האשה קנתה לי – כיצד להיות סטייליסטית אישית של הגבר שלך?

זה תמיד מדהים אותי ההבדל העצום שיש בין גברים לנשים בכל מה שקשור לאופנה וקניות. בעוד אצלנו הנשים (רובנו לפחות) קניות זה מזור לנפש, דרך לפנק את עצמנו, אצל הגברים (רובם לפחות) זה בדרך כלל עונש.וקניות הן פונקציונליות לחלוטין, רק כשהחולצה הישנה התפוררה הם מחפשים חולצה חדשה (וגם לזה הם לא תמיד מודעים).

ואם כחלק מהזוגיות שלכם קיבלת גם את תפקיד המלבישה המשפחתית – אשריך וטוב לך.

אבל להלביש את הגבר שלך זה לא עניין של מה בכך, ואם את רוצה אותו חתיכי ולעניין יש כמה דברים חשובים שמומלץ לעשות/לא לעשות. אז למי שזכתה בתפקיד החשוב הזה, קבלי כמה המלצות מעשיות והתנהגותיות מניסיוני המקצועי ומהכרותי את נפש האדם כסטייליסטית אישית.

הערה–  מבקשת סליחה מראש מכל אותם גברים חובבי האופנה, מביני דבר שיכולים ללמד אותנו דבר או שניים בנושא – מעריצה אתכם, כן תרבו.

כמו כל דבר, נחלק את הנושא לשלושה חלקים – לפני, במהלך ואחרי.

טרום הקניות

הכירי אותו
גברים, כמו נשים, באים באורכים, צבעים ובמבני גוף שונים. הכירי את מבנה גופו ולמדי מה מחמיא ומה לא – מה רוצים להבליט ומה קצת לטשטש? אילו גזרות של מכנסיים, חולצות, ז'קטים יחמיאו לו וכן אלו צבעים יאירו את פניו.

דעי מה הוא צריך
גם אם ממש היית רוצה לראות אותו בחליפה ועניבה וזה הכי יפה בעינייך – אם זה לא מה שהוא באמת צריך לעבודה או לבילויים שלכם, אין לזה מקום בארון שלו.
הכירי את מקום העבודה שלו והקוד לבוש שם וכן, חשבי על שאר הפעילויות שלו (כושר, בילויים, ארועים וכו) ולפי זה תכנני את המלתחה שלו.

קבלי אותו
אם הגבר שלך אוהב רק גינס וטי שירט, אל תנסי להפוך אותו ללובש חליפות. לנסות להפוך אותו למשהו שהוא לא – נדון מראש לכשלון. נסי בתוך הגבולות שלו לקחת אותו לכיוון המשודרג יותר – למשל ג'ינס סופר מחמיא, עם חגורות יפות, נעליים מסוגננות יותר וחולצות פולו ופחות טי שירט ותמיד בתוך המכנסיים.

לאט לאט
אם כעסקת חבילה קיבלת עם הגבר שלך גם ערמת סמרטוטים בתור מלתחה – אל תנסי להחליף לו את הכל בבת אחת, החלפת מלתחה זה תהליך והשינוי יכול (ואפילו רצוי) להיות גם איטי. הוסיפי כמה פריטים חיוניים בהתחלה (למשל ג'ינס ו2 חולצות פולו) או משהו שיחליף את הפריטים הקיימים הכי בעיתיים (אם יש לו רק נעלי התעמלות בלויות לחלוטין, התחילי עם הנעליים) המשיכי לאט לאט

ארגון הארון
עשו פרוייקט משותף בו אתם עוברים יחד על הארונות שלכם, כן גם שלך (את צריכה להוות דוגמא, לא?) וכל מה שלא מתאים עובר לויצו (אבל תרחמי גם אל מתנדבי ויצו – אם משהו במצב לא טוב – פשוט זרקי או השתמשי לניקוי אבק)

שלב הקניות

את לא קונה בשבילך
מה שחשוב לך בקניות (איפה קונים, כמה קונים, איך קונים וכו) פחות משנה לגבר שלך. הוא לא נקשר רגשית לפריטים מסויימים, הוא צריך משהו ללבוש, פחות משנה איך איפה למה.

אל תסחבי אותו
אם הגבר שלך ממש, אבל ממש לא אוהב קניות – אל תכריחי אותו. קני והביאי לו הביתה לנסות.

היי יעילה
לאחר שעברתם יחד על הארון והוצאתם מה שכבר לא שימושי, והוא מוכן לעשות קניות – הכיני רשימה של הפריטים שצריך וכן חנויות שיכולות להיות רלוונטיות עבורכם וכן קבעי מראש כמה זמן אתם צריכים (מומלץ לא יותר משלוש שעות). כאשר הרשימות בידך והגבר לידך –  צאו לחנויות.

