הדברים הכי שווים לקראת החזרה לבית הספר

אני אוהבת את ההתארגנות לבית הספר, לא בגלל שזה אומר שחוזרים ללימודים (אני דווקא אוהבת את החופש הגדול), אלא בגלל ההתארגנות עצמה, הדברים החדשים והגימיקים שמתגלים כל הזמן. הנה כל הדברים הכי מגניבים לקראת החזרה לבית הספר…

כשהייתי ילדה, החלק הכי כייפי בחזרה לבית הספר היה החלק של רכישת הציוד וארגונו לשנה החדשה. היינו הולכות, אחותי ואני, לחנות הגדולה וממלאות את העגלה בכל מה שאהבנו. אחר כך, כשהיינו חוזרות הביתה, היינו יושבות שעות על גבי שעות, ממיינות, עוטפות ומסדרות את הכל, כך שהכל היה ממתין לפתיחת שנת הלימודים חדש ונוצץ.
התחושה הזו הולכת איתי עד היום ואני מודה שיש לי הפרעה קטנה ואני אוהבת שגם לעומר יש את הכל חדש בתחילת השנה (קצת כמו "דף לבן וחדש"). ככל שעוברות השנים, גם הציוד לבית הספר משתכלל והמגוון הוא כמעט בלתי אפשרי. אז אני משתדלת לבחור לו תמיד את הדברים השונים והמיוחדים יותר, ה"גימיקים" שגם עונים על קטגוריית הפרקטיות. למזלי, עומר כמוני בקטע הזה וגם הוא אוהב שיהיו לו את הדברים השונים והמיוחדים שאין לאף אחד, או לפחות לא לרוב.
עכשיו, כשכבר אמצע החופש הגדול, זה בדיוק הזמן להתחיל להתארגן לשנה החדשה ובגלל שאנחנו את מסע חיפוש הציוד המגניב שלנו כבר מצאנו, הנה סקירה של ציוד ללימודים, ממויין לפי קטגוריות, כולל הביקורת של עומר על כל אחד מהם והבחירה הסופית שלו מכל המגוון (סוד קטן- חלק מהדברים אימצתי לעצמי, כי אין גיל לציוד חדש 🙂 )

תיקים

תיק לבי ספר הוא החלק הבסיסי והעיקרי, ולרוב גם היקר ביותר מכל הדברים. הוא צריך להיות גם מגניב, גם גדול מספיק להכיל את כל הדברים וגם בעל תמיכה טובה לגב. השנה, כשעומר כבר עולה לכיתה ה' (אמאלה- איזה ענק!), הוא כבר לא רצה תיק "ילדותי" עם תמיכה מסיבית, כמו אלו שהיו לו עד עכשיו והעדיף תיק נערי יותר, שיהיה קל וגמיש יותר, כך שיהיה לו נוח גם לרכוב איתו על אופניים למשל.
בקרביץ מצאנו את התיק של Bag Pack, שעשוי מבד חזק, עם תמיכה לגב ושני תאים. העיצובים נעריים יותר והצבעים לגמרי מגניבים.
IMG_9363
בין המגוון הרחב של תיקי Explore מצאנו תיק שניתן לפרק לשני תיקים (מעולה לימים קצרים), שגם התגלה כבעל התמיכה לגב הטובה ביותר מבין תיקי הנוער.
IMG_9358 IMG_9362
וב- H&O מצאנו תיק סופר מגניב של המותג JUST, גם הוא מתפרק לשני תיקים ובתוכו יש גם מקום ייעודי ללפטופ ולטלפון (שזו מחשבה מאוד חכמה בעיניי כשפונים לנוער).
IMG_9366 IMG_9364
 
ואם כבר מדברים על תיקים. אני תמיד קונה לעומר גם תיק קטן יותר, שישמש אותו לחוגים או לשעות אחר הצהריים (מקטגוריית התיקים לגן). התיק שלגמרי ניצח בקטגוריה הזו הוא תיק המיניונים של סקופ, שאמנם יועד במקור לתיק גן, אבל זכה כאן בחבר'ה של עומר לתשואות נלהבות. החלק החיצוני שלו קשיח ומדגיש את המיניון החמוד והוא די גדול מבפנים, כך שאפילו כשעומר הלך לבריכה הוא הצליח להכניס בו הכל. אהבנו!
IMG_9914

 קלמר

גם לקלמר יש תפקיד חשוב בהתנהלות היומיומית בבית הספר. הוא צריך להיות גדול מספיק, כדי להכיל את כל הציוד בלי "שיידחס", אבל גמיש ולא תופס יותר מידי נפח. וכמובן- מגניב- איך אפשר לשכוח?
IMG_9371
באתר "משרדיה" מצאתי (לקחתי לעצמי) קלמר מתוק מתוק של פו הדב, שמה שהכי מגניב בו זה שבנוסף לתא הגדול, יש גם כיס קטן מקדימה (מעולה למטבעות או למחק ומחדד שתמיד נעלמים).
IMG_9375
ב YOLO (ששם בכלל זה קרנבל של דברים סופר מדליקים), מצאנו קלמר שתואם למחברת ולעיפרון (ראו בהמשך), עגול, רחב מבפנים ובעל עיטורי חלל מתוקים, אבל לא ילדותיים מידי
IMG_9373
 
מקרביץ אימצתי לעצמי קלמר ורוד, גם הוא של Bag Pack, שגם אהבתי מבחינת הצבע הזרחני והשמח וגם יש בו מספיק מקום להכיל את כל השטויות שלי.
IMG_9374
בסופו של דבר, עומר בחר לעצמו את הקלמר שקנה בפארק אירופה..
IMG_9391

