הבחורטורס – כמה רחוק קשת 12, ריקאפ מפרק 5 ועד פרק 9

בחורה עם מחשב נייד

תוכנית ההכרויות הפכה לתכנית החופשות. הבנות שנשלחו הביתה מצטערות על החופשה שהופסקה והבנות הנשארות רק חושבות איך להשאר בכל מחיר. המצב ההזוי שבו אחת מתחרה בשניה והן גם חברות באותה עת הפך על ידי הבנות, לחברות כשהן מנסות ביחד להבין למי הבחור המרכזי הכי קשור ולערוך הימורים מי תשאר. ברור, שבטקס הפרידה, כל אחת נלחמת על מקומה.

בפרק 8 היו הדייטים האישיים בברצלונה. דניאל בחרה מסע בפרארי ויונתן היה חמוד כשנתן לה לנהוג בחזרה. יונתן עדיין מנסה להבין איך בחורה שהיא לא הטייפ שלו מצליחה להוציא ממנו כל כך הרבה הערכה, השתאות, משיכה והתרגשות. זהו כוחה של …חוכמה. דניאל היא חתיכה ברמה, ויונתן לא יכול לפספס אותה. טניה היפיפיה ממשיכה להקסים את יונתן אך זה מה שטניה עושה הכי טוב: מקסימה. ויונתן חושד, בדיוק כמונו, שזה לא אישי…שהיא לא מעוניינת להקסים אותו אלא זו ההתנהגות שלה. יונתן טוען שהיא מקנאה, ואכן טניה היא המנהלת של בורסת ההימורים, במי ייבחר ולמי הוא קשור. טניה מצביעה על שחר "החופשיות הזאת" שיש לו איתה, היא לדעתה הדבר האמיתי. ואכן, כשנזכרים איך בפרק 9 בשיחה בבית שיונתן השאיר את דניאל ושאל אותה למה היא עצורה כל כך והיא ענתה שמפחדת להפגע וגם כשהשיחה הזאת הסתיימה בנשיקה ארוכה וחיבוק חזק, דניאל אמרה ביציאה "תודה" ויונתן השיב לה "תודה לך" כאילו הוא שף במסעדה שאורחיה הודו לו זה עתה. ועכשיו נגיע לשחר. כידוע לכולם, יונתן גדל בקיבוץ והיה ילד טבע וכמובן שזה ממש בראש שלו שחר כזאת טבעית . אך מה לעשות שלפני עשרים שנה הטבע כלל ציד עופות ועל האש בטבע ואילו היום הטבע כולל טבעונות, רחמנא ליצלן , אין ליצלן יותר !

יונתן חופר בראשו יום ולילה, האם להשתנות בשביל שחר (לוותר על בשר וגם על ילדים בזמן הקרוב ולהכנס למוד מאוהב טיפש לזמן הקרוב) או פשוט לשכוח ממנה. בהכירו את עצמו, הוא יודע שעדיף לו להיות על הטייס האוטומטי ולא להרגיש יותר מדי. ואת זה הוא יכול להמשיך ולעשות יפה עם טניה (לא כזה 'כפת לה, יש מספיק דולפינים באוקיינוס) וגם עם דניאל (ששניהם באותו מצב, עוד לא החליטו). וככה הגיע הרגע שכולם חיכו לו, ששחר, שלא ברור איך שרדה עד עכשיו, וכדי להשאר בחופשה המפנקת הזאת, אפילו עלתה על עקבים לטקס הפרידה, עולה על שורטס וגופיה וחוזרת לישראל.

בפרק 8 התוודענו לגל הגיבורה הגדולה, שהודיעה שתעשה סנפלינג ראשונה אך אחרי שהיא כבר קשורה עם המדריכים החלה לבכות והודיעה שלא יכולה. ממש פראפרזה על התנהגותה עם ציון, שאחרי שהשביעה אותו, שאם ינשק אותה "אתה מחויב לי" , החלה להרהר בינה לביננו האם היא יכולה להשאר בעיר המפחידה ריו דה ז'נרו עוד יום אחד. את הסנפלינג לקחה מרין, שהכל קטן עליו, ברור. בזמן הזה ציון פתח את מזוודת הפלאייר שלו והזמין את דיאנה להפריח איתו בלונים של משאלות מפסגת ההר ושם היו נשיקות וחבקוקים. לא יודעת אם צריך להזכיר את הגדרת המשוגעת,  שהעניקו חבריו של ציון לעובדת הסוציאלית בפרק 5 וכל נסיון שכנוע מצדו, שמדובר במשוגעת על דרך החיוב, לא עזר. היה בפגישה הזאת איזה מימד של ניצול בעיני. די נראה מכל מה שהיה עד עכשיו, שיחסו של ציון לדיאנה הוא ידידותי בלבד והוא מדגים לנו את מה שאמר עליו החבר הישראלי שהוא חביב הבנות בריו וכך בזמן שהמורה לריקוד מרין הלכה לסנפלינג וגל ירדה רגלית מההר, תכנן לעצמו ציון את הדייט הלא רציני הזה, שלמרות הקירבה הפיזית לא נאמרה בו אפילו מילה אחת של חיבה או הערכה. וכן, היה מקום להגיד לו היה לו משהו בלב לדיאנה.

בפרק 9 בילינו שוב ביפן, בלונה פארק אימתני ובעיקר בחברת היפנים החמודמודים,  שנמצאים בכל מקום ויש מהם המון וזה ממש חלום. אחרי שהבנו מידידתו של איתי (הבחורה החננה עם הקעקועים) שאיתי לא כזה שקט כמו שהוא נראה ובנות יפניות רבות ישנו אצלו בלילה וקמו לבוקר של בלבלה. מתברר שגם כאן נחווה תהליך שבו הוא נפרד מכל מי שמרעידה לו את הלב וחוזר אט אט לחייו השקטים והסודיים.

ראינו את  ציון נפרד מרעות הבחורה שאיתה היה על אותו הגל ואיתי נפרד מחני ביום מוזר, שבו הוא נראה נסער כולו ותוך כדי שהוא מדבר איתה על כך שהוא נוסע הרבה ואיך היא תהיה לבד (איך היא, האהובה, תהיה לבד והוא יהיה רחוק ממנה…) ומנסה להפסיק לגעת בה בכתף…הרט ברייקינג ניוז…

הצפי שלי הוא שבפרק הבא הוא ייפרד ממיטל. אצל יונתן, טניה תלך וציון יישאר בסוף עם מרין. למה? כי תמיד צריך להתפשר והעיקר שאפשר לצאת לחופשה.