האם משתלם לעבוד כנהג ביובית?

בחורה עם מחשב נייד

האם משתלם לעבוד כנהג ביובית?

לא נרתעים מריח רע ומחפשים עבודה יציבה ומשתלמת? ייתכן ועבודה כנהג ביובית תתאים לכם.

אם יש לכם הבנה בתחום האינסטלציה ואתם מעוניינים להתקדם ולהתפתח לתפקיד מעניין, מאתגר ויציב, כדאי לכם לברר אודות עבודה כנהגי ביובית.

מה עושים נהגי ביובית?

ביובית היא רכב עבודה גדול המשמש לשאיבת מי ביוב במקרים של הצפות ופיצוץ צנרת, שחרור סתימות, הפרדת בורות שמן ושטיפה של קווי ביוב לצורך תחזוקה.

נהגי ביובית מובילים משאית מצוידת וצוות מקצועי למוקדים בהם יש בעיות במערכת הביוב. הנהג צריך לדעת לנהוג במשאית גדולה בשטח עירוני ולתמרן בין הרחובות בצורה זהירה. בעת ההגעה למקום הנהג הוא חלק מהצוות אשר נותן את השירות ופותר את בעיית הביוב ולאחר מכן הוא צריך לדאוג להוביל את מי השפכים לאתר מורשה.

מה צריך כדי להיות נהג ביובית?

נהג ביובית צריך קודם כל להיות עם רקע באינסטלציה, כדי לדעת איך לגשת לכל בעיה ולפתור אותה. הנהג צריך להכיר את הכלים השונים בהם משתמשים, להבין איך נעזרים במצלמה תרמית לצילומי צנרת ואיך לתפעל את המשאית עצמה. לאחר מכן, הוא צריך להיות בעל רישיון נהיגה על משאיות או רכב כבד (C /C1) ובחלק מן החברות יבקשו גם ניסיון של שנה ויותר בנהיגה על משאיות. כאשר שואבים מי שפכים צריך לדאוג גם לפנות אותם לאתרים מורשים ולשם כך צריך להחזיק ברישיון מיוחד מטעם המשרד לאיכות הסביבה.

אלו הן הדרישות הבסיסיות, אך התפקיד מגיע עם דרישות נוספות. ראשית, כפי שצוין קודם, הנהג צריך להיות מסוגל לעבוד במשך שעות בסביבה של ריחות רעים, כפי שיש כאשר יש בעיות בביוב. שנית, נהג ביובית צריך לדעת לעבוד גם לבד וגם בצוות, בהתאם למקרים השונים.

לסיום, נהג ביובית צריך להיות אדם חרוץ ואמין, שניתן לסמוך עליו שיפנה את הנוזלים שנשאבו ומי השפכים לאתרים מורשים בלבד, ללא ניסיונות לקיצורי זמן או דרך.

נהג ביובית, כמו נהגי משאיות אחרות, זה מקצוע שיש לו ביקוש והשכר בהתאם. מדובר בעבודה שאולי לא מתאימה לכל אחד, אך היא מביאה איתה עניין ויציבות.