האתר הישראלי ביותר

מאז מהפכת האינטרנט לא קשה למצוא אתרים מכל הסוגים, המינים, הגדלים והצבעים. חלקם בין לאומיים, אחרים בהיקף ארצי ויש גם את הקטנים והמקומיים יותר

בחורה עם מחשב נייד

מאז מהפכת האינטרנט לא קשה למצוא אתרים מכל הסוגים, המינים, הגדלים והצבעים. חלקם בין לאומיים, אחרים בהיקף ארצי ויש גם את הקטנים והמקומיים יותר. מה הופך אתר להיות מזוהה עם המדינה שלו, הלאום ולהציע תכנים שיתאימו להיקף רחב של גולשים? או במילים אחרות, מהו האתר הישראלי ביותר?

מדן ועד אילת

ישראל היא מדינה שיש בה תרבות, הסטוריה, מסורת, ערכים, טעמים, הומור מקומי, חוויות, גיבוש ומה לא. היא מרתקת הסטוריונים, כלכלנים ומדענים, וצעירים נשבים בקסמה ומגיעים להתנדב בה. איך משקפים את כל הדברים הללו באתר אחד? רוב האתרים הישראליים הם מסחריים, או נקודתיים, כלומר שמים דגש על תחום אחד ומפרטים עליו בהרחבה. קשה למצוא אתר ישראלי שישקף את רוח המדינה וערכיה, עם קורטוב של מסורת ונגיעות דת, עם ציונות משולבת עם אורח חיים, תזונה, אופנה או הסטוריה. אתר כזה, שמציג את פני המדינה מכל ההיבטים שלה, לעתים נוקבים, לעתים חמים ובעיקר מסקרנים ועם מידע אמיתי ועדכני שיש בו ערך מוסף של ממש, זה למעשה האתגר האמיתי של אתר ישראלי.

ערכים ברשת

בתוך כל שפע האתרים ברשת, המציעים תכנים מכל הסוגים, קשה לעתים למצוא אתר שיש בו תוכן איכותי ומגוון, ערכים ישראליים, לאומיים, ציוניים ומסורתיים, שלא עושה שימוש ציני ברשת האינטרנט ומספק מידע איכותי, נקי ובהחלט ישראלי. ויש אתרים כאלו, צריך רק לדעת למצוא אותם. למשל, פורטל כיפה הוא אתר ישראלי, עם עקרונות מאד ברורים בניהולו, ואשר בוחר לוותר על פרסומים שונים בו, כדי לא לחרוג מעקרונות אלו.

פורטל כיפה הוא אתר מעמיק ואמין, אשר נותן מענה לדתיים לאומיים ולא רק. כל מי שמחפש מידע שנשען על המקורות והמסורת, או על ארץ ישראל הישנה והטובה, יוכל למצוא מענה בפורטל זה. התכנים אינם חד צדדיים ויש מקום לדיאלוג ולקבלת האחר, ההיצע הוא מגוון ועשיר, החל מדת, ציונות ופוליטיקה וכלה באופנה, בריאות ומשחקים. התכנים הם רלוונטיים ומעודכנים, שימושיים מאד ומסייעים בקבלת מידע אמין ובזמן אמת בנושאים שונים. במקביל קיימים מדורים השופכים אור על הלכות ומנהגים ביהדות, על שאלות בוערות וברומו של עולם, לצד שאלות סקרניות שמקורן ברצון להחכים מעט ובפניות מסוגים שונים.

שומרים על טוהר האתר

פורטל כיפה הוא דוגמה נפלאה לאתר אינטרנט שיכול לשמור על מקום של כבוד בתוך המרוץ האין סופי של אתרים רבים המחפשים חשיפה עצומה, או דרכים למשוך אליהם קהל נוסף. וויתור על פרסומות שלא תואמות את אופיו של האתר, שמירה על קדושת השבת ואפילו ללא שרת פעיל, שיתחזק את האתר בשבתות וחגים, שמירה על לשון ושפה ראויים ונאותים, כל אלו ועקרונות נוספים, לא פוגעים בפופולאריות של האתר והוא ממשיך לצבור קהל של גולשים נאמנים ומרוצים. מה שבעצם מפריך כל סטיגמה או דעה שחייבים ללכת עם הזרם, אחרת נשארים מאחור. פורטל כיפה מראה לכולנו כי אפשר לשמור על ערכים וטוהר מידות באתר ועדיין לזכות לפופולאריות גבוהה.

דנה שמעוני
ככל שאנחנו גדלים, מתבגרים ומתפתחים, החיים מציבים בפנינו אתגרים חדשים. המסע שלי בחיים האלה מגוון ומלא צבעים, וכל שלב, כל גל, כל שביל חדש מזמן לי שיעור, אותו אני רוצה לחלוק אתכם, הגולשים.