הדברת נמלת האש

בחורה עם מחשב נייד

נמלת האש הקטנה

נמלת האש הקטנה נחשבת למזיק פולש מסוכן מאוד המוביל לפגיעה משמעותית באוכלוסיות של חרקים, זוחלים ומעופפים הנמצאים בסביבה אלייה נמלת האש פולשת דבר שפוגע במארג המזון הסביבתי.

ביולוגיה של נמלת האש הקטנה

גודל:בניגוד לסוגי נמלים אחרות, הפועלות של מין זה זהות במבנה גופם, הן קטנות עד בינוניות 1-2 מ"מ.

צבע:נע בין חום בהיר עד אדמדם.

בית-גידול: בבתים נמלת האש בד"כ תקנן ברהיטים (מיטות,ספות),בתוך מזון,קירות ושאר המקומות בהם מקננים נמלים .

חצר: נמלת האש הקטנה תעדיף לקנן מתחת לעצים ,אבנים, גזעים רקובים וכדומה.

הקן יכול להיות בשמש או בצל באזורים יבשים או לחים אך במקרה של ריבוי בגשמים הקן עשוי לעבור למקומות מוגנים כמו בתים או גזעי עץ.

מזון- כמו כל מין פוליש נמלת האש הקטנה היא אוכלת –כל ובתפריט שלה ניתן למצוא חרקים,חלבונים,שומנים, סוכרים ואפילו חלקי עלים

ארץ מוצא: נמלת האש הקטנה הגיעה ממרכז ודרום אמריקה משם היא התפשטה ברחבי העולם באמצעות אוניות הסוחר שהעבירו סחורות נגועות מדרום אמריקה לשאר העולם (בתוך גזעי עץ,פירות ,תערובות שתילה וכדומה).

נזק: נשיכתה של נמלת האש הקטנה כואבת מאוד וגורמת לכוויות בבעלי חיים ובני אדם ואף עלולה לגרום לעיוורן במקרה של עקיצה בעין. בנוסף לכך נמלת האש הקטנה גורמת לחיסול אוכלוסיות של חרקים אחרים הנמצאים בסביבתה וכתוצאה מכך לשינוי מארג המזון ועלול להוביל להתפרצות של מזיקים שונים בעקבות היעדרות הטורפים הטבעיים.

הדברת נמלת האש הקטנה

ההדברה של מזיק זה נעשת על ידי ריסוס ופיזור פתיונות מורעלים המפוזרים בתוך הקן וסביבתו ,הפיתיון המורעל נלקח על ידי הפועלות לתוך הקן וגורם לחיסול הקן כולו.כיום ישנם מספר חומרי הדברה המיועדים לשימוש להדברת מזיק זה חלקם מיועדים לציבור הרחב וחלקם מיועדים לבעלי היתר הדברה .

שימוש בחומר הדברה לא מתאים או בצורה לא נכונה יוביל להתבססות האוכלוסיה דבר שיקשה על ההדברה בשלבים מאוחרים יותר ויוביל לפגיעה אפשרית בבני הבית וחיות המחמד.

ג'וק בראש –הדברה נכונה

054-4603208

050-2870048

www.jukbarosh.com

אלעד אורי- אגרונום ומדביר