הבלוג בן שנה! ומה הלאה?

גיליתי שאין מה להסס וללכת בדרך לא נודעת, שטוב להיות סקרנית, שטוב להרפות ולעשות את מה שבא לי ומתאים לי. גיליתי שאנשים נהנים לקרוא את מה שיש לי לומר וזה ממש כיף

בחורה עם מחשב נייד

דרום אפריקה 540

בתחילת ינואר 2014, לאחר היסוסים והתלבטויות, החלטתי לפתוח בלוג בסלונה. זו לא הייתה ההתנסות הראשונה שלי בעולם הבלוגים והפורומים. שנים לפני כן הייתי חברה בפורום כתיבה. היינו חבורה של אוהבי שירה וסיפורת שכתבה שירים וסיפורים ונפגשה לערבי תרבות. כמו כל דבר, ההתלהבות דעכה והתפזרנו לדרכנו. גם את הבלוג הקטן שהיה לי בישראבלוג בו נהגתי לפרסם הגיגים וסיפורונים, זנחתי.

IMGP0219 (2)

אז מה עושים? הרי אהבתי לסיפורת ולכתיבה לא פגה. חיפשתי מקום לכתוב ומצאתי את "גיבור תרבות" – אתר חדש בנושאי תרבות שהציע לכותבים להירשם לאתר ולכתוב חוות דעת על אירועים תרבותיים, ספרים, סרטים והצגות. נשמע טוב. התלהבתי, נרשמתי והתקבלתי. זו הייתה תקופה של אירועים, הצגות, ספרים ומופעים לא מעטים. נשלחתי לסקר ולכתוב על האירועים השונים והסקירה פורסמה באתר. בינתיים, סיפרו לי על אתר נוסף ודומה "אתרים סיטי"- גם לשם התקבלתי וגם שם נשלחתי לסקר מופעים לפי בחירתי. נהניתי מכל רגע.

דרום אפריקה 746

אלא שאתם יודעים איך זה, כשנהנים יותר מדי, תמיד יקרה משהו שיקלקל. אתר "גיבור תרבות" שינה פניו והפך לבית ספר לכתיבה, מה שלא התאים לי ו"אתרים סיטי" הפסיקה את פעילותה. איזה דיכאון. בחודשים לאחר מכן לא כתבתי וזה היה קשה. איך אפשר לא לכתוב על סרט טוב, ספר שריתק, מסעדה? החלטתי לעשות מעשה. אפתח בלוג, חשבתי, שיעסוק במה שאני אוהבת. איפה לפתוח? חיפשתי, חקרתי, היססתי ולבסוף החלטתי. סלונה! וכך עשיתי. לא קל להתחיל במקום חדש שיש בו כבר חבורה מגובשת של בלוגריות שמכירה ומחוברת. גם לא היה לי ברור לאיזה כוון ילך הבלוג. האם לכתוב על אירועי תרבות? מסעדות? מתכונים? אולי אחזור לסיפורים? לבסוף החלטתי שלא להחליט ולכתוב על כל מה שיעניין אותי לכתוב עליו. הפוסטים הראשונים היו מהוססים וכמעט שלא היו להם קוראים.

IMGP0558

עודדתי את עצמי שכך זה בהתחלה ונתתי לבלוג ללכת לאיפה שרצה. מתכון מעניין? למה לא. בטח הולך. מחזה טוב? בוודאי. הרהור שאני רוצה לשתף בו? בסדר גמור. מצאתי את עצמי נלהבת ושמחה, מוצאת עניין באתר ובמה שבלוגריות אחרות כתבו. גיליתי  את "מועדון הכותבות" של סלונה והצטרפתי אל הבלוגריות המסקרות ספרים. השתתפתי בפעילויות שונות של סלונה, הכרתי את הבלוגריות וחשתי שייכת. בינתיים, מספר הקוראים עלה והחלו להגיע משובים מעודדים מצד חבריי שאהבו את כתיבתי. לא רק חברים קראו. גם יחצנים קראו, פנו אלי והציעו שאשתתף באירועים ואכתוב על כך בבלוג. הסכמתי בשמחה והיומן החל להתמלא באירועים, השקות וטיולים. אלו חוויות חדשות לי ומהנות מאד. קרה לי שלקחתי ימי חופש מהעבודה כדי להשתתף בסיור בלוגרים ואני לא מצטערת לרגע. לפתע, יש לי כל כך הרבה דברים חדשים לכתוב עליהם. זה מאתגר ודורש חשיבה אחרת וגם הרבה זמן אותו אני גונבת משעות השינה שלי.

דרום אפריקה 517

הזמן חולף במהירות. רק פתחתי בלוג וכבר הוא בן שנה ואיזו שנה מסחררת זו הייתה. הבלוג הפך עבורי למקור עניין תמידי וסיפק לי חוויות שלא הייתי זוכה להן אלמלא היה קיים. גיליתי שאין מה להסס וללכת בדרך לא נודעת, שטוב להיות סקרנית, שטוב להרפות ולעשות את מה שבא לי ומתאים לי. גיליתי שאנשים נהנים לקרוא את מה שיש לי לומר וזה ממש כיף. מה הלאה? מה החלומות שלי? חשבתי על כך ונראה לי שהחלומות ממש צנועים- נגיד, שבמקום עשרות קוראים יקראו אותי אלפים. נכון שזה לא מוגזם? שהפוסטים שאכתוב יגיעו לדף הראשי של סלונה. תודו שזו בקשה צנועה. ומה עוד? יומן אירועים מלא בסיורים, חברות, ארועי תרבות, ספרים ואוכל ושיהיה גורמה בבקשה.

IMGP0669

משפט לסיום- אם אתם תוהים איך קשורים הצילומים למה שכתבתי, אז יש קשר לדרכים החדשות ולראשוניות שיש בטיול כמו בבלוג. אבל, זו גם הייתה הזדמנות להגניב לפוסט כמה צילומים שלי שאני אוהבת במיוחד מאלסקה ודרום אפריקה.

דרום אפריקה 184

גם אתם רוצים להגשים חלומות? פתחו בלוג בסלונה.

Iaffa Gavish
כותבת על נושאים מגוונים. הצגות, ספרים, אוכל, מסעדות ולייף סטייל. תמצאו כאן את היומיומי, את שעות הפנאי ואת ההנאות הקטנות של החיים.