הגדלת חזה – כל מה שצריך לדעת!

הגדלת חזה לפני אחרי
הגדלת חזה לפני אחרי

מהו ניתוח הגדלת חזה

ניתוחי הגדלת החזה הם ניתוחים אשר הפכו להיות פופולאריים מאוד בקרב נשים רבות הרוצות להגשים את חלומן להראות נשיות יותר ובעלות חזה התואם את ציפיותיהן. בניתוח הגדלת חזה, תהליך הביצוע וההחלמה מהיר יחסית וניתן לחזור לשגרה בצורה מהירה. גם הצלקות באזורי הניתוח כמעט ולא נראים לעין וניתן להגיע לשיפור משמעותי ואסתטי בנפח השד.

בתהליך ביצוע הגדלת חזה חשוב לבצע את התהליך בצורה נכונה. הפעולה הראשונה שיש לבצע היא ייעוץ עם רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, ייעוץ שבו אפשר לבצע תיאום ציפיות, להחליט על הניתוח המתאים ספציפית למטופלת ולהעריך את התוצאה הסופית המתוכננת של הפעולה. מעבר לניתוחי הגדלת חזה מסיבות אסתטיות, יכולות להיות סיבות רפואיות כמו הבדלי גודל בין זוג השדיים, ניתוח לאחר כריתת שד עקב סרטן שד ועוד.

נשים רבות, רוצות בשד מלא ונשי יותר מזה שהטבע העניק להן, או שרוצות לחזור לשד המלא שהיה להן לפני הלידות וההנקות. המצב שבו אישה רואה את שדיה כקטנים מידי עלול לפגוע בביטחונה העצמי עד כדי מבוכה בזמן יחסים אינטימיים או קושי במציאת בן זוג.

מה חשוב לעשות לפני הניתוח

חשוב להיבדק ולעבור ניתוח על ידי רופא מומחה בכירורגיה פלסטית. על הרופא להיות בעל ניסיון בניתוחי הגדלות חזה. על המרפאה להיות בעלת ניסיון בתחום הניתוחים האסתטיים, והצוות צריך להיות מקצועי, אדיב ומיומן. ככל שהרופא והמרפאה בעלת ניסיון והצוות מיומן הדבר יביא להצלחת הניתוח והתהליך שסביבו.

אחת הרופאות המנתחות בעלות הניסיון והמוניטין המוביל בתחום היא ד"ר שגית משולם דרזון אשר הינה מומחית בכירורגיה פלסטית ומשחזרת, משמשת כרופאה בכירה ומנהלת תחום הכירורגיה המשחזרת של השד בבית החולים בילינסון. מנהלת מרפאה לניתוחים אסתטיים ושחזורים וכן טיפולים קוסמטיים בהרצליה פיתוח.

ד"ר שגית משולם דרזון, מבצעת ניתוחי הגדלת חזה לנשים בהתאם למצבן הבריאותי. ביעוץ הראשוני תבצע בדיקה מקיפה וכוללת של מצב בריאות המטופלת, מחלות רקע אישיות או משפחתיות, ובדיקות כירורגיה וממוגרפיה כחלק מההכנה טרם הניתוח. במהלך הייעוץ אתן תבחרו יחד את הגודל והצורה בהתאמה לצרכים, בהתאם למבנה הגוף ופרמטרים נוספים.

ניתן לראות דוגמאות של הגדלת חזה לפני ואחרי גלריה 

תהליך הניתוח

במהלך הניתוח הנמשך בין שעה לשעה וחצי תחת הרדמה כללית, יבוצע חתך ברקמת השד בהתאם לתכנון המוקדם ומבנה השד. לאחר מכן יוחדרו השתלים בהם משתמשת ד"ר שגית משולם דרזון ואשר בנויים מעטפת עמידה ותכנם הוא סיליקון במרקם ג'לי צמיג שאינו דולף גם במצבים הנדירים בהם ישנו קרע בשתל. השתל הוא עמיד ביותר ואין הכרח להחליפו תוך פרק זמן מוגדר וידוע מראש.

לאחר אשפוז לילה להשגחה, תבצע ד"ר שגית משולם דרזון בדיקה מקיפה ויסודית של המטופלת ותספק לכן הנחיות ברורות שיסייעו לכן בתהליך ההחלמה כאשר אתן משוחררות לביתכן לתקופת מנוחה והחלמה מהירה ולקבלות התוצאה המבוקשת בהתאם לציפיותכן ולשביעות רצונכן.

דר' שגית משולם דרזון
בת 40, נשואה ואמא לאורי, יפתח ועמליה. מומחית לכירורגיה פלסטית ואסתטית. מנהלת השירות לכירורגיה משחזרת של השד במרכז רפואי "רבין" בפ"ת.