הביולוגיה של האמונה

אני רגועה בזכות הידיעה שאני כבר לא שם. עשיתי כברת דרך אדירה. "הטירונות של הרגש" אני קוראת לזה. עברתי אותה בהצלחה. לא תמצאו אותי היום מתנהגת לעצמי באותה דרך. אני כבר במקומות אחרים. מלאת חמלה לעצמי, נוהגת בי כפי שאני נוהגת באהוביי. הדרך עוד ארוכה אבל אני בתנועה מתמדת.

 

 

pexels-התמונה לקוחה מהאתר

 

כמה שנים לפני שחליתי בסרטן התחילה אצלי תקופה קשה וסבוכה. כל כך קשה שאפשר לכתוב עליה כמה ספרים, או לפחות כמה פרקים שמנים בספר גדול. סטרס ענק שהתנקז לתוך הגוף שלי וגרם לי לעצור את הכל, להיכנס למיטה, ולעשות חישוב מסלול מחדש. לראות האם אני רוצה לחיות עם עצמי את שארית חיי כל כך קשוחה כלפי עצמי וכל כך כעוסה.

ההבנה שהגוף והנפש כרוכים יחד היא כבר לא בשורה חדשנית. הדור שלי היה לדעתי הכי רחוק מעצמו והכי קרוב לעובדות וקביעות מדעיות.

תרבויות עתיקות נשענו על ההבנה שהגוף והנפש הם אחד. זה היה ברור שמי שעבר חוויה קשה יכול ליפול למשכב. שצריך לנוח, לנפוש, להתחזק, להיות תשושים ממצב רוח רע. בימינו, עם הקצב המהיר, אנחנו נוטים להתעלם מסימנים. ממשיכים הלאה, לפעמים על האדים, בלי דלק. ואז, הגוף מגיע לקצה גבול היכולת שלו, ולא רק הוא, בתאום מדהים עם הנפש הוא פשוט עוצר הכל. הגוף החכם והאציל שלנו, עושה מה שהוא יודע דרך הטבע, נותן אות כדי שהנפש תוכל להשיב את רוחה.

ד"ר ליאת אדרי כותבת בספרה "במ"א, בריאות מותאמת אישית" בין היתר, גם על מודל הגוף והנפש. היא מציעה אפשרות שכחצי שנה עד שנה לפני הופעת מחלת הסרטן מגיע מתח נפשי עצום ותחושה של בעיה ללא מוצא, חוסר אונים. היאוש מפעיל מערכת רגשית במוח ואז מופר הויסות ההורמונלי ומערכת החיסון שלנו בגוף נפגעת.

זה כל כך מעצבן להנהן ולהגיד – "נכון, זה נכון". זה אומר שהכתובת היתה על הקיר כל הזמן. שהלחץ, העצבים, הדחיקה העצמית לקצה הותירה אותי חשופה למחלות. וזה אומר שבסופו של דבר חטפתי כי לא הייתי טובה לעצמי. כי מערכת ניהול הלחצים שלי היתה לקויה. כי הייתי קשוחה איתי, לא סלחנית, לעיתים פוגענית. אז מה היה הסיכוי שלא אחטוף? חטפתי בענק אבל למדתי את הלקח. מערכת החיסון שלי לא היתה זמינה לי בתקופה ההיא וסרטן התפתח בתוכי.

אני רגועה בזכות הידיעה שאני כבר לא שם. עשיתי כברת דרך אדירה. "הטירונות של הרגש" אני קוראת לזה. עברתי אותה בהצלחה. לא תמצאו אותי היום מתנהגת לעצמי באותה דרך. אני כבר במקומות אחרים. מלאת חמלה לעצמי, נוהגת בי כפי שאני נוהגת באהוביי. הדרך עוד ארוכה אבל אני בתנועה מתמדת.

ליאת אדרי, בריאות מותאמת אישית

ד"ר אדרי אומרת שטיפול בגוף ובנפש יחד גורמים לתאי מערכת החיסון לשגשג, הרצון לחיות שהיה קיים בי לאורך כל הדרך מעלה את התקווה.

ד"ר ליאת אדרי לפני סיום קמפיין מימון המונים בימים אלה. הספר שלה, שפתח לי עוד ערוצי מחשבה בתהליך אותו אני עושה מכיל:

  • מתכונים בריאים ומהירים וטיפים להתנהלות יעילה במטבח המשפחתי.
  • חוקרים ומחקרים עדכניים עם עובדות מרתקות.
  • גנטיקה ותחלואה, שוברת אמונות רווחות ומסבירה לנו על ידי סיפורים אמיתיים ועובדות חדשות שהרוב בידיים שלנו. שינויים קטנים של שינויי מסגרות חשיבה, למצוא טעם לחיים, דאגה לרווחתנו הגופנית והנפשית וחשיבותם מוצגים מכל מיני זויות.
  • עוד היא מדגישה שפתרון כללי לא יכול להתאים לכולם. אם אנחנו מכירים בזכותנו לקבל חינוך מותאם אישית, דיור מותאם אישית ואפילו מחשב מותאם אישית, השלב הבא הוא בריאות מותאמת אישית.

לעמוד הקמפיין שלה:

https://www.jumpstarter.co.il/projects/1340