מחברות ויומן

תמהיל המחברות שאני אוהבת הוא זה שכולל את המחברות ה"פשוטות", לצד מחברות מיוחדות יותר, בעלות כריכה עבה, שישמשו את עומר למקצועות שהוא יותר אוהב או לכתיבה חופשית שלו.
IMG_9381
מחברות מגניבות עם כריכה עבה מצאנו באתר משרדיה- אחת לי ואחת לעומר.
IMG_9379
 
מחברת מדליקה עם כריכה דקה מצאנו ב YOLO
IMG_9380
יומן זה משהו קצת טריקי. מצד אחד מי עוד משתמש ביומן בעידן שבו יש יומנים בטלפון? מצד שני- בתי הספר עדיין לא השכילו לעשות שימוש חיובי בטלפונים של הילדים וחוץ מזה, שאני מודה אבל גם אני אוהבת יומן אמיתי כזה שכותבים בו. אני אהבתי את היומן הזה מקרביץ, עומר עדיין לא מצא לעצמו אחד..
IMG_9378

ציוד משרדי

כאן באמת אין גבול, אבל הבסיס הוא עפרונות טובים, מחקים, מחדד, מספרים, סרגל וטושים/צבעים.
בקטגוריית העפרונות חשוב מאוד לבחור בעפרונות איכותיים, שהשפיץ שלהם לא נשבר כל רגע, שניתנים לחידוד בקלות ואני גם אוהבת לבחור בעפרונות ארגונומיים, שיקלו על הכתיבה ולא יכאיבו לאחר זמן מה (במיוחד לעומר, שנוטה ללחוץ על העיפרון כשהוא כותב). העפרונות "המשולשים" של קרביץ ענו לי בדיוק על הצורך הזה. גם בשנה שעברה עומר השתמש בהם ושמח לאמץ אותם גם השנה.
IMG_9369
כמו במחברות, לצד העפרונות "הרגילים", עומר אוהב לפחות עיפרון אחד מיוחד יותר. כשהיינו ביער השחור הוא קנה לו עט עיפרון בטיטיזי, שלדעתי אמנם קצת גדול מידי לבית ספר, אבל הוא אמר שינסה ואם זה יתפוס לו הרבה מקום, הוא ישמש אותו לשיעורי הבית.
IMG_9393
גם ב-YOLO, הוא מצא עיפרון מעוטר שהוא אהב באופן מיוחד, כך שבכל מקרה יהיה לו בקלמר עפרון אחד מיוחד יותר…
בקטגוריית הטושים, אהבנו במיוחד את הטושים הדו-צדדיים של קרביץ, שגם חוסכים במקום (דק ועבה באותו טוש) וגם מגיעים באריזת פלסטיק קשה שנסגרת עם סקוטש, כך שאפשר לקחת אותה כמו שהיא בתיק.
IMG_9377
בקטגוריית המחקים, הלבנים המלבניים הרגילים מסתמנים כטובים ביותר, אבל אין ספק שהמיוחד ביותר נמצא גם הוא ב-YOLO– מחק ארוך וגמיש במיוחד, שעם כל תנועת מחיקה מתנדנד לצד אחד ושיעשע את עומר.
IMG_9382
בקטגוריית הגימיקים (נו, חייבים), הוכתרו ארבעה מנצחים:
המרקר המחיק שמצאנו באתר "משרדייה"– ממש מרקר שבצידו האחר יש מחק שאשכרה מוחק את המרקר. גאוני!!
IMG_9385

IMG_9388
כותבים

IMG_9389
מוחקים


השדכן הקטנטן, שגם אותו מצאנו באתר "משרדיה"- לא תופס מקום בקלמר ופרקטי מאוד.
IMG_9384
המרקרים "במגדל" שמצאנו ב YOLO– כל המרקרים במעין טוש ארוך אחד, שאמנם לא נכנס לקלמר, אבל נכנס איך שהוא לתיק. פתרון מעולה!
IMG_9383
והמוצרים הנצמדים – ClingSwift של המותג קלינג– מעולה!!!! מדובר בגליונות A4 שעשויים מיריעת קנבס דק ונצמדים למשטחים שונים, כמו קירות וספריות, בלי צורך בדבק (יש בהם שמן טבעי שמופק משרף של עצים). יש למשל לוח הכפל, מערכת שעות, מדבקות לספרים ומחברות, דפים ריקים שאפשר לכתוב עליהם או אפילו להכניס למדפסת הביתית ולהדפיס עליהם מה שבא ועוד (89 ש"ח למארז של 10 גליונות להדפסה).
IMG_9367
ההסרה שלהם מהקיר פשוטה גם היא וזה לא משאיר סימנים. פשוט מוצר גאוני!! (להשיג באתר של קלינג).
ולסיום, הנה כמה טיפים כלליים:
1. רגע לפני שאתם יוצאים למסע קניות- הוציאו את כל מה שכבר יש לכם ומיינו מה הולך לפח, מה למחזור, מה לתרומה ומה נשאר.
2. קבעו עם הילדים מראש מה מבין הדברים הם יכולים לבחור בעצמם ועד איזה סכום (למשל- עט/עפרון מיוחד, מחברת אחת מיוחדת, קלמר, יומן וכו').
3. כשאתם חוזרים תנו להם ליהנות ולהתלהב מהדברים החדשים. לנסות אותם ולסדר אותם בעצמם (גם אם אחר כך תצטרכו לחזור אחריהם).
4. הפכו את ההתארגנות לחוויה בפני עצמה (גם אם לפעמים זה מעיק וקצת קשה). כשההתארגנות כייפית, יש מין ציפיה להגיע כבר ליום הראשון של הלימודים וזה כבר טוב…
 
 

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה