האם ישנה חובה לספק שירותי הסעות לעובדים

בחורה עם מחשב נייד

הסעות לעובדים יכולות לשנות את השגרה שלהם, אך האם החוק מחייב את העסק לשכור שירותי הסעות?

האם חובה לספק הסעות לעובדים שלכם?

יכול להיות שהמפעל או המשרד שלכם נמצא במקום רחוק מאוד לעובדים שלכם קשה להגיע, אך חשוב לזכור שאין חוק שמחייב אתכם לדאוג להם להסעות. החוק בישראל כן מחייב אתכם להחזיר להם את החזרי הנסיעה המלאים עד המקסימום בחוק, שעומד על 22 שקלים ביום, אך מלבד זאת הבחירה בהסעות לעובדים היא בחירה שמגיעה מהרצון החופשי שלכם בלבד. כמובן שיש גורמים אחרים שבגינם העסקים מחליטים לבחור הסעות עובדים אך זה לא קורה ממחויבות לחוק כי אין כזה, ויש בכך היגיון הרי זה ייתן כוח רב לחברות ההסעות להעלות את המחירים.

מה יקרה בפועל ללא הסעות לעובדים?

אמנם החוק לא מחייב אתכם לקבוע הסעות לעובדים שלכם אך בפועל העסק יכול להינזק מזה מאוד. ראשית, צריך לזכור שלעתים המפעלים נמצאים במקומות רחוקים מאוד וגם אם יהיה לעובדים שלכם רכב צמוד משלהם, יכול להיות שלא תהיה להם מוטיבציה לעבוד במקום הזה אפילו אם תחזירו להם נסיעות. בפועל אנשים רבים שאין להם רכב לא יוכלו לעבוד אצלכם כאשר במפעלי ייצור כאשר יש צורך בעובדים רבים, זה יוצר בעייתיות. כמו כן, מפעל ללא הסעות יכול לבזבז כסף רב יותר על החזרי הנסיעות ולכן בפועל זה לא כל כך משתלם לו.

כיצד נדאג להסעות מתאימות לעובדים?

אחרי שהבנו מדוע הסעות לעובדים היא בחירה חשובה  מאוד חשוב מאוד לקבל את ההחלטה הנכונה לגבי השעות שבהן ההסעות ייצאו וכמובן המקומות בהם הם יעברו. אם לא תחליטו על ההסעות בשיקול דעת מעמיק יכול להיות שתגלו שהבחירה שלכם בכלל לא יעילה ובפועל לא משיגה את המטרה. הסעות לעובדים חייבות לצאת ממקומות נכונים כך שמצד אחד יהיה לכם חיסכון משמעותי בהוצאות ומצד שני ההסעות עצמן לא יגררו את העובדים לנסיעה ארוכה מאוד בכל פעם שהם מגיעים לעבודה. הסעות עובדים צריכות להיות גם מחברת הסעות מוכרת ומנוסה שלא תאכזב אתכם באף בוקר.