הדברים שאתם צריכים לדעת על פייבר 1

מהי הכמות היומית המומלצת? האם הוא מומלץ לחולי סכרת? ומתי יגיעו מוצרי פייבר נוספים לארץ? קבלו את השאלות (והתשובות) הכי נפוצות ששואלים את מומחי פייבר 1

פייבר 1 (צילום: שאטרסטוק) 

1. על האריזה רשום כי מנה של פייבר 1 היא 30 גרם. איך אני יודע כמה זה 30 גר'?

30 גר' פייבר1 הם הכמות של דגני הבוקר הנכנסים לחצי כוס בנפח של 200 מ"ל או לחילופין חופן נדיב.

2. דיאטנית המליצה לי על פייבר 1 ואמרה לי שזה טוב לדיאטה. אני מרוצה מאוד מהמוצר אך מרגישה לאחרונה נפיחות ועצירות. האם יש קשר?

ישנם גורמים רבים היכולים להחמיר מצבים הקשורים לעיכול, ויש לבחון כל מקרה לגופו ולהתייעץ עם הגורם המטפל. חשוב לשים לב שפייבר 1 הינו מוצר עשיר בסיבים תזונתיים, וכמו כל בצריכת יתר המזונות העשירים בסיבים תזונתיים – על מנת ליהנות מהשפעה מיטיבה על העיכול, מומלץ לשתות 2 כוסות מים לאחר ארוחת פייבר 1.

3. כמה נקודות של שומרי משקל יש במנה (30 גר') של פייבר 1?

שיטת הניקוד של שומרי משקל נקבעת ומחושבת על ידי נציגי החברה, הלוקחת בחשבון פרמטרים שונים בהרכב המוצר. מומלץ לפנות לנציגים מהחברה עם שאלה זו.

4. אני מסתכלת על הטבלה התזונתית של המוצר ולא מצליחה להבין – כמה סוכר יש בפייבר 1?

פייבר 1 עשוי ללא תוספת סוכר והינו נושא תו אגודה מאושר של עמותת אי"ל, האגודה הישראלית לסכרת.

5. פסח מתקרב. האם פייבר 1 נמכר במהלך הפסח? ואם לא, היכן ניתן למצוא אותו בכל זאת?

פייבר 1 עשוי מדגנים מלאים, ביניהם חיטה מלאה – ולכן המוצר אינו נושא כשרות לפסח. אנו עושים הכל כדי שהמוצר יהיה בתפוצה מקסימלית לתקופה שלפני ולאחר הפסח.

6. יש ברשותי 2 אריזות. על אחת מהן כתוב 84 גרם פחמימות. בחדשה כתוב 38 גרם פחמימות (ל-100 גר') ובשתיהן בקלוריות כתוב: 60 קלוריות למנה. מדוע הערך הקלורי לא משתנה?

באריזות הישנות של פייבר 1 הפחמימות כללו בתוכן את ערך הסיבים התזונתיים התורמים מחצית מכמות הקלוריות מיתר הפחמימות. באריזות החדשות ישנו סימון תזונתי מעודכן, בו הסיבים התזונתיים אינם נכללים בשורת הפחמימות, אך מדובר על אותו הרכב תזונתי בדיוק ולכן במנה של 30 גר' היה ועדיין יש 60 קלוריות.

7. חזרתי מחו"ל וגיליתי מוצרים נוספים כגון חטיפים של המותג פייבר 1. האם מתוכנן לייבא את המוצרים האלו גם לארץ?

אנו מודעים למגוון המוצרים הקיימים של המותג פייבר 1 וכרגע בתהליך בדיקה של הבאת מוצרים נוספים לארץ.

8. מה המקור של הסיבים התזונתיים בפייבר1?

הסיבים התזונתיים בפייבר 1 מגיעים מהחיטה המלאה (45% מסך המוצר) ומהסובין (44% מסך המוצר).

9. האם פייבר 1 יעזור לי לעיכול?

פייבר 1 הינם דגני בוקר עשירים בסיבים תזונתיים הידועים כמסייעים לפעילות העיכול במקביל לשתיית מים מרובה, ולכן יכולים לסייע בעיכול. אך בכל הנוגע למצב הבריאותי, יש לפנות לגורם מקצועי מטפל.

10.אני רואה שכתוב על האריזה "מתכון חדש עם סוכרלוז במקום אספרטיים". האם שיניתם את המוצר?

פייבר 1 באריזה החדשה עבר שיפור במתכון בו הוחלף סוג הממתיק אספרטיים בסוכרלוז. סוכרלוז ידוע כעמיד בטמפרטורות גבוהות ולכן גם נותן את האופציה לצרכני פייבר1 לבשל ולשלב את המוצר במתכונים נפלאים (הצעות למתכונים תמצאו בגב האריזות החדשות). הטעם של המוצר באריזה החדשה הוא בדיוק אותו הטעם שהיה במוצר הקודם.

11.אני והילדים שלי מאוד אוהבים פייבר 1, אך ראיתי שיש במוצר סוכלרוז. האם יש את אותו המוצר ללא סוכרלוז?

היום אנו משווקים רק מוצר אחד של פייבר 1 המיועד למבוגרים בלבד (לא מומלץ לתת לילדים מתחת לגיל 18). הוא מכיל סוכרלוז המחליף את הסוכר הלבן, כך שהמוצר הינו ללא סוכר בכלל.

צילום: שאטרסטוק