האם לחם המחמצת שאתם קונים עומד בסטנדרט האפייה הצרפתי המחמיר?

חשבתם שלחם המחמצת שאתם רגילים אליו הוא הכי טעים והכי איכותי? אז חשבתם. לא כל לחם מחמצת עומד בסטנדרט האפייה הצרפתי הקובע את איכות הלחם. אז איך נקבע סטנדרט האיכות? התשובות לפניכם.

הבחירה הנכונה עבור התזונה שלכם

לחם מחמצת הוא לחם המותפח בעזרת מחמצת. יש לו טעם וארומה מיוחדים ומראה אופייני – מבחוץ קרום לחם קשה ומבפנים הוא רך ואוורירי.

המחמצת היא תערובת של קמח ומים בלבד אשר בשילוב שמרים טבעיים, שמקורם באוויר ובקמח, גורמת לתסיסה ולתפיחת הלחם ובכך מדמה את פעולת השמרים שבלחם הרגיל. המחמצת ושאר מרכיבי הבצק, הם אלו שנותנים את הטעם הייחודי האופייני ללחמי מחמצת.

כחלק מהמגמה של "חזרה לטבע" ולתהליכים מסורתיים, מתעצמת, בשנים האחרונות, גם המגמה של אפייה בתהליך ארוך ושימוש נרחב בסוגים שונים ומגוונים של מחמצות בלחם. נראה בבירור שלחמי המחמצת חזרו "בגדול" והביקוש להם הולך וגובר.

ללחם מחמצת יתרונות תזונתיים משמעותיים. אחד מהיתרונות הוא סיוע לאיזון רמות הסוכר בדם ע"י יצירת ערך גליקמי נמוך יותר. הערך הגליקמי מייצג את המהירות והקלות בה פחמימות שונות מתפרקות ונהפכות לסוכר בתהליך העיכול. ככל שהערך הגליקמי של הלחם נמוך יותר, כך רמות הסוכר בדם יהיו נמוכות יותר.

לחמי מחמצת משפרים את יכולות הספיגה והניצול ע"י הגוף של מינרלים, סיבים ורכיבים נוגדי חמצון הנמצאים בלחם, וזאת על ידי נטרול החומצה הפיטית המצויה בדגנים אשר מפריעה לספיגתם.

יתרון משמעותי נוסף של לחם מחמצת הוא סיוע בהקטנת הרגישות והסימפטומים של מערכת העיכול בקרב רגישים לגלוטן, בזכות קיומם של אנזימים המפרקים את הגלוטן.

הסטנדרט הצרפתי מגיע לישראל

בשנת 1993 פרסמה ממשלת צרפת את מה שכונה "צו לחם המחמצת" שקבע כי אפשר יהיה לתת את השם לחם מחמצת –pain au  levain  ללחם בעל רשימת רכיבים מצומצמת ומאפיינים מדויקים וייחודיים כדוגמת רמת חומציות של pH 4.3.

במאפיית אנג'ל לקחו את הסטנדרט הזה והציבו אותו לנגד עיניהם בתהליך הייצור, במטרה להביא לשוק הישראלי לחמי מחמצת העומדים בסטנדרט הגבוה ביותר, כפי שלחמי מחמצת צריכים להיות.

תהליך הכנה קפדני

כל לחמי סדרת "אנג'ל ארטיזנל" מיוצרים בתהליך ארוך ומוקפד האורך כ-18 שעות.

תהליך ארוך ומוקפד זה, העומד בכל דרישות התקן הצרפתי ללחמי המחמצת, הוא הדרך הבטוחה לייצור לחם מחמצת טעים במיוחד.

עבודה בהתאם לסטנדרט הבינלאומי חייבה את מאפיית אנג'ל לפתח תהליכים מורכבים ולהשקיע במכשור ייעודי – הכל כדי להגיע לאיכות ולטעם הטובים ביותר.

למה כל זה חשוב בעצם?

הטעמים האופייניים הנוצרים בתנאים של זמן, טמפרטורה ורמת pH מדויקת, בכל שלב בתהליך הייצור, הם הבסיס ללחם מחמצת איכותי, טעים וברמת טריות הנשמרת לאורך כל חיי המדף של הלחם.

איכות של מאפיית בוטיק – במדף הסופר שלכם

אז מהו לחם מחמצת איכותי? לחם המתבסס על עקרונות הייצור המסורתיים של לחמי מחמצת תוך הקפדה על טעם מאוזן ועדין.

עצם העמידה בסטנדרט הצרפתי, מאפשר לסדרת אנג'ל ארטיזנל להציע לחמי מחמצת איכותיים, ממש כמו בצרפת.

כך שגם אם אתם מחובבי לחם מחמצת וגם אם טרם התוודעתם אליו, מעתה תוכלו ליהנות מלחם טעים, בריא ואיכותי על מדף הסופר הקרוב אליכם.