הבלט הישראלי מציג: מפצח האגוזים חנוכה 2018

בחורה עם מחשב נייד

עדכון טרי מהתנור (15 באפריל 2019): אני מניחה שכבר הלכתם לראות ונהנתן מהמופע שרץ כאן לפני כחצי שנה. אני יודעת שאני הייתי ונהניתי מאוד. אבל עכשיו, מגיעה ההפתעה הגדולה שעל זה הייתי חייבת לעדכן את הפוסט הזה. מסתבר שבקיץ 2019 הקרוב, יגיע לכאן הבלט הרוסי על הקרח עם המופע מפצח האגוזים על הקרח 2019 שיביא לכאן שילוב של היצירה המופלאה של צ'ייקובסקי, המחול הקסום שכולנו מכירות, ומופע אמנותי על הקרח.

זהו נשמע בהחלט שילוב מרענן ומסקרן כאחד ואין לי ספק שאני הולכת לשם (להופעה בתל אביב אבל יש עוד ערים רבות שהמופע מגיע לשם) בלי לחשוב פעמיים. אני ממליצה לכל מי שחובבת בלט בפרט ומופעי על הקרח בכלל, לא לפספס את מפצח האגוזים על הקרח שיגיע לכאן ביוני 2019 לסדרת הופעות ברחבי ישראל.

עד כאן העדכון….

בתור חובבת מחול שנים רבות שמחתי לשמוע שהבלט הישראלי מחזיר לבימות את המופע מפצח האגוזים חנוכה 2018 לאחר כמה שנים מאז שהמופע רץ ברחבי הארץ ואני שמחה לשמוע שתהיה הזדמנות נוספת לצפות במופע המקסים הזה.

בתור אחת שגם הייתה במופע הקודם, אני חייבת לציין שזהו מופע מושקע, מוקפד ולא נופל מאף הפקת חו"ל מוכרת (בדרך כלל הפקות רוסיות). אמנם לרוסים יש הרבה כבוד אצלי ואני מעריכה ומוקירה את תרומתם לתחום ואת ההקפדה וההשקעה, אך דווקא בעיקר בגלל שההפקה הישראלית של מפצח האגוזים היא פחות מהוקצעת מהגרסה הרוסית, יש בזה חן שלא תמיד קל להשיג.

חשוב לציין כי גם מפצח האגוזים של הבלט הישראלי מציג את הגרסה של לב איבנוב (שהיא נחשבת לגרסה הנפוצה ולסטנדרט כלל עולמי כבר עשרות שנים) רק שכאן מדובר ביותר פרשנות חופשית מאשר ביצוע מוקפד ומדוייק של הכוריאוגרפיה המפורסמת וטוב שכך.

סה"כ זאת הפקה מושקעת ביותר הכוללת 50 רקדנים על הבמה הלבושים במיטב התלבושות המסוגננות ברוח אווירת הסיפור ולצלילי המוסיקה הנפלאה של צ'ייקובסקי שאין מילים לתאר את הרגש שהוא מצליח להוציא עם המלודיות המופלאות שלו.

עלילת המופע מפצח האגוזים

הבלט מפצח האגוזים הוא למעשה מבוסס על סיפור קצר מאת א.ת.א. הופמן שנקרא "מפצח האגוזים בממלכת העכברים". עלילת המופע שתציג להקת הבלט הישראלי בחנוכה, תספר על סיפורה של משפחה החוגגת את יום ההולדת של הבת קלרה.  האורחים והילדים נהנים מן המסיבה ומן המתנות, כאשר לפתע מגיע דרוסלמייר הקוסם המוזר ובידו מפצח האגוזים. עם לילה נרדמת קלרה וחולמת כי מפצח האגוזים שקיבלה הופך לנסיך יפה תואר, איתו היא מרחפת בעולם הממתקים.

מכאן סוחפים אותנו רקדני הלהקה לעולם של פנטזיה ודמיון בריקוד הרועים, במחול הסיני, הרוסי והערבי, בריקוד פיית השיזף ובואלס הפרחים האגדי.

רשימת המשתתפים במופע מפצח האגוזים של הבלט הישראלי בחנוכה

שחזור והעמדה בהשראת הכוריאוגרפיה של איבנוב: קלייר בייליס-נגר, יוליה לוין
תפאורה: מרים גורצי
תאורה: אבי יונה בואנו (במבי) אורי מורג
תלבושות: ולנטינה סטץ ילנה גוניקשטיין.

איפה ומתי זה יקרה? וכמה זה יעלה?

המופע יגיע לכמה ערים שונות במהלך חופשת חנוכה שתגיע אלינו בקרוב ויופיע בנס ציונה, תל אביב, נתניה, קיבוץ גבעת ברנר וחיפה. מחירי כרטיסים נעים בין 135 ל-175 ש"ח.

[youtube g_5jtaXHtKg&t=3s]