מייגן והארי: הגירוש האלגנטי לאפריקה?

זה כנראה עומד להיות הגירוש הכי נאור בהיסטוריה, אם להאמין לדיווחים מעבר לים. מייגן מרקל והנסיך הארי יעברו, לטענת מקורות, ללסוטו באפריקה כאשר יתאוששו מהלידה הקרבה. טור זה מתבסס על מספר ידיעות בתקשורת ומומלץ להסתייג, היות שכבר קרה שחדשות שהתלקחו כאש בשדה קוצים הסתברו כפייק ניוז. לעת עתה נבסס את הטור הבא על הידיעה, ושוב, תוך זהירות מוצהרת.

עד שהתרגלנו שהדוכס והדוכסית מסאסקס עזבו את הארמון ועברו לבית פרוגמור השווה והמאובזר למשעי בעיר וידנזור, צצה ידיעה טריה על פי ה"דיילי מייל" שהזוג יעבור לאפריקה למדינת לסוטו. המעבר המצופה יקרה טיפ טיפ אחרי שיורידו את הניילונים מהקוטג' ואולי יעשו מסיבה או שתיים לחברות הטראשיות של מייגן מהוליווד.

אני הכי אוהבת את אמנות יחסי הציבור שיודעים לעשות עם האמת מה שאמן יודע לעשות עם פלסטלינה. הנחת היסוד – אין אמת אחת. יש עובדות אבל הפרשנויות כמרקחה. אז נגיד שהתרחיש עובד ככה: מייגן מקבלת כל מה שהיא רוצה. היא רוצה וילה גדולה – קיבלה. רצתה להיות פעילה חברתית ולא נתנו לה – אז עכשיו היא מקבלת מדינה אפריקאית מוחלשת לידיה כדי להתפרע ולבטא את כל האמביציות הפילנתרופיות שלה. "מה שמייגן רוצה, מייגן מקבלת", כדברי הארי.

מייגן והארי ביחד צילום: Ben Birchall - WPA Pool / Getty Images

מייגן והארי ביחד. גורשו לאפריקה? צילום: Ben Birchall – WPA Pool / Getty Images

אבל יש לזה גם צד אחר ותרחיש אחר שאותו אני יותר אוהבת כי יש בו צדק פואטי.

הצד האחר מציג כוכבנית סוג ז', שלא ממש הצליחה להיקלט במשפחה המלכותית ועסוקה ימים כלילות בלמצוא סדקים ולשבור כמעט כל חוק בפרוטוקול, אישה חסרת בטחון שלא מסוגלת להכיל את מורכבות הסיטואציה לתוכה נקלעה ומרגישה שהנהלים בולעים אותה ומוחקים את נוכחותה. על כן ניתקה קשרים עם חברות עבר, אביה, אחותה וכל מי שלא סיפק לה סולם גנבים לטפס עליו מעלה מעלה. מייגן, לדעת רבים, ניתקה קשרים עם כל אדם שכבר לא הביא לה תועלת. היא עשתה הכל כדי לא להיטמע בתרבות הבריטית ובעיקר הציגה קשרים יציבים ונינוחים עם חברים מארצות הברית. לא בכדי זה בדיוק מה שהממלכה עושה לה עם ה'שליחות' לאפריקה.

חלק מהמרדנות הקטנונית התחילה מלא ללבוש גרבי ניילון ולהוציא תלתל סורר מהתסרוקת, כי רק כך הצליחה להכריז על עצמיותה, שלא נדע. חלק מהמרדנות היה כרוך בחיץ לא נעים ולא נוח שהתגלה בין הקמייבריג'ים – הדוכסית קייט והנסיך ויליאם, לבינה והארי. אין כתב עת בעולם שלא גורס ככה למרות שהארמון מכחיש. ובכן, בעקבות הסכסוך המאד מוכחש הזה הופרדו צוותי השירות והמשרדים הראשיים של האחים הנסיכים והארי היה זה שקיפל את זנבו ותפס מרחק מלונדון.

