האמנית מורן שוב מציגה תערוכה של המאיירת צילה בינדר במסגרת שנת אלתרמן בתל אביב

במסגרת שנת אלתרמן בתל־אביב, תציג האוצרת והאמנית מורן שוב את התערוכה "ואולי היה זה חלומי" תערוכה שהיא פרי מחקר על ייחודה של צלה בינדר (1919 – 1987), כמאיירת. בינדר איירה ספרים רבים, וביניהם גם את ספרי הילדים של נתן אלתרמן, שהיה אהובה.

1

צילום: יחצ

בתערוכה מוצגים תצלומים מתוך ספרים שאיירה צלה בינדר; איורים מעזבון צלה בינדר שבמרכז קיפ באוני' תל־אביב; ספרים מקוריים; הצבה מפעילה: נדנדות מיוחדות לתערוכה, טריבונה לישיבה והאזנה; התסכית "מכתבים אל צלה" להאזנה – בהשתתפות חוה אלברשטיין הקוראת מתוך מכתביה של צלה בינדר לאלתרמן. במסגרת התערוכה תרצה מורן שוב על  אודות ייחודה של צלה בינדר כמאיירת, ויתקיימו בחלל מפגשי קריאה בספרי המשוררות ומשוררים שבינדר איירה: נתן אלתרמן, מרים ילן־שטקליס, פניה ברגשטיין, לוין קיפניס.

2

צילום: יחצ

3

צילום: יחצ

התערוכה תוצג החל מה-6 בפברואר 2020 במרכז קהילתי מגיד (שד' נורדאו 63 תל־אביב), באוצרותה של מורן שוב.

חגיגות אמן העיר,שנת אלתרמן שזכו לברכת משפחתו, ייערכו בשלל תחומים: ספרות, מוזיקה, תיאטרון, אמנות פלסטית, ניו מדיה ועוד. מאות משוררים, סופרים, מוזיקאים, שחקנים, אמנים, עיתונאים ואנשי ציבור, מהם ותיקים ומוכרים ומהם צעירים וחדשים, ייקחו חלק בחגיגות – ויעניקו את הפרשנות היצירתית והמקורית שלהם לכוכב האלתרמני הבוהק, המסנוור, אבל גם לפועלן של שלוש נשים:  רעייתו השחקנית רחל מרכוס, בתו תרצה אתר ואהובתו צלה בינדר.