האנטומיה של התענוג

הגוף שלי ואני מתוודעים זה לזו מחדש. השנה האחרונה הביאה לריחוק, ניתוק, כעסים הדדיים. ממקום הכי לא צפוי הופיעה הזדמנות לפיוס. מועדון הטועמות במפגש סיכום מפתיע.

לא פשוט היה לנו, לגוף שלי ולי, בשנה האחרונה. נוצר בינינו משבר אמון עמוק, כעסים עלו, האשמות הוטחו, היו ניתוקים, נסיונות לחיבור מחדש, עליות ובעיקר מורדות. אבל הקשר שלנו הוא כמו חתונה קתולית, ואנחנו עובדים עליו כל הזמן. זה קורה ברבדים שונים ובאופנים יצירתיים שלא זו היריעה ההולמת לפרוש אותם. והנה השבוע, מכיוון בלתי צפוי ובלי שאתכונן לכך, נקרתה בפני הזדמנות נפלאה ומפתיעה לעשות עוד צעד בדרך הארוכה. מועדון הטועמות של יקבי כרמל וסלונה התכנס למפגש מסכם, שכל כולו סובב סביב נשיות, יופי, יין ובריאות והקשרים ביניהם.

זה התחיל, כרגיל, בחליפת מיילים סוערת של ניחושים ורעיונות מה צפוי והרעיונות שנזרקו יכלו לפרנס עוד שני מועדוני טועמות לפחות. כך הגענו באחר צהרים אחד לנס ציונה, לבית פרטי קטן של פעם עם גינה קטנה ונעימה, הבית של ורד קורן – בית מעגלים, שחרט על דגלו את המוטו "לעשות טוב לנשים". את פנינו קיבלו ורד, בנות הצוות שלה, תקרובת על בסיס בריאות וכוסות של מבעבעים צוננים (כרמל מוסקטו Young Selected וכרמל קריניאנו Young Selected). ישבנו כולנו בגינה הנעימה, נשנשנו מהתקרובת ופטפטנו, מחכות להמשך. ורד הציגה את המקום ואת הצוות שלה, והעבירה אותנו לידיה של אתי הנטורופתית, ממנה שמענו סקירה קצרה על הקשר בין יין לבריאות, על כל מה שטוב לגוף שלנו ביין (וגם מה קורה כשמגזימים), והכל מתובל במבעבעים הצוננים.

אחריה הצטרפה אלינו ז'נט, מדריכת המחול המזרחי (ריקודי בטן בשפת העם). זו היתה תחילת המסע האישי שלי באותו יום. היא סיפרה והסבירה על הקשר של המחול המזרחי לנשיות, על החיבור לגוף, על הקבלה העצמית שנשים מגלות בעזרתו, ואני שומעת ומרגישה בתוכי כמיהה: לקבלה העצמית הזו, לשיחרור, לתנועה ההרמונית, לחיבור לנשיות. ז'נט הזמינה אותנו לתרגל איתה, ללמוד כמה תנועות. קשרנו על האגן צעיפים רעשניים והתחלנו לתרגל. גילוי נאות: בעבר ניסיתי ללמוד מחול מזרחי, בדיוק מתוך אותה כמיהה שתארתי כאן, וזה היה בלתי נסבל עבורי, קשה ובלתי אפשרי. הפעם הזו, בזכות החֶברה, האווירה הנעימה במקום או אולי מעט היין שכבר שתיתי, הרגשתי בתוכי רשות להתנסות, ללכת עם זה. כך יכולתי להרגיש בפנים את תחילתו של החיבור מחדש, ובעיקר – כמה דרך עוד יש לי לעשות.

אחרי שז'נט הראתה לנו איך באמת עושים את זה, הועמדו לרשותנו כל מגוון הטיפולים שמציע המקום. אני בחרתי לפתוח בטיפול רפלקסולוגי, שעל אף שלא הזדמן לי לחוות כמותו יותר מפעמיים או שלוש בעבר, זכור לי כפינוק אמיתי. ואכן כך היה: שכובה על מיטת הטיפולים בחדר קטן, מקורר במידה, ריחות עדינים באוויר וידיה המפנקות של אתי על כפות רגלי, מזרימה עקצוצי תענוג עד לעורפי, התמסרתי לחוויה של תחושת גוף. הראש היה נקי ממחשבות ברגע שוויתרתי על הצורך לדבר עם אתי, והרגשתי את כל כולי, מכפות הרגליים ועד הראש, מתוך זרמים של תענוג. יכולתי לחוש איך מתחיל בתוכי הפיוס, איך הטינה והכעסים מתפוגגים ומתחלפים בתחושת חמלה. עוד רגע – והכל יבוא על מקומו בשלום.

בהמשך התפנקנו בעוד טיפולים, ובין לבין נקשרו שיחות נעימות ומשעשעות בין כולנו, על כוס יין ואווירה עוטפת ורכה. לאחר ששבענו מהפינוקים, כי כמה אפשר לשאת את כל הטוב הזה, התיישבנו סביב השולחן שנערך בגינה הקטנה והקסומה ורוזלין הגישה לנו ממיטב מטבחה, שהשתדל להיות בריא ומזין, והיה בעיקר מגוון וטעים להפליא. בקבוקי יין נוספים (כרמל שרדונה Private Collection 2010, כרמל ויונייה הסדרה האזורית 2010, כרמל קברנה שיראז הסדרה האזורית 2007, כרמל שיראז כרם קאיומי 2008, כרמל קברנה סוביניון קאיומי 2008) נפתחו ונמזגו לכוסות, הצלחות חזרו והתמלאו, סיפורים משעשעים הופרחו לאוויר והשמחה היתה גדולה. המפגש נחתם בפרידה חמה מהמארחות ומנשות יקבי כרמל, ובבקבוק יין לכל אחת (כרמל קריניאן גפנים בוגרות הסדרה האזורית 2007).

מה לקחתי לעצמי מכל הערב הזה? היו שם רוגע ואווירה רכה ועוטפת, שהתגלו כתנאי יסוד להתבוננות פנימה ולחידוש הקשר עם עצמי. היו שם נשים חמות, משעשעות ומאפשרות. היתה שם המשכיות של תיקון, חווית עצמי חיובית ומרנינה, עוד אבן דרך חשובה עם עצמי. היתה שם חוויה של כל החושים שפעפעה בעדינות אל תוכי וליטפה את המקומות הכואבים. היו גם הרבה צחוקים, חברותא נעימה, יינות טעימים ומשמחי לבב והרבה הרבה פינוק, שבימים אלה אינו מובן מאליו.
כאורחת לרגע (או בעצם שניים) של המועדון הזה, זכיתי במפגש עם חבורה עליזה, חמה ומשעשעת, שקיבלה אותי אליה ונתנה לי להרגיש חלק מ… תודה לכולכן, היו יופי של ערבי בנות.

א. חסרת תקנה
כשמי כן אני: אופטימית חסרת תקנה, בעלת נטייה מעצבנת למצוא את הטוב בכל דבר. אז למה לא לעשות עם זה משהו מועיל? הבלוג הזה, כך אני מקווה, יכריח אותי לחבוש את המשקפים הוורודים לכל מקום ויזין את נטיית האופי הזו, אם במקרה אניח אותה לרגע בצד.