האפשרויות החדשות שלי בחיים!

אני יכולה למנות עשרות דברים שלא יכולתי לעשות לפני הניתוח ואחריו, אחרי שרזיתי הם מובנים מאליהם. אין אדם שלא היה או לא עבר השמנה בחייו שלא יבין את המגבלות, לא יבין את הבעיות מולן עומד אדם שמן וכל זאת מעבר לבעיות הרגילות שיש לו להתמודד איתן. דווקא הדברים הקטנים, הדברים של היומיום הם אלה שגרמו לי לרצות יותר מכל להיות רזה.

בחורה עם מחשב נייד

אני יכולה למנות עשרות דברים שלא יכולתי לעשות לפני הניתוח ואחריו, אחרי שרזיתי הם מובנים מאליהם. אין אדם שלא היה או לא עבר השמנה בחייו שלא יבין את המגבלות, לא יבין את הבעיות מולן עומד אדם שמן וכל זאת מעבר לבעיות הרגילות שיש לו להתמודד איתן. דווקא הדברים הקטנים, הדברים של היומיום הם אלה שגרמו לי לרצות יותר מכל להיות רזה.

כל הסעיפים נכתבו אחרי עם הרבה תובנות והרבה הרבה הבנה, כאשר הראייה מפוקחת מסתכלים על הכל אחרת.

– החלום הכי גדול שלי היה לשבת רגל על רגל כמו כל אישה שיושבת בחדר המתנה. פעולה שעל פניו שגרתית ונעשית כמעט באופן אינסטקטיבי, לא הייתה אפשרית.

– מעולם לא ידעתי שיושבים זמן ארוך על כיסא לא מרופד כואבת העצם בישבן. כן אף פעם לא ידעתי שיש כזאת.

– הייתי צריכה תמיד ללבוש תחתונים בישיבה כי אי אפשר להרים רגל באוויר מבלי לאבד שיווי משקל.

– להתלבש שעה מול המראה ואף פעם לא למצוא מה ללבוש.

– ללכת לבריכה ולחפש אנשים יותר שמנים ממני.

– להגיד בקיץ שאני לא אוהבת ים או בריכה

– להתבייש לאכול בחוץ שלא יראו אותי אוכלת.

– לחפש מקום לשניים באוטובוס כדי שלאישה לידי לא יהיה צפוף, כי זה לא נעים.

– לחפש באינטרנט מבצעים של תיקים נעליים, שרשראות ושעונים ולשקר לעצמי ולומר שאת זה אני הכי אוהבת.

– להגיד שהכי יפה לי בגדים בצבע שחור.

– ללכת לארומה ולחפש מקומות רחבים ונוחים – לא על הכיסאות המסתובבים ליד השולחנות שלא מתאימים לאנשים שמנים (הם פשוט צרים מידי).

– ללכת עם תיק צד גדול שאולי יוכל להסתיר את הצדודית הרחבה.

– ללכת עם שיער ארוך שיסתיר את הפנים המלאות.

– לקנות בגדים מאוד גדולים (לפעמים ב-2 מידות) כדי שיסתירו את השומן.

– לנעול נעליים – כל אישה שהייתה בהריון יודעת מה זה להתכופף כשהבטן מפריעה ולא ניתן להגיע לרגליים בטח לא לקשור ובטח לא לסגור אבזם.

– להוריד שיער ברגליים. זה סיוט אמיתי. להוריד שיער מהרגליים שאת חלקן העליון בקושי רואים זו בעיה רצינית.

– לטוס במטוס. מעבר לבעיה הראשונית שבהמראה צריך הגדלה לחגורת הבטיחות, מה קורה שרוצים להוריד את מגש האוכל? ומה קורה שצריכים לשבת בצפיפות נוראית 12 שעות? או להיכנס לשירותים הצפופים של המטוס?

– היה לי נורא חשוב לדעת איזה רושם אני יוצרת ומה חושבים עלי. לא פעם שאלתי חברה מה חשבה עלי בפעם הראשונה שראתה אותי, האם ראתה אדם שמן או נתנו לי את הצ'אנס והקשיבה למה שיש לי כי הרי אני אדם חביב מטבעי ונורא קל לי ליצור אינטראקציה.

– אף פעם לא יכולתי לקבל מתנות בגדים וכשקיבלתי זה תמיד נגמר במפח נפש.

– ללכת על עקבים. נורא רציתי להיראות סקסית וללכת על עקבים אבל זה כמעט בלתי אפשרי ששני מקלות דקים צריכים להחזיק משקל גדול.

– לעשות אמבטיה. כל כך כיף לפעמים לשכב באמבטיית קצף עם שמנים, מה שבלתי אפשרי באמבטיות הסטנדרטיות לעשות.

– לעשות מסאג', די לא נעים אבל תמיד אמרתי לעצמי, אני במילא לא מכירה את המאסג'יסטית אז מה אכפת לי (והיה לי אכפת).

– ללכת לביה"ס ליום הורים ולקוות שהילדים לא מתביישים בי שאני שמנה, לא אחת שאלתי אותם אם הם מתביישים שאמא שלהם שמנה, תמיד קיבלתי את אותה תשובה – לא.

– לעמוד מהצד ולראות את כולם רוקדים בחתונה קלילים, קופצים ומפזזים ואני לא מצטרפת כי זה נראה לי לא לעניין…

– למתוח את החולצה כל הזמן כדי שלא תהיה צמודה וחלילה לא תשב לי על הבטן.

– לא לקנות הרבה בסופר שלא יסתכלו לי על העגלה ויקשרו את ההשמנה לקניה ולהיפך.

כל כך הרבה שנים שיננתי לעצמי מה אעשה כשארזה, כל כך הרבה פעמים חלמתי שאני רזה למרות שהיה ברור לי שאני אישה יפה ויוסי אוהב אותי, הילדים אוהבים אותי כמו שאני אבל התחושה לא הייתה שלמה. אף פעם לא הרגשתי שיש לי הכל.

ההרגשה שמסתכלים עליי ברחוב באהדה, הפרגון שאני מקבלת מהסביבה, החיבוקים החמים והאוהבים מהחברים, התחושה של העצמות בכתפיים ובחלק העליון של החזה, הפנים הארוכות ולא עגלגלות, הבגדים שעולים עליי בכל חנות שאני נכנסת,  למדוד בגדים של מיכל ולהתפעל כל פעם מחדש, לזרוק עליי ג'ינס וטי שרט בלויה ולהראות הכי טוב שאפשר, לצאת מהבית לא מאופרת בלי מסכות, להרגיש קלילה, להרגיש נחשקת. אני עדיין צובטת את עצמי כל בוקר כלא מאמינה, אני עדיין שואלת את יוסי אם אני רזה וכשאנחנו יוצאים אני מבקשת שיראה לי אישה שנראית כמוני כדי שאדע איך אני נראית כי מאוד קשה לי לראות את עצמי ולהבין את השינוי אותו עברתי.

יכול להיות שאני מעריכה קצת יותר מכל אחד אחר את התהליך. בגלל ההבנה שאחרי תקופה כל כך ארוכה שאני סובלת לא אוכל להרשות לעצמי להגיע למקום ממנו התחלתי.

ובמבט לאחור עם כל הסיבוכים וכל הבעיות אני אומרת באופן חד משמעי, הייתי עושה את זה שוב! הייתי הולכת לעשות ניתוח שרוול ולא הייתי מוותרת והכל עם תקווה שמקרה כשלי לא ישנה ויחזור.