Bebe (נשאר במלאי רק במידות גדולות £69.00). נעלי הזמש של סטיוארט ויצמן והקלאץ' של Mulberry

resized_465954276downstairs – במטבח המשרתים… קייט מקבלת הסברים, משתי השחקניות אשר משחקות את הטבחית מיסיס פאטמור ואת העוזרת העכברית שלה דייזי. השתיים הגישו לה עוגה גדולה מקושטת בלוגו הסדרה וקייט שאלה אותן אם הן אפו אותה בעצמן."למזלך לא" ענתה לה השחקנית המשחקת את גב' פאטמור (להזכירכם טבחית ראשית בסדרה) "לא באמת היית רוצה להתקרב לזה אם אנחנו היינו אופות אותה…"

resized_465953410בתום הביקור, קייט הצטלמה בחברת כל היוצרים והשחקנים המשתתפים בסדרה, כולל הילדים המשחקים בה

resized_46607158213.3.15 – מגיעה בחברת בעלה הנסיך וויליאם וכל בני המשפחה המלכותית לקתדרלת סנט פול בלונדון, לטקס האזכרה השנתי לזכר הנופלים הבריטים באפגניסטן.

קייט לובשת מעיל צמר בצבע כחול עמוק ונהדר של Beulah London (בהזמנה מיוחדת. מחירו כ-1000$). כל האקססוריז התואמים של קייט הם בכחול: קלאץ' סטיוארט ויצמן, הכובע של ג'יין טיילור, נעלי הזמש אלכסנדר מקווין.

קייט עונדת סט של תליון יהלומים עם אבן Tanzanite כחולה ויקרת ערך (6.3 קראט) ושווי מוערך לתליון של כ-12,300$ ועגילים תואמים של G. Collins & Sons 

resized_466070920קייט בחברת החם והחמות, הנסיך צ'רלס במדים רשמיים ואשתו הדוכסית מקורנוול קמילה

resized_466072312שוב משב רוח מסוכן….

resized_466586664 17.317.3.15 – יום פטריק הקדוש (הנחשב לקדוש המגן על אירלנד וצפון אירנלד). קייט וויליאם מגיעים למצעד המסורתי של המשמר האירי בבסיס הצבאי באלדרשוט – דרום מערב אנגליה. קייט לובשת מעיל בצבע חום ערמונים (כך לפי המעצבת) של Catherine Walker , נעלי זמש חומות וקלאץ' חום של Emmy, כובע של Lock and Company, כפפות Cornelia James ועגילים תלויים של Kiki McDonough. על דש המעיל היא עונדת כמו כולם ביום הזה, עלי תלתן ירוק – הסמל האירי לשילוש הקדוש, שנטבע ע"י פטריק הקדוש והוא גם סמל למזל טוב. בשנים קודמות נהגה קייט ללבוש ביום הזה מעיל ירוק, שהוא הצבע המזוהה עם אירלנד והשנה החליטה לגוון עם קשת גוונים חומה.

resized_466599110

מקבלת הצדעה ממפקד המשמר האירי

resized_466690650 18.318.3.15 – קייט בשבועות האחרונים להריון וכפי שניתן היה לראות לעיל, לוח הזמנים שלה החודש היה עמוס וניסו לדחוס לה כמה שיותר התחייבויות לפני הלידה. כאן בביקור במרכז לילדים בשכונה בלונדון. קייט לובשת ז'קט מעיל פתוח של Private Dressmaker

resized_466690648 18.3אבל מה שמעניין יותר, זו היא שמלת המעטפת עם הנקודות ושרוולי 3/4 שהיא לובשת, שמחירה 63$ בלבד! השמלה של ענק המכירות הבריטי ASOS מתוך ליין בגדי ההריון של המותג – ASOS Maternity. לזה קייט צירפה את הקלאץ' של Mulberry ואת הנעליים של סטיוארט ויצמן. העגילים עם אבן החן הורודה של Kiki McDonough

resized_467757496 27.3

27.3.15 – ההופעה הציבורית האחרונה של קייט בהריון הזה. כיאה וכראוי להופעה שמשאירה טעם של עוד… היא לבשה שוב את מעיל ה- Mulberry שלה בורוד הלוהט והמחמיא. עיתוני בריטניה מיהרו כמובן לנתח גם את הבחירה הזאת ולתהות אם יש כאן רמז מטעמה של קייט לעניין מין היילוד?

את הימים שעד הלידה העבירה קייט במעון המלכותי שבארמון קנסינגטון, הסמוך לביה"ח סנט מרי במרכז לונדון, שם היא עתידה ללדת ושם גם נולד בנה הראשון ג'ורג' (בסוויטה פרטית באגף לינדו, שמחירה 5000 ש"ח ללילה – על חשבון הסבא, הנסיך צ'רלס). מס' פעמים בשבוע היא נסעה לנוח בבית הוריה אשר בבאקלברי, כפר ציורי במחוז ברקשייר באנגליה, שוויליאם וקייט אוהבים מאוד להיות בו. למרות שידוע שקייט ביקרה שם לעיתים קרובות, היא שמרה על פרופיל נמוך ולא נראתה מטיילת באזור הכפרי כדרכה, כנראה העבירה את הזמן עד הלידה במנוחה ופינוקים מאימא. במקביל, היא בעצמה המשיכה למלא את תפקידה כאימא ורק לפני חמישה ימים, עוד נתפשה ע"י הפפראצי נוהגת  בריינג' רובר המשפחתית, לשיעור שחייה עם ג'ורג' הקטן (בן שנה ועשרה חודשים). כמובן שלצידה של קייט מקדימה ישב שומר הראש האישי ומאחורנית עם הילד ישבה הנני (מטפלת). כי גם אם היא מנסה לנהל חיים לכאורה נורמליים החיים של קייט כחלק מהמשפחה המלכותית, הם לא באמת חיים רגילים.

*

צילומים:Gettyimages

מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.