הגן האלוהי/ דוד חוה

מה עושה אותך בן אנוש אם לא אותן פרשות דרכים שנקרות במהלך חייך וכופות עליך לבחור? לחוש את המשמעות האמיתי של החיים? ומהי בכלל המשמעות של חיינו? האם יש יעד מסויים מעל לכל?

20160917_213651~2 (2)

ד"ר רפאל מאירי ישב במעבדה כבר יותר מיממה. עמל ועבד על מחקר סודי ומסתורי, העשוי להביא לפריצת דרך מדעית עבור כל המין האנושי. כשעיניו על סף העצמות וכוחו כבר כמעט אזל, מגיעים לפתח חדרו 3 דמויות מסתוריות ולהם בקשה אחת. הם מבקשים ממנו לוותר על כל המחקר ולהשמידו. אבל, כיצד מדען עקשן, סקרן ושאפתן כרפאל יוותר על כל זה?

כצפוי הוא מסרב בתוקף. לפתע פתאום נשמע ברחבי הקמפוס קול פיצוץ עז ורפאל נעלם כלא היה.

ד"ר שני מאירי, אשתו של רפאל נקראת בבהילות לקמפוס באמצע הלילה. כשהיא מבינה שבעלה נעלם ולא ברור לאן, היא מאבדת את הכרתה ומובלת לבית החולים. לאחר שהיא מתעוררת מעלפונה היא מתבשרת בבשורה שבכל רגע אחר היתה משמחת אותה. חיים תמורת חיים, הלמו המילים בראשה של שני. זו בהחלט היתה דרך מוזרה לגלות שהיא בהריון…

לד"ר מאירי היה שותף אחד שידע על מחקר זה, פרופסור ארווין קרוס, היושב בשיקגו בארה"ב.
באמצעות פתק המועבר אל שני במהלך ביקור של עמיתים לעבודה בביתה, היא נתבקשת ליצור באמצעות מייל חדש קשר עם פרופסור קרוס. הוא משתף אותה בחששותיו שבעלה נחטף ולא נהרג בפיצוץ. הוא מבקש ממנה לפוגשו בארה"ב כדי לדון איתה במידע זה.

שני מבינה שהיא חייבת משהו שילווה אותה לפגישה זו, במיוחד לאור מצבה. היא יוצרת קשר עם עידו, הסטודנט המועדף של רפי, הנהנה במיידית לבקשתה. שניהם יוצאים למסע חוצה יבשות בעקבות ארווין. הם מוצאים עצמם נרדפים על ידי גורמים שונים, ביניהם סוכנות הביון האמריקאית.

ארווין, החושש לחייו בורח לגרמניה, שם הוא נחשף למחקר שהתרחש לפני עשרים שנה ומאיר את פרשת העלמותו של רפאל. בגרמניה הוא חובר לד"ר קלאודיה סמרס, ארכיאולוגית שלקחה חלק במחקר זה מלפני עשרים שנה.השניים מוצאים עצמם במערבולת של אהבה ובריחה מאותו גורם מסתורי שהיה אחראי לפיצוץ במעבדתו של ד"ר מאירי.

כשלבסוף ארווין פוגש בשני, הוא מסביר לה על מחקרם שלו ושל רפאל. הם מצאו שהשינויים שהתרחשו בחומר הגנטי לאורך מאתיים אלף שנה כפופים לחוקיות מסויימת ולא התרחשו באופן אקראי. באמצעות יישום החוקים האלו, ניתן יהיה לחזות כיצד ייראה החומר הגנטי של המין האנושי בעתיד, או במילים אחרות כיצד ייראה המין האנושי עצמו בעתיד.
האפשרות שהתהליך האבולוציוני שעובר המין האנושי הוא בעצם מתוכנת, מעמידה את האנושות בפני שאלות מהותיות. והשאלה החשובה מכול היא: למה? האם המין האנושי עובר את כל השינויים הללו למטרה מסוימת?

ארווין מספר לשני שגם אליו פנו שלושה אנשים כדי שיוותר על המחקר והוא ויתר ולכן לא נעלם כפי שקרה לרפאל. אך, לא היה שום סיכוי שבעולם שארויין היה מוותר על המחקר הזה, לולא הבין עוד במהלך הביקור מי הם האנשים שעמדו מולו. אבל, כיצד הוא ידע? ומי הם אותם האנשים?
המפתח להחזרתו של רפאל היה טמון במידע זה…

הסקרנות הבלתי פוסקת להבין את החיים הביאו את ד"ר דוד חוה לכתוב ספר זה, כמו שהביאו אותו ללימודי הדוקטורט שלו במדעי החיים.
יש אפשרות לחיות את החיים מבלי להכיר באמיתות שרחשו מתחת לפני השטח, לחיות ולקבל את העולם כפי שהוא נראה מבעד לעיניים תמימות. אך, עבור מי שאכל מעץ הדעת לא היתה דרך חזרה… זו מהותו של הספר, כמו מהותו של הסופר, הצמא לידע ולמשמעות.

זהו ספר מתח, שישאיר אתכם מרותקים אליו ללא יכולת להניחו, תרגישו כמו בסרט פעולה טוב. מספרת לכם זאת מנסיון 🙂 

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)