הארי ומייגן צילום  Chris Jackson-Pool/Getty Images

לא השתלבה באמת. צילום:  Chris Jackson-Pool/Getty Images

על פי הפרשנות שלי, מדובר בשלב א' בגירוש האלגנטי ביותר מגן עדן. אלגנטי – כי היעד הוא סוג של גן עדן בפני עצמו. בזמנים עברו הושלכו נסיכים סורחים למרתפי הכליאה גם אם היו אלה רק הנשים שלהם שפיתו אותם והסיתו אותם. כיום שולחים את הנסיך לעיר פחות מרכזית אם כי הכי בסטייל. אבל מה שמבסס את גרסת הגירוש זה הצעד הנוכחי של השינוע האלגנטי גם הוא – מחוץ לממלכה אל יבשת אחרת (שוב תחת הסתייגות בגין טריות הידיעה).

הטיעון הרשמי הוא "סיוע והעצמה של לסוטו" ואת זה אני אוהבת במיוחד כי לבריטים יש את היכולת לארוז את הדבר הכי מכוער בצלופן נוצץ של מתנה. הצבת הארי ומייגן במדינת לסוטו החלשה והזקוקה לגיבוי זה התירוץ הכי נוצץ של גירוש ונידוי. הסבטקסט: הזוג מפריע בנוף המלכותי. אנגליה סובלת תהפוכות בעקבות ה-Brexit שלא מוצא מנוח. הממלכה התכווצה ומקומה של המונרכיה הולך ומשנה צורה בקצב תזזיתי. המלכה זזה באי נוחות, לאור גילה המאד מתקדם ואנחנו מרגישים באוויר ניחוח של מאבק על ירושת העצר. האם יהיה זה צ'ארלס שמנסה להציל את תדמיתו הדקדנטית יחד עם אקמילה, שתו שהייתה מוקצה מחמת מיאוס אך מושכת את עצמה בשערות ומצליחה לעשות לעצמה נפשות? האם יהיה זה ויליאם האהוד ואשתו המאמי הלאומית? האם המלכה תיעתר לסדר הביולוגי ותיתן את הכתר לבנה יורש העצר הפורמלי? שמועות על הכתרת ויליאם כנסיך העצר מושמעות זמן רב בתקשורת. אז מי יומלך – האב או הבן?

הארי ומייגן צילום: Photo by Chris Jackson/Getty Images

אולי נתגעגע. צילום: Photo by Chris Jackson/Getty Images

לצד כל זה העולם הנאור הולך ומתרחק מהמלוכה וכל מה שהיא מסמלת שלא לדבר על המוטיב הקולוניאליסטי שמתנגש עם תנועות של הגוונה, פוליטיקלי קורקט וזכויות אדם ומיעוט. אם נחזור לגירוש האלגנטי – אין כמו הרחקה של גורם מרעיש ומשבש כמו מייגן שעסוקה אך ורק במה היא הפסידה ומה היא יכולה להרוויח מהנישואין להארי. המהלך כמו אומר: סעי לשלום ותזוזי מאור מהזרקורים כי בני משפחת המלוכה חייבים לעסוק בדברים אחרים ואת מושכת יותר מדי צומי ואש. תגדלי שם את הילד או הילדה ותעשי משהו טוב עבור אחרים ותחזרי כשיש לך, בקורות חיים הדוכסיים שלך, מה להראות ובמה להתגאות. נזכרנו שפעם אהבת לנסוע לאפריקה כשליחה של רצון טוב שסידרה להם מי שתייה, בילית שם בקטע אקזוטי ורומנטי עם הארי וגילית שלהצטלם עם כאפייה סטייל לורנס איש ערב על הצוואר מחמיא לך.

עכשיו תוכלי להתלבש איך שבא לך כי לפעמים המסע אל תוך הסבך המאובק והמיוער יצדיק את זה ולא נצטרך להתרגש מזה שאת פרועה ולא לבושה על פי התקן. אם הדיווחים נכונים, מדובר בנידוי הכי מפואר בהיסטוריה הבריטית וזו רק ההתחלה.

atara
פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.