הגברים של "אוז"

בשבוע הבא יעלו לוי.או.די של יס כל 6 העונות של סדרת המופת "אוז". הזדמנות מעולה להיזכר בדמויות מהסדרה. להיזכר ולרייר. ויש גם בונוס: מבחן "איזה דמות אתם מאוז"

הבשורה הכי טובה ששמעתי היום היא שבחמישי הבא (15 בנובמבר) יעלו לוי.או.די של יס כל 6 העונות של סדרת הכלא המופתית "אוז". אני מתמוגגת מכמה שהסדרה הזאת היתה טובה וחכמה, אבל בנוסף לעומק שלה, קשה למצוא עוד סדרת טלוויזיה, בעבר או בהווה, שיש בה כל כך הרבה גברים טובי מראה. משום כך, בואו נשים בצד את המסרים, את הקונפליקטים ואת הכל ונראה מי הגבר השווה ביותר בין כתליו של הכלא השמור אוזוולד. ולהלן המועמדים שלי:

ריאן אוריילי. אוריילי הוא חתיכת פרחח, שלמרות שאין מאחוריו כוח פיזי או קבוצה, הוא מצליח לתחמן את כולם באופן מעורר הערצה. אוריילי הוא לטעמי הגבר המעניין ביותר באוז. יש לו חוכמת רחוב שאין לאף אחד והוא די טפלוני במהותו, אך בהתמודדותו עם הסרטן הוא התגלה כדי טמבל ("אני לא הומו. מה פתאום יש לי מחלה של נקבות"). לכאורה הוא אירי קר ומחושב, אך יחסו אל אחיו מעיד על הרבה חום, הוא מסוגל להתאהב בגלוריה בשיא העדינות ולדאוג שירצחו את בעלה כשהיא מסרבת לו. למרות כל אלה, אוריילי הוא לא ממש הטיפוס שלי.

סיריל אוריילי. סיריל, שאני לא זוכרת מה גרם לפיגור שלו, הוא אחד הגברים הכי יפים באוז, אם מצליחים להתגבר על הדיבור החריג שלו. הוא לא ממש מועמד בקטגוריית הגברים השווים, אבל חשוב לציין את זה.

טוביאס ביצ'ר. ביצ'ר הוא הבחירה הפרטית שלי, אם הוא רק יתגלח. מעבד כנוע הוא הפך למישהו בעל מעמד שכמעט אף אחד לא רוצה להסתבך איתו בגלל היותו משוגע. הוא חכם, משכיל, חתיך (שוב, חוץ מעניין השיער על הפנים) ועוד שנייה הוא מתאהב בגבר השני הכי חתיך בכלא.

כריסטופר קלר. ההומו הכי גברי שיש. הוא ממש נראה מעולה בעיניי, אם כי אופיו מעט בעייתי ומי שעושה עסקים עם שילינגר הנאצי הוא לא חבר שלי. לשמחתי אחרי "אוז" הוא חצה את הקווים והפך להיות שוטר באחת מסדרות הבנות של "חוק וסדר", למרות שאגב כך חלה ירידה כלשהי בגבריות שלו.

קארים סעיד. אם הוא רק היה סותם קצת את הפה ולא מנג'ס כל כך עם הקשקושים המוסלמים שלו.

מיגל אלוורז. הכנסתי אותו לרשימה רק מתוך כבוד לחובבות הלטינים שביניכן, אבל הוא ממש לא עושה לי את זה.

איזו דמות אתם מ"אוז"?

וכמובטח יש גם בונוס – מבחן "איזו דמות אתם מאוז?". לכו תעשו ותחזרו לדווח על התוצאות.

אני, אגב, יצאתי קארים סעיד. עכשיו כשהבחירות מתקרבות אולי זה הזמן להקים מפלגה דתית חדשה שאעמוד בראשה.