בחנות
זה צריך להיות יעיל ומהיר. נכנסתם לחנות, מדדתם את הפריטים הדרושים, יושב כמו שצריך, המחיר בסדר, קונים הולכים. אם לא מצאתם משהו בחנות אחת, עוברים מהר לחנות הבאה, יש רק שלוש שעות, זוכרת?
קניתם מה שאתם צריכים, זהו, נגמר. ככל שהתהליך יהיה יעיל ומהיר – כך תוכלי לקבל יותר שיתוף פעולה בפעמים הבאות.

תארגני לו
חזרתם הביתה עם השלל, ארגני את הפריטים כך שיוכל למצוא את עצמו בקלות, אפילו תלי על קולבים מראות שלמים: חולצה, מכנסיים, (ואפשר להוסיף גם חגורה וגרביים) בכך תמזערי הסיכויים למפגעים אופנתיים.

תחזוקה זה לא פחות חשוב
אם הבחור שלך ממש קלולס ואת גם מתפקדת כשוטרת אופנה , וודאי כי החולצות מגוהצות והכל נקי מכתמים, חורים וכו.

פוסט קנייה

אל תהיי אמא שלו, היי האשה שלו
"ללבוש וזהו" – נזיפה והוראות  אימהיות מהסוג הזה יחזירו את הגבר שלך לגיל 10 ותעורר תגובה הגנתית/מרדנית/ילדותית בהתאם. את האשה שלו, הוא רוצה להראות טוב עבורך. אל תגידי לו מה ללבוש, אלא מה תשמחי לראות אותו לובש. דמייני מצב – אתם עוברים יחד ליד חנות לנז'ריז, מה תעדיפי שיגיד לך: "את באמת זקוקה למשהו סקסי יותר" או " וואוו אני ממש יכול לדמיין כמה סקסית תראי בזה"
אז במקום להגיד לו שהוא צריך מכנסיים שיותר יחמיאו לו, הגידי "אני יכולה לדמיין כמה חמוד הישבן שלך יראה במכנסיים האלו…"
מניפולציות נשיות יכולות לשנות עולמות…

אל תבקרי אותו
גם גברים רגישים למראה שלהם, ולהגיד לו שהוא לא ממש נראה אטרקטיבי יפגע בו. לבקר את חוסר חוש הסגנון שלו עלול לא להשיג את התוצאות הרצויות. במקום ביקורת נסי את הדרך המתוקה. תני לו תמריץ חיובי. למשל אם אתם רואים משהו לובש חולצה שמוצאת חן בעיניך הגידי לגבר שלך שהוא יכול להראות הרבה יותר טוב וחתיכי בחולצה זו – הוא גם מרגיש טוב, וגם את נותנת לו כלים איך למצוא חן בעיניך.

החמיאי לו והרבה
כשהוא אומר לך שאת מה זה כוסית, זה יגרום לך לרצות להתלבש עבורו, וכך זה עובד גם עבורו.
מצאי את היתרונות הבולטים אצלו – זרועות, עיניים, ישבן, פנים, משהו – והחמיאי לו כל הזמן "חולצת סלים פיט תראה לכולם כמה חתיך אתה, לא נבזבז את הגוף הזה על משהו גדול ולא מחמיא, לא? "
אם אתם יוצאים בחבורה, בקשי, בסוד כמוס כמובן, מהנשים להחמיא לו על הפריט החדש ואיך נראה נפלא בו, לקבל מחמאות מנשים נוספות יגרמו לו להסתובב כמו טווס. זהו הוא לא יוריד זאת מעליו.

לא להציק
אף אחד לא אוהב שמנדנדים לא. אם הוא לובש שוב את החולצה שאת ממש לא סובלת –  אם תגידי לו בפעם המי יודע כמה שאת ממש לא רוצה שילבש אותה לא יעזור, ומה שעלול לקרות זה שהוא דווקא ילבש אותה רק כדי להחזיר לך על כל ההצקות. נסי את הדרכים הרשומות למעלה – הן עובדות הרבה יותר טוב, בדוק.

התמידי
אם בחיכך נמצא "מקרה אופנתי קשה" וקלולס לחלוטין  – יהיה עלייך להתמיד ולבדוק את הבגדים הקיימים מידי פעם לראות שהם לא מחוררים, מוכתמים, בלויים וכו.

עזרה מקצועית
אם את לא מצליחה להתמודד, או שגם את לא ממש בקיאה בענייני אופנה, סטייליסטית אישית (אני למשל :-)) בהחלט יכולה לפתור את כל הבעיות

בהצלחה 🙂

דניאל לוזון, סטייליסטית

www.onlystyling.co.il

וגם בפייסבוק: https://www.facebook.com/Onlystyling