הביקור שלי בתערוכת IMM בקלן גרמניה – השראות, השפעות ומסקנות

שרית ב-IMMזכיתי לעבוד בעבודה שאני מתעוררת אליה כל בוקר בחדווה.
ביומיום העבודה שלי היא סיזיפית. האתגר שלי הוא לתת מענה בכל הקשור לניהול החברה ולתת פתרונות לצרכים של הלקוחות.
כבר היה מי שלימד אותי כי ההתמדה היא אם ההצלחות. לצד זה בעבודה הכל כך יצירתית שלנו אנו נדרשים להטענה של רעיונות כל פעם מחדש.
אחת הדרכים להיטען בעולמות של עיצוב וריהוט היא לקבל השראה ממקורות המהווים מודל לעשיה בתחום.
עבורנו אלו הן תערוכות העיצוב והריהוט שמתקיימות בעולם, ותערוכת IMM בקלן היא אחת הבולטות שבהן.

תערוכת IMM בקלן גרמניה, מתקיימת מידי שנה בסמוך לתחילת השנה האזרחית החדשה, היא האירוע החשוב ביותר בלוח השנה בעולמות של עיצוב פנים וריהוט. כאן מתכנס ענף הריהוט כולו כדי להציג ולגלות השקות חדשות מרחבי העולם, לחוות את המגמות העתידיות העיקריות ולהתחיל את העונה החדשה ברגל ימין.
תערוכה בינלאומית זו היא אירוע חובה עבור מקבלי ההחלטות הבכירים מכל השווקים הבינלאומיים ומכל סצנת עיצוב הפנים והריהוט.
חדשנות, השראה ואירוע בלתי נשכח, זה מה שמסמלת תערוכה זו עבור כל מי שמתעסק בריהוט, עיצוב והלבשת הבית.

עם השלט

32ccebb5-374f-4f1e-8b5e-4d71ec7873ea

אנחנו נוהגים להגיע לתערוכה זו על מנת לפגוש בה את השותפים שלנו מעבר לים ולחבור אליהם לשבוע חווייתי במיוחד.
שלא תטעו, אנחנו מגיעים לשבוע של עבודה אינטנסיבית בביתן של השותפים שלנו, שם אנחנו עדים לתגובות הראשונות של המבקרים מרחבי העולם וזה נותן לנו מידע רב לגבי הדגמים המבוקשים ואלו שכנראה יצליחו גם בארץ.
השנה הגעתי לקלן מלאת אנרגיה של עשור חדש, התחלות מרגשות. התאבזרתי בבגדים החמים ביותר להתמודדות עם הקור המאפיין את העיר בעונה הזו של השנה, אבל להפתעתי שנת 2020 החליטה לערוך לי קבלת פנים עם מזג אויר משגע.

a5593180-734c-4024-9034-8d7cf1466271

6672cb91-9210-448b-a22d-a62e37ec1570

בעוד רבים היו נחים או מפנים להם זמן לסיור במוקדי הבילוי והתיירות העיקריים של העיר… אני לא יכולתי להתאפק.
עוד לפני שהספקתי להתמקם בבית המלון החלטתי לקפוץ לביקור ראשון בתערוכה.
את פני קיבל Klaus Knudsen בכבודו ובעצמו. קלאוס הוא בן למייסדי Hjort Knudsen חברת רהיטים מדנמרק המביאה לעולם כולו את כל הטוב שיש לעיצוב הדני והסקנדינבי להציע, ואנחנו בדיור אינטריורס מייצגים אותה באופן בלעדי בישראל. הביתן שלהם ב-IMM היה הגדול ביותר וזה שהציג את החידושים והדגמים המעניינים ביותר.
אולי אני משוחדת… ככה זה כשנכנסים לשווקים חדשים וכובשים גם את השוק האמריקאי… כי זה מה שקרה לחברה בשנה האחרונה.

"בואי שרית, אני חייב לדעת מהי דעתך על העיצובים החדשים שלנו?" הוא אחז בזרועי והוביל אותי בהתלהבות מרעננת, המאפיינת מעצבים יצירתיים שכמותו, לעבר תצוגת מערכות הריהוט החדשות של החברה. "את רואה! מה את אומרת על הצבעוניות המתפרצת של הקולקציה החדשה שלנו?" אמר כשחיוך ענק נסוך על פניו. ועוד לפני שהספקתי לענות הוא הוסיף: "אתם הישראלים הצלחתם להוציא אותנו מהמונוכרומטיות הסקנדינבית המפורסמת… את זוכרת שהיינו בביקור אצלכם בשנה שעברה…? משם ההחלטה. כל כך אהבנו והתחברנו למה שעשיתם באולם התצוגה שלכם, שהחלטנו להפתיע אתכם כאן. מה את אומרת? אוהבת?".

3273a0d9-ead7-4cd3-998c-66edad6cecba

b554412f-39bc-446f-b66a-220e485a0c51

באותו רגע ממש הרגשתי את פעימות הלב המואצות שלי… אנחנו מגיעים לתערוכה המובילה בתחומה בעולם על מנת לקבל השראה לשנה החדשה ומתבשרים שאנחנו הישראלים, השפענו, ולו בקצת, על בחירת פלטת הצבעים שתאפיין את הקולקציה החדשה. נחת… הטירוף של החודשים האחרונים הוכיח את עצמו.

חוץ מהחידוש בתחום הצבעים, נחשפנו לכל כך הרבה דברים חדשים: כורסאות עיצוב מינימליסטיות שהופכות לכורסאות טלוויזיה הודות לטכנולוגיה חדשנית,
טכנולוגיה לטובת הנוחות והשימושיות, עיצוב מינימליסטי שעדיין שולט בכיפה, מגוון רחב של מערכות ישיבה מודולריות…
שימו לב! מודולריות, זוהי מילת הקסם החדשה בריהוט הבית… אין קץ לגודל מערכת הישיבה שאותה ניתן להגדיל או להקטין לפי הצורך, ועוד הפתעות רבות בכל מערכת ומערכת. ממש מערכות ישיבה בתפירה אישית, וזו הגדולה של החברה שמתנהגת כמו בית אופנה אליטיסטי על אף שהיא לא מפסיקה לגדול.

810d20ff-74f2-4bfb-93cb-4997c5f97ab8

ביומיים האחרונים של התערוכה עוד הספקתי לבקר בחלקיה השונים על מנת להתעדכן בחידושים ובמגמות הכלל עולמיות. כל כך הרבה מראות, כל כך הרבה מידע לעכל. מזל שהצטיידתי בנעלי הספורט האהובות עלי, כי את החזרה למלון שהיה קצת מרוחק ממקום קיומה של התערוכה, צעדתי ברגל… מנסה למקם פריטי ריהוט חדשים: ספות, כורסאות ועוד, בחללי מגורים מעוצבים.

67154baf-f059-4eae-8064-8a968bdd8dca

1638f794-4f8c-40d2-83ae-2bb7e3c998b4

אני נרגשת לשתף אתכם בעשיה המספקת שלי ועד לפעם הבאה, אני מציידת אתכם בהמון אנרגיות חיוביות וכבר מכינה לכם הפתעות מרגשות.
מעצבי הפנים והאדריכלים שביניכם, המעוניינים להתעדכן בתכנית ייחודית, שאותה אנו מרכיבים בימים אלו במיוחד עבורכם, מוזמנים ליצור איתי קשר באופן אישי.
שלכם, שרית.