האריה, המכשפה ו'חדרפרטי'

בלב המטרופולין ההומה ממוקם 'חדרפרטי – חווית אירוח', לופט אירוח אינטימי וממכר, והמעבר אליו הוא קצת כמו המעבר מארון הבגדים לנרניה, בעיקר כי רק רוצים להישאר

בתוך מבנה הבטון האורבני – פתאום חלל מזמין שמרגיש כמו בית (צילום: גל פלוטניקוב)

בתוך מבנה הבטון האורבני – פתאום חלל מזמין שמרגיש כמו בית (צילום: גל פלוטניקוב)

בעלייה בסללום החניה במרחב הבטון האורבני של בית פנורמה, האפור מציץ מכל חלון ואינו משתנה. ההליכה אל המעלית התעשייתית והמסע הקצר בתוכה לא מכינים אותך לרגע בו תדרוך רגלך בתוך 'חדרפרטי' ולפתע תרגיש תחושת חמימות נינוחה ותמצא את עצמך במסע מפנק של כ- 3 שעות. קצת כמו להיכנס אל ארון הבגדים ולמצוא את עצמך בנרניה, בהנחה שנרניה היא הבית שהייתם רוצים לגור בו, רק עם צוות חייכן ולבבי ושעות של הנאה בלבד.

"הדיסוננס בין המציאות בחוץ לתחושה מהרגע שנכנסת הוא אדיר," מחייך אייל נאור, הרוח החיה מאחורי 'חדר פרטי' ואחד מוותיקי מפיקי האירועים בארץ, שאגב תמיד מחייך. "כבר הגיע אלינו פעם לקוח שאת מסיבת הפרידה שלו ממקום העבודה החליטו לעשות כאן. הוא נכנס כועס על המיקום ועל מראה הבניין ויצא עם הזמנה לאירוע ההשקה של החברה החדשה שלו. זה לא קורה סתם, זה קורה כי אנחנו מאמינים בחוויית האירוח". לכל אורח שמגיע ל'חדרפרטי' מובטחת הנאה מלאה וכל תשומת הלב, ככה הדברים פועלים במקום בו המילה 'לא' הוצאה משימוש.

כמו בבית, רק בלי הבלגן

"אירוח הוא האהבה הגדולה שלי," מתוודה אייל. "אני אדם שמאוד אוהב לארח ולבשל, אני יכול להיות שעות עם אנשים, אוכל ויין. זו תשוקה שמנחה את כל האווירה ב'חדרפרטי', התחושה הביתית שעוברת לאורחים שלנו מקורה בעובדה שמישהו באמת מארח אותך, דואג לך מהרגע שאתה נכנס ועד הרגע שאתה יוצא ורוצה שהחוויה שלך תהיה שלמה עד לפרטים הקטנים."

"אנחנו בית מארח וכל אירוע הוא ייחודי וחשוב בפני עצמו וכמוהו כל אורח. מקורות ההשראה, עבודת הצוות, תודעת השירות מגיעות מתוך עולם התוכן האישי, הביתי ועיקר המהות שלנו היא לפנק. זו בדיוק הסיבה שלקוחות חוזרים ובוחרים בנו ולא פעם אנחנו שומעים מהם משפטים כמו "זה כמו בבית, רק הבלגן נשאר אצלכם". אני אוהב לשמוע משפטים כאלה כי זו המהות שלנו, בזכות זה אנחנו כאן".

האי, המטבח, הספרייה והכורסאות נותנים אווירה של בית והצוות משלים את ההרגשה (צילום: גל פלוטניקוב)

התחלות קטנות

"התחלנו מתוך רצון לתת אלטרנטיבה לאירועים קטנים, בעיקר עסקיים", מספר אייל. "הבנו שיש צורך במקום כזה אז הקצנו חלק מהמשרד שלנו לטובת חדר פרטי שיערוך כ- 6 אירועים בחודש לעד 24 אנשים. אחרי חצי שנה של עבודה וביקוש אדיר שעלה בהתמדה, הבנתי שיש בועה לא מטופלת במקומות בין 30 ל- 90 איש. שאין מקומות שנותנים פתרון לאירועים קטנים עד בינוניים. מהרגע שקיבלתי את ההחלטה ועד שהתחלנו לעבוד עברו שבועיים. התייחסתי לפרוייקט כמו אל להקמה של אירוע ופשוט תקתקנו את המהלך."

"בהתחלה הרצון היה לייצר בית ללקוחות עסקיים, כי פשוט לא האמנתי שיבואו לקוחות פרטיים ויאהבו את המקום. ובאמת מרבית התגובות, בעיקר של הלקוחות הפרטיים, הן על הדיסוננס בין הבניין התעשייתי ובין החום של המקום מהרגע שנכנסת אליו. חוסר הציפיה כשנכנסים פועל לטובתנו כי אנחנו מעניקים את האירוח שאנשים רוצים, שירות של מחלקה ראשונה בתוך אווירה חמימה ואיכות לא מתפשרת."

ההנאה שבאירוח

"הגישה שלי לאירוח טוטאלית. לכן, אני משתדל להיות נוכח בכל אירוע. אני אוהב לגשת לאורחים, לדבר איתם ולדאוג להם. אנשים הרבה פעמים מבולבלים מהיחס הזה, אבל היחס והפינוק הם משהו שמדבר אל כל אחד. בעיני זה מקור הבידול שלנו, יש בנו תשוקה אמתית לארח והוא מגיע מאהבת אדם. כשאתה אוהב אתה מארח מאהבה וזה מורגש."

ממקום שנועד לאירועים קטנים 6 פעמים בחודש בלבד, הפך 'חדרפרטי' לחלל אירוח לאירועים עד 150 איש, הפועל בכל ימות השבוע. הרצון להתאים את האירוע במלואו לבעל האירוע ולצרכיו מתבטא בעיצוב האירוע, בחירת תפריט בהתאמה עם שף פרטי, בר עשיר ומגוון וצוות שהמילה 'לא' אינה מוכרת לו. כל המרכיבים החיוניים ליצירת חווית אירוח שאתה לא מורגל בה.

'חדרפרטי' מבוסס על תחושה של בית, של מישהו שמארח אותך ואתה כרגע מרכז עולמו (צילום: גל פלוטניקוב)

הלקוחות הם השגרירים שלנו

'חדרפרטי' נועד להיות הבית הפרטי הזמני שלך לאירוח האירוע. אולי סוד ההצלחה שלו הוא ביצירת תחושה של בית, ולבית כידוע תמיד חוזרים, ממש כמו לקוחות 'חדרפרטי'. זו גם כנראה הסיבה שלא תראו פרסומות עליו. "אנחנו לא מפרסמים בשום מקום, זו החלטה מודעת. אנחנו מאמינים שהלקוחות שלנו הם השגרירים שלנו וזה מוכיח את עצמו. שיווק זה קוסמטיקה, אנחנו פשוט דואגים שלאנשים תהיה חוויה טובה זו הסיבה שעבורה אנחנו כאן. יש לנו פשוט אמונה במה שאנחנו עושים. אירוע טוב לא נמדד רק באוכל והגשתו, הוא מכלול של מרכיבים כמו שירות, עיצוב, אווירה, מוזיקה, יין טוב וכמובן אסתטיקה. יחד הם יוצרים חוויה מוקפדת תחת מעטפת ביתית."

 'חדרפרטי' - כל פינה מושקעת ומזמינה (צילום: גל פלוטניקוב)