האם זו טעות לאפשר להם זכות הצבעה?

אפקט המגדר בבחירות בארה״ב משתקף מסקר של נייט סילבר, המכשפות מחדדות את המטאטאים!
ואצלנו – פמיניזם בערוץ 7.

סקר שניהלה חברת הסקרים בראשות נייט סילבר, הציג באופן גרפי את תוצאות הבחירות במידה והיו מצביעים רק גברים (נצחון לטראמפ) או רק נשים (ניצחון לקלינטון) ועורר הדים בעולם. בין התגובות לסקר טענו רבים שהמפות מראות באופן ברור ומובהק שהיתה זו טעות לאפשר זכות בחירה לגברים.

Screen Shot 2016-10-15 at 5.19.24 PM

תוצאות הסקר מראות שגברים נוטים להצביע בצורה מוטה כדי לשמר את עמד הכח שלהם. בעקבות קיבוע מחשבה ושטיפת מח של מאות שנים הם מצביעים למועמד גבר ללא קשר לאיכות המועמד.

Screen Shot 2016-10-14 at 3.31.27 PM copy

.

כיוון שנעשתה הטעות ולגברים יש זכות בחירה, אמריקה שוקלת ברצינות מועמד אימפולסיבי, חסר כל נסיון ורקע רלוונטי הנוטה לא להתיעץ עם יועצים מנוסים ממנו. מועמד שמעלה תוכניות חסרות הגיון (״נבנה חומה והמקסיקאים ישלמו על זה״), תכניות מנוגדות לחוק הבינלאומי או חסרות מקורות מימון אך מובנות להמונים.  מועמד שמביע הערצה לדיקטטורים אכזריים, שאין לו תחכום להסתיר את נטיתו לגבות את פוטין בכל אפשרות. מועמד גס רוח, בעל כושר ביטוי ואוצר מילים מוגבל, שדפוס ההתנהגות שלו כלפי מי שמצביע על חולשותיו מזכיר ילד בגן. נרקיסיסט גזען שחושב שכל מי שאינו שייך למעמד ולצבע שלו הוא לוזר, שחושב שלתכמן את שילטונות המס (שעליהם הוא מתמודד לפקח) הוא ווינר, שמתפאר בתקיפות מיניות ושרוצה ״לחסל״ כל מי שעומד בדרכו ומתנגד לו (יריבה פוליטית, התקשורת). מועמד שאת כל החבילה הזאת מציג כ״אי תקינות פוליטית״.

חד גדיא.

אוקיי, לא ממש. התגובות לסקר של סילברמן דיברו על הטעות שבמתן זכות בחירה לנשים כמובן, שהרי הן חושבות באופן לא רציונלי והדבר היחיד שמנחה אותן הוא ״פמיניזם רדיקלי״ ולא חלילה משהו מהרשימה למעלה או זכות-האישה-לגופה (הפלות), נניח.

צורת החשיבה הזאת נובעת מהנחת היסוד שהמפה המייצגת את הצבעת הגברים, מייצגת מצב ״רגיל״, תוצאות אמת, מישור יחוס דרכו יש לבחון את התופעה. משם הדרך קצרה להבין את המפה השניה –  האופן בו הצביעו ה״הדבר האחר״ (הנשים) – כסטיה מהנורמל.

עברה המחשבה שאולי לא כדאי להתיחס לקומץ טוקבקיסטים ולתת להם במה.  אני לא מכירה אישית אף אחד שבאמת חושב ככה, אז אולי זו תופעה שולית?  במחשבה שנייה, תוצאות הסקרים בארה״ב מעלות את ההרהור על מימדי התופעה ולצורת המחשבה הזאת יש במה. בערוץ 7 למשל.

גיל-רונן לא יכול לחשוב על שום הסבר למפות הללו מלבד פעילותו הנכלולית של הסוכן הסמוי רב הזרועות, שליחו של השטן (הוא השמאל) שאחראי לכל בעיות העולם – דהיינו הפמיניזם הראדיקלי.

הוא מסגביר מדוע הגיוני שנשים תבחרנה ברפובליקאים וטראמפ. למשל: אם קלינטון תבחר המקסיקנים ינהרו לאמריקה ללא מעצורים ממש והרי אנחנו מכירים את התרבות שלהם כלפי נשים!

.

Screen Shot 2016-10-15 at 3.10.55 PM copy

נ

נשים אמורות לרצות לפתור את ״הבעיה האיסלמית״, אז איך יתכן שהן לא מצביעות לטראמפ? הרי קלינטון מתכננת לרקוד וואלס עם שאהידים! מ.ש.ל.

.

Screen Shot 2016-10-15 at 3.10.24 PM copy

א

אני מודה שהופתעתי, אולי יש בי תמימות. הכתבה מופיעה באתר ערוץ 7 תחת התג ״פמיניזם״. לחיצה על התג מובילה לרשימת כתבות שהמקשר בינהן מאפשר לתמוהה מדוע שם התגית אינו ״פמינאציזם״ (כן, ברור, אסור להשוות).

בשנים האחרונות יש התעוררות פמיניסטית במגזר הדתי, פמיניזים שלא דומה כלל לזה של ערוץ 7. חברות, אני מעריצה אתכן! אתן בשלב החלוצי הקשה אך מלהיב – יש לכן עבודה מול הממסד שלכן. צריכות כתף?

ובהצלחה לכולנו.

#מדוע_אני_כן_מגדירה_את_עצמי_כפמיניסטית

יעל ברזילי
צלמת, כותבת, תושבת חוזרת, נקלטת, מתחבטת, אם, דיסלקטית (סוג של), מעורבת, חוקרת, מחפשת, מתקשרת, אופטימית עד כדי הדחקה. וגם קצת, תסלחו לי על המילה פמיניסטית.